انتخاب برگه

عمل زیبایی صورت این روزها آنقدر گسترش پیدا کرده که افراد از تمامی سنین به دنبال انجام این کار هستند. بسیاری از افراد با افزایش سن به فکر برطرف کردن ایرادات صورت مانند افتادگی پلک، شلی پوست، چین و چروک‌ها و… می‌افتند، اما این جراحی‌ها سن نمیشناسد و جوانان هم تمایل زیادی به انجام عمل‌های زیبایی صورت دارند.

عمل‌هایی مانند زیبایی بینی، گوش، پلک، رفع غبغب و… در بین جوانان محبوبیت بیشتری دارند. هزینه این عمل‌ها در کلینیک و بیمارستان‌ها و همچنین توسط پزشکان مختلف متفاوت است. اگر شما هم به دنبال انجام جراحی‌های زیبایی روی صورت خود هستید، در ادامه با کلینیک رویای آبی همراه باشید تا درباره انواع جراحی‌های زیبایی صورت، قیمت و سایر جزئیات آنها با شما صحبت کنیم.

لیست جراحی های زیبایی صورت

دلیل انجام جراحی زیبایی صورت چیست؟

جراحی‌های زیبایی صورت معمولا تغییرات دائمی را روی این عضو از بدن به وجود می‌آورند و به همین دلیل می‌توانند تاثیرات زیادی بر ظاهر و روحیه شما داشته باشند. قبل از تصمیم برای انجام جراحی باید هدف خود از ایجاد تغییر را مشخص کنید و سپس با یک دکتر زیبایی برای مشاوره وقت ملاقات بگیرید.

پس برای تغییر ظاهر، افزایش اعتماد به نفس، رسیدن به ظاهر ایده آل و خیلی دلایل شخصی دیگر می‌توان جراحی‌های زیبایی صورت را انجام داد. قبل از انجام هر گونه جراحی پلاستیک صورت نکات زیر را در نظر داشته باشید:

  • از جراحی انتظار معجزه نداشته باشید و واقع بینانه و منطقی به آن نگاه کنید
  • ریسک و نقاهت عمل جراحی را در نظر بگیرید
  • هزینه عمل را در نظر داشته باشید
  • به دستورات پزشک قبل و بعد از جراحی توجه کنید
  • سعی کنید تا یک سال پس از عمل تغییر وزن نداشته باشید

توجه به این نکات باعث می‌شود تا نتیجه بهتری از جراحی خود بگیرید و رضایت بیشتری داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید تا انواع مختلف عمل زیبایی صورت را به شما معرفی کنیم.

انواع عمل جراحی زیبایی صورت

عمل زیبایی کل صورت آنقدر متنوع است و انواع مختلف دارد که باید تمام آنها را تک تک بررسی کنید و بینید که واقعا به کدام یک نیاز دارید. البته زمانی که به یک پزشک متخصص زیبایی مراجعه می‌کنید، با معاینه بهترین روش‌های زیباسازی را به شما پیشنهاد می‌دهد. در نهایت اما این خود شما هستید که باید نوع جراحی را با توجه به هدف و بودجه‌تان مشخص کنید. در ادامه تمام انواع جراحی و اعمال زیبایی روی صورت را به شما معرفی می‌کنیم:

جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی)

گل سر سبد جراحی‌های صورت عمل زیبایی بینی است. این عمل در ابتدا در بین دختران و بانوان محبوب بود، اما این روزها آقایان هم به متقاضیان پر و پا قرص آن تبدیل شده‌اند و عمل‌های جراحی زیبایی صورت مردان هم به کلینیک‌ها راه پیدا کرده است.

بینی عضوی بسیار تاثیرگذار در زیبایی صورت است و گاهی با عمل بینی کل صورت فرد تغییر می‌کند و زیباتر می‌شود. جراحی زیبایی بینی سالهاست که یکی از پرهزینه‌ترین انواع جراحی در ایران شناخته شده و افراد زیادی در طول سال این عمل را انجام می‌دهند.

