انتخاب برگه

مزونیدلینگ یکی از جدیدترین روشهای جوانسازی پوست و درمان ریزش مو است که خود از دو شیوه درمان مستقل مزوتراپی و میکرونیدلنیگ تشکیل شده است. مشابه با سایر روشهای زیبایی پوست و مو، در این روش هم هدف تولید کلاژن و الاستین به منظور رفع مشکلات پوست و مو است. در ادامه همراه ما باشید تا با مزایا و معایب مزونیدلینگ و کاندیدای مناسب این روش، بیشتر آشنا شوید.

کاربردهای مزونیدلینگ

مزونیدلینگ چیست؟

همانطور که گفته شد، مزونیدلینگ خود ترکیبی از روشهای مزوتراپی و میکرونیدلینگ است. در این روش، داروهای مخصوص و سازگار با پوست بدون استفاده از سرنگ توسط سوزنهای بسیاز نازک، وارد پوست میشوند؛ بنابراین از کوکتلهای مزوتراپی در روش میکرونیدلینگ استفاده میشود تا میزان اثربخشی درمان چندین برابر افزایش یابد.

به همین خاطر، این عمل را میتوان یک درمان پشرفته به منظور تحریک تولید کلاژن در نظر گرفت. چرا که کوکتلهای مزوتراپی از طریق میکرو کانالهای ایجاد شده، وارد عمق پوست شده و بافتهای آسیب دیده را درمان میکند.

مزونیدلینگ با چه دستگاهی انجام می شود

کاربردهای مزونیدلینگ

 • بهبود اسکار آکنه
 • جوانسازی پوست
 • رفع ترک های پوستی
 • از بین بردن چین و چروک های ریز صورت
 • درمان خشک شدگی های پوست
 • رفع لکه های تیره روی سطح پوست
 • یکنواخت کردن رنگدانه ها
 • از بین بردن آفتاب سوختگی
 • درمان ریزش مو
 • تقویت مو
 • ضخیم تر کردن موهای نازک و افزایش رشد مو
 • کمک به آبرسانی پوست

مزونیدلینگ چگونه انجام می شود؟

با وجود آنکه درد مزونیدلینگ نسبت به روش مزوتراپی کمتر است، اما برای انجام آن از بی حسی موضعی استفاده میشود. پس نگران میزان درد این روش نباشید.

سپس کوکتل های مخصوص، درون سیستم سوزنی دیجیتالی قرار گرفته و درمان آغاز میشود. سیستم سوزنی دیجیتال، به سیستمی گفته میشود که متشکل از تعداد زیادی سوزن است که میزان عمق ورود و مدت زمان ماندگاری آن درون پوست، توسط اپراتور تعیین میشود.

به فضاهایی که برای تزریق درون ناحیه درم و اپیدرم توسط دستگاه ایجاد میشوند، میکروپانچ گفته میشود. این میکروپانچها همانطور که از نامشان مسیری برای ورود دارو و تحریک کلاژنهای پوست است.

مزونیدلینگ مو

مزونیدلینگ مو چگونه انجام می شود؟

با تزریق مواد مزوتراپی به ناحیه پوست سر، میتوان فولیکولهای مو را تقویت کرد و به رشد موهای جدید کمک کرد. در این روش، مسیر عبور جریان خود در سر بهبود پیدا کرده و با کاهش سبوم اطراف فولیکولهای مو، میزان پروتئین wntافزایش پیدا کرده و میزان فولیکول پوست سر، افزایش پیدا میکند.

علاوه بر این، مواد مغذی مزوتراپی از طریق میکروپانچ های ایجاد شده وارد پوست شده و به رشد بهتر فولیکول و تقویت مو، کمک میکند.

برای انجام مزونیدلینگ از چه موادی استفاده می شود؟

اینکه از چه موادی برای انجام این عمل زیبایی استفاده میشود، به هدف و محل تحت درمان بستگی دارد. در برخی موارد از این روش نه تنها برای جوانسازی پوست بلکه برای رویش مجدد مو هم استفاده میشود؛ بنابراین ماده ای که برای از بین بردن لکهای پوستی استفاده میشود، با ماده ای که برای جوان سازی مورد استفاده قرار میگیرد، متفاوت است.

فیلم مزونیدلینگ مو

تفاوت مزونیدلینگ و میکرونیدلینگ

همانطور که گفته شد، مزو نیدلینگ ترکییبی از مزوتراپی و میکرونیدلینگ است. اما احتمالاً این سؤال برای شما مطرح میشود که دقیقاً تفاوت این دو در چیست.

در میکرونیدلینگ برای تحریک و افزایش تولید کلاژن پوست، از هیچ ماده کمکی استفاده نمیشود. بلکه با استفاده از دستگاه میکرونیدلینگ، پوست تحریک شده و تولید کلاژن افزایش مییابد.

در مزوتراپی از مواد مغذی و مخصوص برا تحریک پوست استفاده میشود. این مسئله هم موجب افزایش اثربخشی روش درمان شده و هم در برخی افراد حساسیت ایجاد میکند.

