انتخاب برگه

تزریق چربیبه عنوان یکی از روش های جراحی زیبایی شناخته می شود، که در سراسر جهان توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است. چرا که به نوعی با دریافت چربی از بدن فرد، می توان از بروز علائمی پیری در صورت و افتادگی و یا از بین رفتن حجم قسمت های مختلف بدن جلوگیری کرد. در این مقاله همراه ما باشید، تا با مهم ترین نکاتی که قبل از انجام این جراحی پلاستیک باید بدانید،آشنا شوید.

جوانسازی صورت با تزریق چربی در صورت

تزریق چربی یعنی چی؟

یکی از رایج ترین اثرات افزایش سن با گذر زمان روی ظاهر افراد، از بین رفتن حجم بخش های خاصی از بدن است. اثرات این اتفاق،در افراد مختلف متفاوت است، اما معمولاً در قسمت هایی مانند صورت، سینه و باسن بیشتر مشاهده می شود.
پیوند چربی و یا تزریق چربی به عمل زیبایی گفته می شود، که با برداشتن چربی از برخی از نقاط بدن و تزریق آن به قسمت های دیگر انجام می گیرد و برای حفظ ظاهر طبیعی قسمت های آسیب دیده استفاده می شود.

تزریق چربی چگونه انجام می شود؟

این عمل جراحی زیبایی بسته به میزان تزریق مورد نیاز، به دو صورت بی حسی موضعی و بی حسی عمومی انجام می شود. معمولاً زمانی که تزریق تنها به بخش کوچکی از بدن اعمال می شود، از بی حسی موضعی و آرامش بخش استفاده می گردد.
یک عمل جراحی پیوند چربی استاندارد، معمولاً از 3 مرحله زیر تشکیل می شود :

حذف چربی

برای شروع این جراحی، چربی اولین چیزی است که به آن نیاز دارید! برای برداشتن چربی مورد نیاز معمولاً از لیپوساکشن استفاده می شود، تا چربی اضافی از مناطقی مانند شکم، باسن و ران برداشته شوند.

توجه :معمولاً از چربی که عمدتاً از فیبر تشکیل شده است، برای انجام این جراحی استفاده نمی شود. (مانند سینه مرد!)
برای برداشتن چربی، از محلولی که حاوی لیدوکائین و اپینفرین جهت کاهش درد، خونریزی و راحت شدن روند حذف چربی استفاده می شود.
نکته مهم :  از روش های لیپوساکشن که با لیزر انجام می شوند، مانند SmartLipo نباید استفاده شود، چرا که این اشعه و گرما موجب از بین رفتن سلول های چربی می شوند.

جداسازی و پاک سازی سلول های چربی

به محض آنکه مقدار مورد نیاز چربی از ناحیه مورد نظر جمع آوری شد، باید سلول های آسیب دیده از سلول های سالم جدا شوند. بعد از آن با استفاده از سانتریفیوژ مایع طلایی رنگ از سلول های چربی خالص جدا شده تا چربی مورد نیاز برای تزریق آماده شود.

تزریق دوباره چربی

گام نهایی برای به پایان رساندن این عمل زیبایی، تزریق چربی آماده شده، به ناحیه مورد نظر است. بسته به میزان حجم از دست رفته و شکل ناحیه، تزریق فبا شیوه های مختلف انجام می شود.

نکته مهم :به خاطر داشته باشید که به احتمال زیاد بعد از مدتی، چربی تزریق شده جذب بدن می شود. به همین دلیل برخی مواقع بر اساس تشخیص پزشک، 1.5 برابر از مقدار مورد نیاز تزریق می شود. البته لازم به ذکر است که میزان ماندگاری این عمل جوانسازی بسته به هر فرد متفاوت است. بنابراین احتمالا بعد از اولین باری که این جراحی زیبایی را انجام دادید، متوجه میزان ماندگاری آن در بدنتان خواهید شد!