جراحی انحراف بینی (انحراف سپتوم)

جراحی انحراف بینی ممکن است جزو جراحی‌های زیبایی نباشد، اما می‌تواند در ظاهر بینی شما تاثیر بگذارد. انحراف بینی معمولا داخلی است و بیمار به دلیل تنفس سخت، خر و پف و… به پزشک مراجعه می‌کند. پزشک با معاینه و بررسی تصاویر رادیولوژی می‌تواند انحراف را تشخیص داده و برای جراحی شما برنامه‌ریزی کند. البته معمولا اکثر افراد انحراف بینی دارند، اما درجه‌های این انحراف با یکدیگر متفاوت است و بعضی‌ها را مجبور به جراحی می‌کند.

جراحی لیفت صورت (ریتیدکتومی)

این نوع عمل زیبایی صورت یکی از پرطرفدارترین عمل‌ها به‌ویژه در بین افراد مسن است. با افزایش سن پوست شل می‌شود و به سمت پایین می‌آید. در این حالت به اصطلاح می‌گویند که صورت ریخته است. برای رفع این مشکل می‌توان جراحی لیفت صورت را انجام داد.

این نوع جراحی توسط پزشک متخصص جراحی پلاستیک یا فک و صورت انجام می‌گیرد و بسیار حساس است. در این روش معمولا پوست را به سمت بالا یعنی پیشانی می‌کشند و قسمت‌های اضافی آن را جدا می‌کنند. به این ترتیب کل صورت فرد لیفت می‌شود و حالتی جوان‌تر و شاداب‌تر به خود می‌گیرد.

لیفت صورت با نخ

امکان لیفت صورت بدون جراحی هم وجود دارد. به این ترتیب که با تزریق نخ‌های مخصوصی به صورت پوست را می‌کشند. افرادی که از جراحی می‌ترسند و یا به دلیل بیماری‌های زمینه‌ای امکان انجام عمل را ندارند می‌توانند این روش را انتخاب کنند.

جراحی جوانسازی صورت

یکی دیگر از عمل‌های زیبایی رایجی که روی صورت انجام می‌گیرد، جراحی جوانسازی است. در این روش چین و چروک‌های پوست را به کمک جراحی از بین می‌برند و پوست را صاف می‌کنند. به این ترتیب فرد چهره‌ای جوان‌تر خواهد داشت. یکی دیگر از مزایای این عمل از بین بردن خط اخم یا خط غم است.

جوانسازی صورت با دستگاه

اگر می‌خواهید روش‌های دیگری را به جز جراحی برای جوانسازی پوست امتحان کنید، باید از هایفو، ترماژ، فرکسل، سی او تو فرکشنال و این نوع درمان‌ها کمک بگیرید. البته این روش‌ها برای افراد با سنین پایین‌تر بهتر جواب می‌دهند و در سنین بالا تنها جراحی می‌تواند به کمک شما بیاید.

جراحی زیبایی گوش (اتوپلاستی)

جراحی زیبایی گوش هم یکی دیگر از عمل‌های زیبایی است که البته عضو جراحی‌های صورت به حساب نمی‌آید، اما تاثیر بسیار زیادی در زیبایی ظاهری فرد دارد. بعضی افراد به‌صورت مادرزادی گوش‌هایی بزرگتر، پهن‌تر یا با فاصله بیشتری از سر دارند که در ظاهر فرد کاملا مشخص است. با جراحی اتوپلاستی که معمولا توسط متخصص گوش و حلق و بینی و یا جراح پلاستیک انجام می‌گیرد می‌توان به‌راحتی این عیوب را برطرف کرد.

