انتخاب برگه

چال گونه از نظر برخی از افراد یکی از زیبایی های خلقت به شمار میرود. به همین دلیل است که تا کنون روشهای مختلفی برای ایجاد چال لپ چه از طریق انجام عمل زیبایی و چه از طریق روشهای خانگی وجود دارد. اگر شما هم به دنبال این هستید که به قول بسیاری، با ایجاد خنده، از دیگران سه هیچ جلو بزنید، در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

عمل چال گونه

چال گونه چیست؟

چال لپ یا گونه به تورفتگی گفته میشود که هنگام خندیدن روی صورت ایجاد میشود. در بسیاری از افراد محل ایجاد این تو رفتگی، کمی پایینتر از گونه است. اما در برخی هم دقیقا روی لپ یا پایین لب، روی گونه ایجاد میشود. تصور عموم این است که تنها راه داشتن این جذابیت، به دنیا آمدن با آن است. در حالی که جالب است بدانید روشهای مختلفی برای ایجاد چال لپ، برای کسانی که در آرزوی داشتن آن به سر میبرند، وجود دارد. از طرف دیگر، باید بدانید افرادی که به صورت طبیعی دارای چال خنده هستند، این احتمال در موردشان وجود دارد که در آینده بنا به دلایل مختلف از جمله افتادگی پوست صورت، چال گونه خود را از دست بدهند!

انواع چال خنده و تاثیر آن در چهره افراد

انواع چال روی صورت

چال لپ

رایجترین و جالب ترین چالی که روی صورت وجود دارد، مربوط به چال روی لپ هاست. این چال معمولا روی هر دو لپ وجود دارد. اما در برخی از افراد هم تنها روی یک لپ قابل مشاهده است. وجود این نوع چال باعث زیباترشدن هرچه بیشتر و ایجاد زاویه طبیعی برای صورت است. در صورتی که از تکنیکهای جراحی برای ایجاد چال لپ استفاده کنید، میتوانید محل و میزان عمق فرورفتگی را با نظر پزشک، تعیین کنید.

چال چانه

نکته جالب در خصوص چال چانه این است که احتمال به ارث رسیدن آن از یکی از والدین به فرزند، بسیار زیاد است. تعداد افرادی که دارای چال چانه هستند، در مقایسه با افرادی که چال خنده دارند، بسیار کمتر است.

چال کمر

احتمالا تعجب کنید اگر بدانید که علاوه بر چال گونه و چانه، چال کمر هم وجود دارد. این چال در قسمت پایینی کمر قرار گرفته و در زنان بیشتر از مردان دیده میشود. تعداد افراد با چال کمر، از تعداد افراد با چال چانه هم کمتر است!

چگونه چال گونه داشته باشیم؟

همانطور که در ابتدای این مطلب بیان شد، روشهای مختلفی برای ایجاد چال لپ، چانه و کمر وجود دارد. با توجه به اینکه تمامی افراد به صورت طبیعی با چال به دنیا نمی آیند، میتوان از روشهای مختلف خانگی یا پزشکی برای ایجاد چال صورت یا کمر استفاده کرد.

ورزش برای ایجاد چال لپ

برخی معتقدند که با انجام چند ورزش صورت، میتوان در دراز مدت شاهد چال صورت بود. اما نکته مهمی که در خصوص این روشها باید به آن توجه داشت این است که هیچ تضمینی وجود ندارد که بعد از مدت زمان طولانی، نتیجه مطلوب حاصل میشود یا نه؛ و حتی در برخی موارد ماندگار هست یا نه. برای ایجاد چال از طریق ورزش، مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. لب هایتان را غنچه کنید.
  2. سپس لپهای خود را بلعیده تا یک فرو رفتگی درون صورتتان ایجاد شود.
  3. در محل فرو رفتگی، دست خود را برای چند ثانیه فشار دهید.
  4. در همین حال بخندید. با انجام این کار ماهیچه ای که باید تمرین داده شود، مشخص میشود.
  5. این کار را 30 دقیقه در روز انجام دهید!