تزریق چربی به کدام نواحی از بدن انجام می شود؟

از دست رفتن حجم قسمت های مختلف بدن و افتادگی پوست یکی از رایج ترین مسائلی است که با افزایش سن بسیاری از افراد با آن دست وپنجه نرم می کنند.

برای درمان این مسئله، روش های مختلفی مانند ایمپلنتو پرکننده های مصنوعی وجود دارد. اما استفاده از پیوند چربی محبوبیت بیشتری به خود اختصاص داده است چرا که :

 • چربی مورد نیاز از بدن خود فرد تأمین می شود. بنابراین احتمال بروز علائم آلرژی و حساسیت کمتر است. چرا که از چربی های مصنوعی و حیوانی برای انجام این کار استفاده نمی شود.
 • نتیجه تزریق چربی بعد از مدت زمان کوتاهی به صورت کاملاً طبیعی قابل مشاهده است.

تزریق چربی به سینه

برخی از رایج ترین کاربردهای تزریق چربی عبارت اند از :

تزریق چربی به سینه

با استفاده از تزریق فیلر به سینه نه تنها می توانید سایزش را به صورت طبیعی افزایش دهید، بلکه می توانید کاملاً طبیعی فرم دلخواهتان را نیز به آن ها بدهید. بر اساس نظرسنجی های انجام شده، استفاده از این عمل زیبایی، کاملاً طبیعی تر از از جایگذاری ایمپلنت است. معمولاً برای این عمل زیبایی سینه از چربی کمر و یا بازو استفاده می شود.

تزریق چربی باسن

تزریق چربی به باسن معمولاً با هدف افزایش جذابیت ظاهری انجام می شود! و ارتباط خاصی به سن فرد متقاضی ندارد. برای انجام این جراحی، معمولاً به حجم زیادی از چربی نیاز است. به همین دلیل چربی مورد نیاز را از قسمتهایی که چربی زائد دارند، برمی دارند. قسمتهایی مانند شکم و ران.

تزریق چربی صورت

در میان قسمت های مختلف بدن، صورت اولین جایی است که آثار پیری در آن ظاهر می شود. چرا که با گذر زمان، چربی صورت به دلیل افزایش سن و از بین رفتن مواد مغذی کم و کمتر می شود. این چربی از دست رفته موجب کاهش حجم بخش های مختلف صورت، خصوصاً زیر چشم، گونه، لب و … می شود. بنابراین تزریق چربی به صورت معمولاً برای نواحی زیر استفاده می گردد :

تزریق چربی به زیر چشم

تزریق چربی به زیر چشم معمولاً بنا به دلایل مختلفی انجام می گیرد. نازک و البته حساس بودن پوست دور چشم باعث می شود که اثر اشعه آفتاب و افزایش سن بیشتر از قسمت های دیگر صورت روی آن نمایان شود. بنابراین از تزریق فیلر به زیر چشم برای رفع تیرگی و کبودی دور چشم و از بین بردن چین وچروک استفاده می شود.

تزریق چربی به زیر چشم چگونه انجام می شود؟

همانطور که گفته شد، پوست زیر چشم به نسبت سایر قسمت های بدن، از حساسیت بیشتری برخوردار است و همین مسئله باعث می شود به محض افزایش سن و یا مشکل داخلی، چین و چروک و گودی و تیرگی زیر چشم مشاهده شود. بنابراین تزریق چربی به این ناحیه، برای جوانسازی صورت از اهمیت و حساسیت بیشتری برخوردار است. به عنوان مثال، در طول جراحی، جهت جلوگیری از پخش شدن مواد در سایر قسمت ها، جراح باید علاوه بر سرعت عمل بالا، بداند که بیمار در چه شرایطی قرار گیرد. به عبارت دیگر، برای این عمل جوانسازی صورت ، فرد باید در حالت نشسته باشد و نه خوابیده. بنابراین در صورتی که تمایلی به انجام این کار دارید، بهتر است که از افراد متخصص و با تجربه در این زمینه کمک بگیرید.