ترمیم شکاف کام و لب

یکی دیگر از مشکلات مادرزادی که در زیبایی چهره فرد تاثیر بسزایی دارد، بیماری شکاف کام یا همان لب شکری است. این بیماری در حالت‌های شدید بینی، حلق و دهان فرد را با مشکل مواجه می‌کند و ظاهری ناخوشایند برای خود فرد دارد. به همین دلیل انجام اعمال درمانی و سپس زیبایی برای این بیماران واقعا نیاز است. این عمل زیبایی صورت قبل و بعد چهره فرد را کاملا تغییر می‌دهد.

جراحی پلک (بلفاروپلاستی)

پلک افتاده می‌تواند منجر به دید تار و یا سخت در بعضی افراد شود. با این حال این روزها افرادی که افتادگی پلک ندارند هم برای زیبایی و کشیده شدن چشم‌ها این جراحی را انجام می‌دهند. جراحی زیبایی پلک با برداشتن لایه‌ای از پوست پلک و بالاتر بردن چشم‌ها و ابروها همراه است. به این ترتیب چشم‌های فرد لیفت شده و کشیده‌تر نشان داده می‌شوند. جراحی پلک انوع مختلفی دارد که شامل جراحی زیبایی پلک بالا، پایین و یا هر دو می‌شود.

متخصص جراحی پلاستیک و جراح چشم پزشک می‌توانند این عمل را انجام دهند؛ پس توجه داشته باشید که برای این عمل‌ها به کلینیک‌های معتبر مراجعه کنید. کلینیک رویای آبی با بهره‌گیری از بهترین متخصصان و دارا بودن اتاق عمل‌های مجهز این خدمات را به بهترین شکل به شما ارائه می‌دهد.

جراحی لیفت ابرو

این نوع جراحی برای افرادی که فاصله بین ابروها و چشمان آنها کم است پیشنهاد می‌شود. در این روش پوست پیشانی را بالا می‌برند تا ابروها هم به سمت بالا کشیده شوند. این عمل علاوه بر لیفت ابروها، چین و چروک‌های پیشانی را هم برطرف می‌کند.

جراحی لیفت شقیقه

جراحی لیفت شقیقه هم برای بالا کشیدن ابروها کاربرد دارد، اما علاوه بر آن به کشیده شدن کناره‌های چشم به سمت بالا هم کمک می‌کند.

جراحی کاشت گونه و پروتز گونه

برای افرادی که دوست دارند گونه‌هایی برجسته داشته باشند، عمل گونه‌گذاری و پروتز گونه انجام می‌گیرد. به این ترتیب که این قسمت از صورت را برش می‌دهند و پروتزی با سایز دلخواه فرد زیر آن کار می‌گذارند.

جراحی کاشت مو و ابرو

یکی دیگر از انواع عمل‌های زیبایی که روی سر و صورت انجام می‌شود، کاشت مو و ابرو است. شابد بگویید کاشت جزو عمل زیبایی صورت نیست، اما باید بگوییم که برای برداشت مو و کاشت آن در قسمت‌های مورد نظر باید پوست را برش بدهند. کاشت مو بیشتر در بین مردان و کاشت ابرو هم در بین خانم‌ها رایج است. کاشت معمولا توسط متخصص پوست و مو و به کمک تکنسین کاشت انجام می‌گیرد. برای کاشت مو و ابرو در محیطی آرام و استریل با کادری مجرب می‌توانید به بهترین کلینیک کاشت مو در تهران یعنی کلینیک رویای آبی مراجعه کنید.

جراحی رفع غبغب

گاهی افراد به دلیل چاقی و یا مشکلات هورمونی یا ژنتیکی دچار غبغب می‌شوند. غبغب ناحیه زیر چانه و جلوی گلو است که وقتی کامل پر می‌شود به اصطلاح می‌گویند فرد غبغب دارد. برای از بین بردن غبغب می‌توان لیپوساکشن غبغب انجام داد. به این شکل که جراح برش‌هایی را در این ناحیه ایجاد می‌کند و با دستگاه چربی‌ها را بیرون می‌کشد. سپس پوست اضافه را جمع می‌کند و برش‌ها را بخیه می‌زند.

