انتخاب برگه

هیدرودرم ابریژن یکی از جدیدترین روشهای جوانسازی پوست است. با وجود شباهتهایی که بین هیدرودرم و میکرودرم ابریژن وجود دارد، این دو روش اساسا متفاوت از یکدیگر هستند. اگر به دنبال اطلاعات بیشتری در مورد تفاوت هیدرودرم با میکرودرم هستید و میخواهید بدانید این درمان برای چه افرادی مناسب است و چه نتایجی دارد، در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

هیدرودرم چیست

هیدرودرم ابریژن چیست؟

هیدرودرم ابریژن جدیدترین روش جوانسازی پوست است که در آن از فناوری هیدرو برای از بین بردن لایه سطحی و مرده پوست استفاده میشود. استفاده از این روش جوانسازی صورت به کسانی توصیه میشود که پوست حساسی دارند اما به دنبال روشی جهت پاکسازی و یک دست کردن پوست هستند. برخلاف سایر روشهای لایه برداری، در این روش فرد هیچگونه احساس درد یا ناراحتی را تجربه نخواهد کرد. البته احتمالا بعد از انجام درمان پوست کمی صورتی رنگ شود که طبیعی بوده و جای نگرانی نیست. استفاده از این روش جوانسازی پوست برای تمامی افراد بلامانع است. این درمان برای رفع مشکلاتی از قبیل پیری، شلی و افتادگی، تیرگی و جای جوش مناسب است.

هیدرودرم چگونه کار میکند؟

این درمان غیر تهاجمی که برای پاک سازی و جوانسازی پوست مورد استفاده قرار میگیرد، دارای 3 مرحله است:

  • پاکسازی و لایه برداری سلولهای مرده پوست برای آشکار ساختن پوست جدید و سالم.
  • هیدرودرم بدون هیچ گونه تحریک و فشاری منافذ باز پوست را میبندد.
  • به طور خودکار ناخالصی های پوست را خارج کرده و با تغذیه و محافظت از آن، ماساژ، سرم ها، آنتی اکسیدان ها و ماسک را پوست را آبرسانی و هیدراته میکند.

در این درمان از یک نازل دستی که با محلول و اکسیژن پر شده، استفاده میشود. این محلول بسته به شرایط پوست انتخاب می شود. نازل سلول های مرده و لایه های مرده را بدون تحریک پوست و درد از بین می برد و در حین درمان سرم و اکسیژن بیشتری به پوست انتقال میدهد. همچنین با تزریق تخصصی اسید هیالورونیک ، پپتیدها ، آنتی اکسیدان ها و ویتامین Cباعث بهبود رنگ و بافت پوست می شود.

هیدرودرم ابریژن در چند جلسه انجام میشود؟

پاسخ به این سوال به شرایط پوستی و هدف شما از انجام این درمان بستگی دارد. برخی از افراد بعد از 1 جلسه به نتیجه دلخواه خود میرسند در حالی که برخی دیگر به جلسات مداوم و منظم نیاز دارند. افرادی که هدفشان از انجام هیدرودرم لایه برداری است، احتمالا تنها به یک جلسه نیاز دارند. اما افرادی که به دنبال از بین بردن خطوط و چین و چروک های ریز هستند، احتمالا به 3 الی 6 جلسه با فاصله 3 الی 4 هفته ای نیاز دارند.

کاندیدای مناسب هیدرودرم

با توجه به اینکه درمان به صورت غیرتهاجمی انجام شده و در حین درمان از سرمهای مخصوص با پوست میشود، استفاده از روش هیدرودرم ابریژن برای تمام افراد بلامانع است. حتی کسانی که پوست بسیار حساسی دارند. با این وجود پیشنهاد میکنیم برای کسب اطلاعات بیشتر و اطمینان از اینکه هیدرودرم انتخاب درستی برای شما هست یا نه، پیشنهاد میکنیم در یک جلسه مشاوره رایگان با متخصصین پوست کلینیک رویای آبی (بلوتاچ) شرکت کنید.

مراقبت های قبل و بعد از هیدرودرم ابریژن

  • قبل از انجام هیدرودرم ابریژن ، با متخصص پوست مشورت کنید.افرادی که طی 12 ماه گذشته تحت درمان شدید آکنه قرار گرفته اندو افراد مبتلا به عفونت فعال پوستی مانند تبخال یا زخمهای سرد واجد شرایط نیستند.
  • بعد از انجام این درمان پوست به شدت نرم و صاف میشود. به همین خاطر مهم است که با استفاده از کرمهای مخصوص از پوست در مقابل اشعه آفتاب محافظت کرد. بهتر است از کرمهای ضد آفتاب با حداقل SPF 30 استفاده کنید و تا حد امکان در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.
  • حداقل تا 12 ساعت بعد از درمان صورتتان را با آب یا صابون نشویید.
  • از همان شب میتوانید از روتین پوستیتان استفاده کنید.
  • در صورت لزوم بعد از 24 ساعت میتوانید آرایش کنید.
  • از لایه بردارهای شیمیایی تا 1 هفته بعد از درمان استفاده نکنید.
  • از محصولات حاوی رتینول / رتینوئید تا 1 هفته بعد از درمان استفاده نکنید.

کاربردهای هیدرودرم ابریژن

مزایا و کاربردهای هیدرودرم ابریژن چیست؟

عوارض جانبی هیدرودرم چیست؟

همانطور که پیش از این هم گفته شد، این درمان غیر تهاجمی است و اگر از مواد مرغوب استفاده شود، هیچ گونه عوارض جانبی نخواهد داشت. احتمال اینکه بعد از درمان پوست تا حدی قرمز یا صورتی شود وجود دارد که حداکثر تا 1 ساعت پوست به این رنگ خواهد بود. برخلاف سایر روشهای جوانسازی پوست، بعد از این درمان بلافاصله میتوانید امور روزمره تان را از سر بگیرید.