تزریق چربی به گونه

یکی از قسمت های صورت که در زیبایی افراد تأثیر شگرفی دارد، گونه است! تزریق چربی به گونه معمولاً بنا به یکی از دلایل زیر انجام می شود :

 • افزایش سن و افتادگی گونه
 • رژیم لاغری و از بین رفتن حجم گونه ها
 • دلایل ژنتیکی و مادرزادی

توجه :  این نوع تزریق، یکی از مواردی است که به صورت سرپایی و با استفاده از بی حسی موضعی انجام می شود.

تزریق چربی به لب

برای بزرگ کردن و افزایش حجم لب، روش های مختلفی وجود دارد که یکی از بهترینشان تزریق چربی به لب از بدن خود فرد است! روش انجام این کار به خود بیمار بستگی دارد. به عبارت دیگر شما می توانید تزریق با به یک لب و یا هر دوی آن ها انجام دهید. استفاده از این روش در مقایسه با سایر روش ها مانند تزریق ژل و کاشت پروتز عوارض کمتری دارد.

تزریق چربی به واژن (تزریق چربی به لابیا)

داشتن رابطه جنسی سالم یکی از مهم ترین اصول داشتن زندگی زناشویی لازم است. معمولاً با گذر زمان و افزایش سن و یا دلایل ژنتیکی، زنان اندام تناسلی زیبایی نداشته و همین مسئله در اعتماد به نفس و رابطه زناشویی شان تأثیر منفی گذاشته است. به همین دلیل است که در سال های اخیر جوانسازی واژن با روش تزریق چربی به واژن به همراه تنگ کردن واژن از جمله پرطرف دار ترین جراحی های زیبایی بوده است. میزان ماندگاری تزریق چربی در این حالت، بین 2 الی 1 سال متغیر است!

فیلم تزریق فیلر به لب

تزریق چری به دست

تزریق چربی دست وپا

یکی از قسمتهایی از بدن که نشانه های پیری در آن ظاهر می شود، پوست پشت دست است. زمانی که چربی پوست دست از بین برود، استخوان ها، رگ ها وحتی تاندون های بدنتان به چشم می آیند! بنابراین اگر علاقه ای به دیدن هر روز این صحنه ندارید، می توانید با برداشتن چربی از زیر شکم و تزریق به دست و یا پشت پا، جوانی را به خود بازگردانید.

سؤالات رایج در رابطه با تزریق چربی

هزینه تزریق چربی در تهران چقدر است؟

هنگامی که صحبت از عمل جراحی زیبایی می شود، اولین مسئله ای که استرس و نگرانی ما را دوچندان می کند، قیمت و هزینه این جراحی است. اما خبر خوب در رابطه با قیمت تزریق چربی این است که در مقایسه با سایر روش های جراحی زیبایی، مانند تزریق ژل هزینه کمتری دارد. چرا که نیازی به خرید مواد گوناگون نیست و از چربی بدن خود فرد استفاده می شود. هزینه تزریق فیلر بسته به محل مورد نظرتان و میزان چربی مورد نیاز متفاوت است. بنابراین جهت اطلاع از قیمت های کلینیک، می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با ما در ارتباط باشید.

چه کسانی می توانند تزریق چربی را انجام دهند؟

قبل از اینکه تاریخ نهایی عملتان را تعیین کنید، اول تحقیق کنید که آیا کاندیدای مناسب برای انجام این کار هستید یا نه!

جوانسازی صورت با تزریق چربی معمولاً برای کسانی توصیه می شود که چربی زیادی در قسمت های مختلفی از بدنشان دارند. بنابراین اگر چربی بدن شما به اندازه کافی نباشد و یا فرورفتگی ناشی از آکنه و جوش در صورت شما وجود داشته باشد، بهتر است که از این روش برای جوانسازی پوستتان استفاده نکنید. چرا که گرفتن چربی از بدنتان، موجب تشدید شرایط بد فعلی پوست صورتتان می شود.