جراحی بوکال فت

این روزها ترند شده که افراد لپ‌هایی فرورفته داشته باشند. به همین دلیل جراحی بوکال فت انجام می‌دهند. بوکال فت با برداشتن چربی‌های ناحیه زیر گونه همراه است. این جراحی هم در زیبایی و هم در جوانسازی نقش دارد.

جراحی زاویه سازی فک و مادلینگ صورت

در این نوع جراحی با برداشت چربی از قسمت‌هایی مانند شکم و باسن و تزریق آنها به قسمت‌های مختلف صورت به آن فرم می‌دهند. به این ترتیب فرد چهره‌ای جذاب‌تر و جوان‌تر خواهد داشت.

جراحی سانترال لب

در جراحی سانترال لب که به منظور بالا کشیده شدن لب‌ها انجام می‌گیرد، ابتدا بین بینی و لب بالا را برش می‌دهند و قسمتی از پوست آن را برمی‌دارند. سپس قسمت برش خورده را به سمت بالا می‌برند و بخیه می‌زنند. در این صورت فاصله بین لب و بینی کمتر می‌شود و لب بالایی کشیده‌تر و بزرگتر به نظر می‌رسد.

جراحی لیفت گردن

وقتی پوست با افزایش سن شل می‌شود، در قسمت گردن هم نمود پیدا می‌کند. جراحی لیفت گردن به منظور از بین بردن افتادگی‌های پوستی و چین و چروک‌های این ناحیه انجام می‌گیرد تا فرد ظاهری جوان‌تر داشته باشد.

جراحی چال گونه

برای داشتن چال گونه هم می‌توانید عمل زیبایی انجام دهید. البته این عمل خیلی آسان است و اگر متخصص آن را انجام دهد خیلی زود و سرپایی انجام می‌شود.

جراحی برداشتن خال

بعضی خال‌ها روی صورت بزرگ به نظر می‌آیند و زیبایی خاصی هم ندارند؛ در نتیجه بهترین کار برداشتن آنهاست. این کار با جراحی و یا لیزر انجام می‌گیرد. اگر خال بزرگ باشد باید آن را جراحی کرد و به جای آن پوست قسمت‌های دیگر بدن را پیوند زد.

کاربردهای ژل و بوتاکس در زیبایی صورت

زیبایی صورت با انواع تزریق

بعضی افراد واقعا از جراحی می‌ترسند و یا به دلیل هزینه و دوران نقاهت نمی‌خواهند برای زیبایی صورت خود عمل انجام دهند. اینجاست که رقیب عمل زیبایی صورت یعنی تزریق وارد می‌شود. تزریق برای رفع عیوب مختلف کاربرد دارد که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم:

تزریق انواع ژل

تزریق ژل این روزها خیلی باب شده و تقریبا برای هر قسمتی از صورت کاربرد دارد. برای زاویه دهی به صورت، مادلینگ صورت، حجیم کردن لب‌ها، اصلاح فرم بینی، از بین بردن خط خنده، چروک‌های پیشانی، زیر چشم، فرم دهی چانه و… از تزریق ژل استفاده می‌کنند.

البته این روش ماندگاری خیلی زیادی ندارد، اما برای افرادی که مشکل زیادی در صورت خود ندارند و یا از جراحی می‌ترسند بهترین انتخاب است.

تزریق بوتاکس

بوتاکس نوعی سم اسن که از یک باکتری به نام کلستریدیوم به دست می‌آید. از این روش برای از بین بردن چین و چروک‌های نواحی مختللف صورت استفاده می‌کنند. بوتاکس با فلج کردن عضلات ناحیه مورد نظر چین و چروک‌ها را از بین می‌برد و پوستی جوان به شما هدیه می‌دهد.

شما می‌توانید تزریق ژل و بوتاکس را زیرنظر بهترین متخصصان و پس از مشاوره در بهترین کلینیک زیبایی در تهران یعنی رویای آبی انجام دهید.