طول دوره درمان میکرونیدلینگ نسبت به مزوندلینگ کمتر است. دوره نقاهت مزونیدلینگ بیشتر از میکرونیدلینگ است و در برخی از افراد تا چند روز ادامه داشته و موجب سردردشان میشود.

کاندیدای مناسب مزونیدلینگ

استفاده از این روش درمان برای تمامی افراد با تیپهای مختلف پوستی که از مشکلاتی نظیر اسکار، آکنه و لکهای پوستی رنج میبرند، بلامانع است.

اما در صورتی که یکی از مشکلات زیر را دارید، قبل از انجام این عمل، حتماً پزشک خود را در جریان قرار دهید:

به یکی از انواع عفونتهای پوستی فعال مانند تب خال مبتلا هستید.

به داروهایی که در مزوتراپی مورد استفاده قرار میگیرند، حساسیت دارید.

به دلیل ابتلا به یکی از بیماریهایی مانند دیابت، سیستم ایمنی قوی نداشته و زخمهایتان دیرتر از حد معمول، درمان میشوند.

از داروهایی که منجر به رقیق شدن خون میشوند، استفاده میکنید.

مراقبتهای قبل از مزونیدلینگ

از انجام سایر عملهای زیبایی مانند تزریق بوتاکس و تزریق ژل تا ۲ هفته قبل از عمل خودداری کنید.

پوست خود را برنزه نکرده و قبل از انجام عمل هم کاملاً آن را تمیز کنید.

مصرف داروهایی که منجر به رقیق شدن خون میشوند را ۱ هفته قبل از انجام مزونیدلینگ قطع کنید.

مراقبتهای بعد از مزونیدلینگ

با توجه به اینکه در این روز از سوزنهای مخصوص استفاده میشود، قرمزی و التهاب بعد از انجام آن طبیعی است. به طور معمولی پوست بعد از انجام مزونیدلینگ کمی تیره شده و بین ۷ الی ۱۰ روز زمان میبرد تا پوسته پوسته شده و از بین برود.

بعد از ۳ الی ۵ روز میتوانید فعالیتهای روزمره تان را از سر بگیرید.

بهتر است که در طول دوره نقاهت از داروهایی که پزشک تجویز میکند چه به صورت موضعی و چه خوردنی مصرف کنید.

در صورتی که مزونیدلینگ مو انجام داده اید، شامپو مخصوص که پزشک تجویز کرده استفاده کنید. علاوه بر این، از سشوار و رنگ کردن مو هم تا مدتی خودداری کنید.

رفتن به استخر، سونا و محیطهایی که بیش از اندازه گرم هستند، خودداری کنید.

از تحریک ناحیه تحت درمان، از طریق مالیدن یا خاریدن خودداری کنید.

سوالات رایج مزونیدلینگ

بهترین زمان انجام مزونیدلینگ چه موقع از سال است؟

با توجه به ماهیت این روش درمان، بهتر است که در ماههای سرد سال، برای انجام مزونیدلینگ اقدام کنید. چرا که هم میزان اشعه آفتاب و قدرت آن کمتر است و هم میزان عرق کردن پوست. علاوه بر این، سردی هوا به خودی خود هم میتواند قرمزی و التهاب پوست را کاهش دهد.

برای انجام مزونیدلینگ به چند جلسه نیاز است؟

پاسخ این سؤال از هر فردی به فرد دیگر متفاوت است. بسته به ناحیه تحت درمان، میزان آسیب دیدگی، نوع پوست و …تعداد جلسات متغیر است. اما به طور معمول، با ۶ جلسه که ۴ هفته از یکدیگر فاصله دارند میتوان به نتیجه مطلوب رسید.

از مزونیدلینگ برای کدام یک از نواحی بدن میتوان استفاده کرد؟

از این روش برای جوانسازی نواحی مختلف بدن مانند صورت، گردن، دست و …میتوان استفاده کرد. علاوه بر این، از مزونیدلینگ برای کمک به رویش مو و جلوگیری از ریزش هم استفاده میشود.

بهترین داروی مزونیدلینگ مو چیست؟

برند فرانسوی رویتاکر REVITACARE از بهترین برندهای روز دنیا برای انجام این عمل است که ما در کلینیک هم از این برند استفاده میکنیم.

چگونه از تخفیف مزونیدلینگ با خبر شویم؟

برای آگاهی از تخفیف های کلینیک پیج اینستاگرام ما رو دنبال کنید.

هزینه مزونیدلینگ

هزینه این کار بسته به تعداد جلسات مورد نیاز، نوع مواد مصرفی، کلینیک و پزشک متخصص، متفاوت است؛ مشاوره تلفنی و حضوری برای هر نوع عملی در کلینیک رویای آبی رایگان میباشد، بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق شماره تماس  54862 -021 یا اینستاگرام رویای آبی با ما در ارتباط باشید.