آرایش کردن

اگر کمی به تکنیکهای گریم و آرایش آشنایی داشته باشید، میتوانید با کمی کرم زدن و استفاده از مدادهای تیره، یک چال دقیقا در جایی که مد نظر دارید ایجاد کنید.

انجام عمل زیبایی چال گونه

افرادی که به دنبال یک نتیجه دائمی در کوتاه ترین زمان ممکن هستند، باید روش جراحی را انتخاب کنند. این عمل که به صورت سرپایی و با بی حسی موضعی انجام میشود، بعد از چند هفته، یک چال طبیعی در محل با عمق مورد نظر شما ایجاد میشود.

عمل زیبایی چال گونه چگونه انجام میشود؟

برای انجام این جراحی معمولا از بی حسی موضعی استفاده میشود. پزشک قبل از انجام عمل، محل ایجاد چال را روی صورت یا کمر نشانه گذاری کرده و همه چیز را با شما هماهنگ میکند. در نتیجه شما کاملا میدانید که چال در کجا و با چه عمقی ایجاد میشود. بعد از آن جراح یک سوراخ کوچک داخل دهان و عضلات صورت ایجاد میکند. سپس زخم ایجاد شده با بخیه های بسته شده و شما بلافاصله بعد از انجام عمل میتوانید به انجام امور روزمره تان مشغول شوید.

نکته مهم در خصوص این جراحی این است که همه چیز در داخل دهان انجام میشود. در نتیجه هیچگونه نگرانی در خصوص اینکه از بیرون چیزی مشخص باشد، وجود ندارد.

مراحل عمل چال گونه

کاندیدای مناسب عمل چال گونه کیست؟

به طور کلی تمامی افرادی که از لحاظ جسمانی در شرایط سالمی به سر میبرند، کاندیدای مناسبی برای این عمل هستند. با توجه به این که این عمل تهاجمی نبوده و خطر زیادی برای افراد ندارد، انجام آن محدودیت زیادی ندارد. البته در جلسه مشاوره پزشکی باید شرکت کنید و با شرح تاریخچه پزشکی و داروهایی که در حال مصرفشان هستید، پزشک را از شرایطتان به طور کامل مطلع کنید.

مدت زمان لازم برای عمل چال لپ

همه چیز به مهارت و سرعت عمل پزشکی که انتخاب کرده اید بستگی دارد. همانطور که گفته شد، جراحی تحت بی حسی مضعی انجام میشود. در حالت کلی، اگر جراح منتخب شما به اندازه کافی مهارت و تجربه داشته باشد، قادر به انجام عمل در 30 دقیقه خواهد بود.

آیا تصمیم گیری در مورد محل و عمق چال به عهده خودم است؟

بله. قبل از شروع جراحی و در جلسه مشاوره، با پزشک خود در این مورد صحبت کنید. در مورد محل و عمق چال نظر خود را اعلام کنید و ببینید بر اساس تجربه پزشک، چیزی که مد نظر دارید متناسب با چهره شما هست یا نه.

مراقبت های قبل از عمل چال خنده

  • مشابه با سایر عملها، نباید از داروهایی که منجر به رقیق شدن خون میشوند، تا یک هفته قبل از انجام عمل استفاده کنید.
  • در صورتی که سابقه فشار خون و یا دیابت دارید، حتما جراح را از وضعیت خود مطلع کنید.
  • معمولا قبل از انجام عمل، بهتر است که بر اساس توصیه پزشک، از آنتی بیوتیک و دهان شویه های مخصوص استفاده شود.

مراقبت های بعد از عمل چال گونه

عمل چال خنده، عمل تهاجمی نیست و همانطور که گفته شد در مدت زمان کوتاهی انجام میشود. اما با توجه به اینکه زخم ایجاد شده داخل دهان است، مراقبت های بعد از عمل برای کسب نتیجه مطلوب بسیار حیاتی است. برای جلوگیری از تجمع باکتری و میکروبها، باید از دهان شویه مخصوص که توسط پزشک تجویز میشود، به صورت روزانه استفاده شود.همچنین برای کمک به بهبود سریعتر آنتی بیوتیک های مناسب تجویز می شود. جراح در صورت لزوم می تواند داروهایی را برای تسکین درد تجویز کند. التهاب خفیف تا متوسط تا چند روز بعد از انجام جراحی باقی خواهد ماند. برای کسب نتایج بهتر در دوران بهبود باید از چند تکنیک ورزشی که پزشک آنها را به شما آموزش میدهد، استفاده کرد.