نتیجه درمان هیدرودرم ابریژن چیست؟

با توجه به اینکه درمان غیر تهاجمی است و لایه برداری خیلی آرام انجام میشود، پوست به طور کامل هیدارته و آبرسانی میشود. سرم درمانی که در حین درمان به پوست تزریق میشود، کاملا وارد لایه اپیدرم پوست شده و با از بین بردن خطوطر ریز و حالت کسل و افتاده پوست جلوه ویژه ای به آن میبخشد. لایه برداری ملایم سطح پوست را صیقل داده و با از بین بردن مواد باقی مانده در سلولهای پوستی منجر به عملکرد بهتر و دفع سبوم می شود. با انجام این درمان اکسیژن بیشتری به پوست رسیده و در نتیجه خون رسانی با کیفیت بهتری انجام میشود. تنها چند روز بعد از درمان متوجه حال خوب پوستتان خواهید شد.

در برخی موارد در حین درمان از نورهای LEDمخصوص هم استفاده میشود. نورهایی که به تولید کلاژن و الاستین کمک میکنند. این دو ماده باعث سفت شدن پوست می شوند تا ظاهر خطوط و چین و چروک های ظریف را کاهش دهد.

تفاوت هیدرودرم با میکرودرم ابریژن چیست؟

همانطور که در ابتدای مطلب گفته شده، هیدرودرم تا اندازه ای شبیه به میکرودرم است. با این وجود تفاوت های زیادی با هم دارند. هیدرودرم یکی از روشهای جوانسازی پوست است که خود از 3 درمان دیگر تشکیل شده است. در این روش لایه برداری، پاکسازی و آبرسانی باهم انجام  میشود. در حالی که در میکرودرم ابریژن تنها لایه برداری انجام شده و پوست هیدارته نمیشود.

در میکرودرم با استفاده از دستگاه مخصوص کریستال روی صورت پاشیده شده و از این طریق لایه برداری انجام میشود. با توجه به اینکه کریستالها حالت تیز و برنده ای دارند، نمیتوان از این روش برای لایه برداری پوست دور چشو نواحی حساس صورت و استفاده کرد. البته این مشکل تا حدی با معرفی دستگاه میکرودرم نوک الماسی رفع شد. در این دستگاه مشکل پاشیده شدن کریستال حل شد، اما مسئله آبرسانی هنوز وجود داشت! در نتیجه با میکرودرم تنها لایه برداری و جوانسازی پوست انجام میشود.

چرا هیدرودرم از میکرودرم ابریژن بهتر است؟

این روش نسبت به میکرودرم ابریژن معمولی نتایج ماندگارتری دارد.آب لایه جدیدی از پوست که زیر سلولهای مرده پوست قرار دارد، کاملاً مرطوب می کند. این بدان معنی است که تحریک، تورم و قرمزی پوست بعد از درمان کمتر خواهد بود. به همین دلیل است که انجام آن درست قبل از مناسبتهای خاص مانند عروسی، جشن و مهمونی بلامانع است. در این روش پوست مرده و خشنی که روی سطح صورت یا بدن قرار گرفته به طور کامل از بین برده میشود. در نتیجه جوشهای سر سیاه و سفید تا حد زیادی بعد از این درمان از بین میرود. با توجه به این که لایه اضافی روی سطح پوست از بین میرود، نتیجه استفاده از محصولات مراقبتی پوست بهتر خواهد بود.

سوالات متداول در مورد هیدرودرم ابریژن

آیا روش جوانسازی هیدرودرم خطر دارد؟

هیدرودرم ابریژن یک روش درمان بدون درد و راحت است. در حین لایه برداری که یکی از مراحل این درمان است، فرد متوجه احساس کمی فشار میشود که طبیعی است. در بقیه مراحل هم از سرم و مرطوب کننده های مناسب نوع پوست باعث میشوند پوست خنک، تازه و جوان شود.

به چند جلسه جوانسازی پوست با هیدرودرم ابریژن نیاز است؟

همه چیز به نوع پوست و هدف شما از انجام این درمان بستگی دارد. اما معمولا برای کسب نتیجه مطلوب، بهتر است که 6 جلسه با فاصله هر 3 الی 4 هفته یک بار انجام شود.

یک جلسه درمانی هیدرودرم چقدر زمان میبرد؟

معمولا برای انجام تمام مراحلی این روش جوانسازی پوست به 45 الی 60 دقیقه زمان نیاز است. اما در صورتی سایر روشهای پاکسازی یا جوانسازی با این روش ترکیب شوند، احتمالا به زمان بیشتری نیاز خواهد بود.

هزینه هیدرودرم چقدر است؟

هزینه جوانسازی پوست با هیدرودرم، بسته به نوع پوست و هدف از انجام درمان، متفاوت است. گاهی اوقات این روش با روشهای دیگر ترکیب شده و در یک جلسه انجام میشوند. در نتیجه نمیتوان برای این درمان یک هزینه ثابت تعیین کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد میتوانید در یک جلسه مشاوره رایگان شرکت کنید. در این جلسه با بررسی وضعیت پوست شما و درمانی که به آن نیاز دارید، از هزینه ها مطلع خواهید شد. البته در صورتی که قصد دارید از تخفیف های بهترین کلینیک پوست و مو در تهران مطلع شوید، بهتر است که اینستاگرام کلینیک زیبایی بلوتاچ را دنبال کنید یا با شماره 88883933-021 تماس بگیرید تا همکاران ما مشاوره لازم را در این خصوص در اختیار شما عزیزان قرار دهند.