عوارض تزریق چربی چیست؟

با وجود اینکه این روش در میان سایر روش هایی که برای جوانسازی استفاده می شوند، خطرات و عوارض کمتری دارد، نمی توان گفت که کاملاً بدون خطر است. البته اگر شما دکتر خوب و کلینیک خوبی را برای این عمل زیبایی انتخاب کنید، قطعا هیچ خطری شما را تهدید نمی کند، در غیر اینصورت با مراجعه به مراکز غیر مجاز که بعضا هزینه کمتری را دریافت میکند ممکن است دچار برخی از مشکلات بشوید.برخی از رایج ترین عوارض تزریق چربی عبارت است از :

 • عفونت
 • جمع شدن مایع یا خون زیر پوست
 • واکنش به مواد بی حسی
 • آسیب به لایه های زیرین پوست
 • از بین بردن بافت اصلی پوست
 • از بین بردن عصب پوست
 • تغییر دائمی رنگ پوست
 • آمبولی
 • لخته شدن خون
 • کم بودن تأثیر تزریق
 • عدم تقارن در محلی که تزریق انجام شده است.

ماندگاری تزریق چربی چقدر است؟

همان طور که بیان کردیم، ماندگاری این عمل زیبایی بسته به افراد مختلف متفاوت است. معمولاً بین 2 الی 12 ماه چربی تزریق شده در محل مورد نظر باقی می ماند. اما فراموش نکنید که ماده ای که برای جوانسازی هر قسمت از بدنتان به شما تزریق شده است، چربی بدن خودتان است! بنابراین بسته به میزان سوخت وساز بدن شما، میزان ماندگاری تزریق چربی متفاوت است! خصوصاً اگر بعد از تزریق، ورزش های سنگین نیز انجام دهید!

روند بهبود بعد از تزریق چربی چقدر زمان می برد؟

بسته به تزریقی که انجام شده است، روند بهبود نیز متفاوت خواهد بود. با توجه به اینکه بسیاری از تزریق های گفته شده به صورت سرپایی و بدون بی حسی عمومی انجام می شوند، فرد می تواند به محض انجام این کار به خانه بازگردد و فعالیت های روزمره اش را انجام دهد. البته این مسئله باز هم به نظر تخصصی پزشک شما بستگی دارد.

بهترین دکتر تزریق چربی در تهران

اگر شما هم جزء کسانی هستید که با جستجوی عبارت کلینیک پوست خوب برای تزریق چربی در گوگل به صفحه ما آمده اید، باید بگوییم که جواب دقیقی برای این سؤال شما وجود ندارد! اما این مسئله به این معنا نیست که پیدا کردن بهترین دکتر تزریق چربی در تهران کار غیر ممکنی است. انتخاب دکتر یک انتخاب شخصی و بسته به نظر خود بیمار دارد. با وجود این که این روش جوانسازی به نسبت سایر روش های جراحی زیبایی ساده تر است، اما اگر به درستی انجام نشود عوارض شدیدی به دنبال دارد. به همین دلیل بهتر است شما به دنبال دکتری باشید که تحصیلات دانشگاهی اش را در زمینه پوست و زیبایی گذرانده و به اندازه کافی با روند انجام این کار آشنایی دارد. برای اطمینان خاطر از اینکه انتخاب درستی داشته اید، می توانید نظر کسانی که به این دکتر مراجعه کرده اند را جویا شوید.

مخاطبین گرامی از همراهی شما تا انتهای این مقاله سپاسگزاریم. اگر شما هم می خواهید روش جوانسازی صورت با تزریق چربی را تجربه کنید، می توانید از خدمات درمانی و پزشکی، کلینیک ما استفاده کنید. با استفاده از شماره های موجود در سایت از مشاوره رایگان ما استفاده کرده و سؤالاتتان را از ما بپرسید.