دوره ریکاوری (بهبود) بعد از عمل چال خنده

بعد از حدود دو هفته، بخیه های نامرئی و جذب شده و پوست حالت طبیعی خود را دوباره پیدا میکند. بعد از این مدت، زمانی که فرد میخندد، یک ارتباط بسیار ظریف بین پوست و عضله ایجاد شده و یک چال زیبا، پدید می آید. این دوره بسته به بهبود و میزان برداشت بافت ، از چند روز تا چند هفته متفاوت است. به طور کلی، به چند هفته زمان نیاز است تا نتیجه جراحی کاملا طبیعی به نظر برسد. بعد از انجام جراحی، قادر به خوردن هر نوع غذایی خواهید بود. اما بهتر است که ابتدا صبر کنید تا داروی بی حسی کاملا از بین برود.

عوارض عمل زیبایی چال لپ چیست؟

گرچه این عمل در مدت زمان کوتاه و به صورت غیر تهاجمی قابل انجام است، اما در برخی موارد، خصوصا در شرایطی که پزشک تجربه و مهارت کافی را ندارد، با عوارضی همراه است. در برخی موارد، احساس ضعف در ناحیه تحت عمل، تا چند ماه بعد از جراحی همراه فرد خواهد بود. علاوه بر این، این احتمال وجود دارد که عضله داخل دهان آسیب دیده و تا حدی شل شود. پزشک قبل از انجام جراحی، با توجه به شرایط شما، نوع چال و عمق آن، شما را را عوارض احتمالی مطلع خواهد کرد.

سوالات متداول در مورد عمل چال خنده

آیا میتوانم خودم عمق و محل ایجاد چال روی گونه را مشخص کنم؟

بله. قبل از انجام عمل، پزشک در مورد محل و میزان فرورفتگی چال از شما سوال خواهد کرد. جای چال به صورت دقیق مشخص شده و به شما نمایش داده میشود. بهتر است که آنچه مد نظر دارید را به پزشک اعلام کرده و در آخر با توجه صلاح دید جراح، در این مورد تصمیم بگیرید.

آیا میشود در منزل چال گونه ایجاد کنیم؟

برای ایجاد چال لپ و خنده، به غیر از جراحی، روشهایی دیگری مانند آرایش و ورزش کردن وجود دارد. اما نکته حائز اهمیت این است که هیچ یک از تکنیک های ورزشی، تضمینی نیستند. و حتی اگر موفق به کسب نتیجه از آنها شوید، قطعا به مدت زمان زیادی نیاز است. تکنیک آرایش کردن برای ایجاد چال صورت هم موقت و ماندگار نیست.

هزینه عمل زیبایی چال گونه چقدر است؟

هزینه انجام این جراحی، مشابه با دیگر عملها، به عوامل مختلفی بستگی دارد. برخی از عوامل تاثیرگذار در این هزینه عبارت هستند از: نوع چال، عمق چال ایجاد شده، پزشک جراح، کلینیک زیبایی، مواد بی حسی و … . به همین خاطر بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه های جراحی، در یک جلسه مشاوره رایگان با مشاورین کلینیک شرکت کنید. پزشک با آگاهی از شرایط و خواسته شما، در مورد هزینه شما را راهنمایی خواهد کرد.

به خاطر داشته باشید که عمل چال خنده، یک عمل زیبایی در نظر گرفته میشود و جنبه درمانی ندارد. به همین خاطر هزینه های این عمل توسط هیچ بیمه ای پرداخت نمیشود و همه هزینه ها به عهده خودتان است.