جراحی زیبایی صورت با لیزر

زیبایی صورت با لیزر

آخرین گزینه ای که در برخی موارد می‌تواند جایگزین جراحی باشد، لیزر است. انواع لیزرهای مختلف این روزها در کلینیک ها در دسترس هستند که هرکدام کاربرد خاص خود را دارند. در ادامه به انواع لیزر برای رفع مشکلات مختلف اشاره میکنیم:

لیزر رفع تاتو

برای از بین بردن تاتو ابرو و تاتو بدن که قدیمی هستند می‌توان از دستگاه‌های لیزر استفاده کرد. دستگاه‌هایی مانند لیزر کیوسوئیچ برای از بین بردن تتوها کاربرد دارند.

لیزر برای از بین بردن جای بخیه، جای سوختگی در صورت و جای زخم

این روزها تمام مشکلات راه حل دارند. حتی برای از بین بردن جای بخیه، اسکار ناشی از زخم و جای سوختگی روی صورت و قسمت‌های دیگر بدن می‌توان از لیزر فرکسل یا سی او تو فرکشنال (CO2) استفاده کرد.

شما می‌توانید با مراجعه به بهترین مرکز لیزر تهران در کلینیک رویای آبی تمام این مشکلات را با خیال راحت برطرف کنید.

مقایسه رایج‌ترین عمل‌های زیبایی صورت

عمل‌های زیبایی صورت از بسیاری جهات با یکدیگر تفاوت دارند. هزینه جراحی پلاستیک صورت در نواحی مختلف این عضو متفاوت است. در جدول زیر برخی از رایج‌ترین جراحی‌ها را در موارد مختلف با هم مقایسه می‌کنیم:

نوع جراحی درجه سختی هزینه دوران نقاهت میزان رضایت
زیبایی بینی سخت بالا یک هفته بالا
زیبایی گوش سخت متوسط یک هفته بالا
افتادگی پلک سخت متوسط ۱۰ روز متوسط
لیفت صورت سخت بالا یک هفته متوسط
لیفت شقیقه متوسط متوسط ۷ الی ۱۰ روز متوسط
سانترال لب متوسط متوسط دو روز متوسط
کاشت ابرو سخت متوسط سه روز بالا
بوکال فت سخت متوسط یک هفته متوسط
پروتز گونه سخت بالا دو هفته متوسط

 

قیمت انواع جراحی زیبایی صورت

هزینه مهمترین عامل در تصمیم گیری برای انجام اعمال جراحی زیبایی صورت است. برای اینکه به ظاهر موردنظرتان برسید باید هزینه کنید. میزان این هزینه مستقیما به نوع عملی که انتخاب می‌کنید بستگی دارد. باید بدانید که هزینه عمل زیبایی صورت زنان با هزینه عمل زیبایی صورت مردان تفاوت چندانی ندارد. در جدول زیر به هزینه رایج‌ترین انواع عمل زیبایی صورت می‌پردازیم، البته این هزینه ها حدودی است و ممکن است در زمان خواندن این مقاله توسط شما تغییر کرده باشد، بنابراین برای دریافت هزینه دقیق حتما با شماره های درج شده در پایین صفحه تماس بگیرید:

نوع کار زیبایی هزینه
زیبایی بینی ۱۴ الی ۶۰ میلیون تومان
زیبایی گوش ۱۵ الی ۲۵ میلیون تومان
بوکال فت ۴ الی ۱۰ میلیون تومان
سانترال لب حدود ۸ میلیون تومان
لیفت صورت حدود ۲۰ میلیون تومان
پروتز چانه حداقل ۳۵ میلیون تومان
افتادگی پلک ۷ الی ۱۴ میلیون تومان
لیفت شقیقه حدود ۲۰ میلیون تومان
چال گونه ۳.۵ الی ۶ میلیون تومان
برداشتن خال یک الی دو میلیون تومان
لیزر رفع تاتو حداقل ۶۰۰ هزار تومان
تزریق ژل هر سی سی شروع از دو میلیون و پانصد هزار تومان
تزریق بوتاکس یک الی سه میلیون تومان

توجه کنید که شما می‌توانید تمام این عمل‌های زیبایی را در بهترین کلینیک پوست در تهران یعنی کلینیک رویای آبی با بهترین هزینه و بالاترین کیفیت انجام دهید.

مقایسه هزینه عمل‌های زیبایی در ایران و کشورهای دیگر

در اینجا قصد داریم تا قیمت عمل‌های زیبایی را در ایران و چند کشور دیگر با هم مقایسه کنیم:

نوع عمل هزینه جراحی زیبایی صورت در ایران هزینه جراحی زیبایی صورت در ترکیه هزینه جراحی زیبایی صورت در کره جنوبی هزینه جراحی زیبایی صورت در امارات (دبی)
زیبایی بینی ۱۴ الی ۶۰ میلیون تومان حداقل دو هزار دلار (۱۰۰ میلیون تومان) حدود چهار هزار دلار (۲۰۰ میلیون تومان) ۱۸ هزار الی ۳۰ هزار درهم (۲۵۰ الی ۴۲۰ میلیون تومان)
زیبایی گوش ۱۵ الی ۲۵ میلیون تومان حدود دو هزار یورو (حدود ۱۱۰ میلیون تومان)
لیفت صورت حدود ۲۰ میلیون تومان ۳۵۰۰ الی ۵ هزار دلار (۱۷۵ الی ۲۵۰ میلیون تومان) حدود ۶ هزار دلار (حدود ۳۰۰ میلیون تومان) ۷ هزار الی ۱۸ هزار درهم (۹۸ الی ۲۵۰ میلیون تومان)
کاشت ابرو ۱۲ الی ۱۵ میلیون تومان ۱۳۰۰ الی ۱۵۵۰ دلار (۶۵ الی ۷۸ میلیون تومان) ۲۸۰۰ الی ۴۴ هزار درهم (۴۰ الی ۶۰۰ میلیون تومان)

همان‌طور که می‌بینید، هزینه عمل زیبایی صورت در ایران واقعا مقرون به صرفه است. در ایران با وجود بهترین پزشکان در بهترین کلینیک‌ها نیازی به رفتن به کشورهای دیگر ندارید. هزینه‌های جراحی در امارات واقعا بالاست و به همین دلیل هم همه ساله افراد خارجی زیادی برای انجام عمل‌های زیبایی به ایران می‌آیند.

کلام آخر

عمل زیبایی صورت این روزها واقعا همه‌گیر شده و سن و سال هم نمی‌شناسد. جراحی پلاستیک صورت قبل و بعد ظاهر افراد را تغییر می‌دهد و آنها را به ظاهر موردنظرشان نزدیک می‌کند. اگر شما هم قصد انجام عمل جراحی زیبایی صورت، تزریق ژل و بوتاکس، لیزر و… را دارید، می‌توانید با کلینیک رویای آبی تماس بگیرید و با مشاوران صحبت کنید.

سوالات متداول

چه کسی عمل زیبایی صورت را انجام می‌دهد؟

معمولا پزشک متخصص جراحی پلاستیک یا جراح گوش و حلق و بینی می‌تواند عمل‌های زیبایی صورت را انجام دهد.

هزینه جراحی زیبایی صورت چقدر است؟

هزینه به نوع و ناحیه جراحی بستگی دارد و بین یک الی ۶۰ میلیون تومان متغیر است.

آیا می‌توان قبل از عمل جراحی صورت با پزشک مشورت کرد؟

بله، متخصصان حاضر در کلینیک رویای آبی در مورد تمام عمل‌های زیبایی صورت به زیباجویان مشاوره می‌دهند.

منابع:

mayoclinic.orgcharlotteplasticsurgery.com