انتخاب برگه

فیلر بینی یک روش غیرتهاجمی (بدون برش) برای زیباسازی و رفع عیوب بینی است. اگر بینی ایرادات جزئی داشته باشد که بتوان بدون جراحی آنها را برطرف کرد، معمولا از روش تزریق فیلر برای زیباکردن آن استفاده می‌کنند.

همچنین اگر از جراحی زیبایی بینی می‌ترسید و احساس می‌کنید که نتیجه عمل ممکن است برای شما رضایت‌بخش نباشد، بهتر است فیلرهای بینی را درنظر بگیرید. شما می‌توانید این کار را در کلینیک رویای آبی و بدون هیچگونه عوارضی انجام دهید، اما قبل از آن با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی را در مورد انواع مختلف فیلر، هزینه و اقدامات قبل و بعد از تزریق در اختیار شما قرار دهیم.

کاربردهای فیلر بینی

فیلر بینی چیست؟

فیلر بینی که به آن رینوپلاستی غیر جراحی هم می‌گویند، یک نوع اقدام برای زیبایی بینی است که با تزریق فیلر به بینی صورت می‌گیرد. این روش موقتی است و می‌تواند برای مدت زمان مشخصی بینی شما را به فرم دلخواهتان در بیاورد و نواقص آن را برطرف کند.

در این روش پزشک با تزریق فیلر بینی مناسب پوست شما سعی می‌کند تا برآمدگی‌ها را بپوشاند و افتادگی بینی را برطرف کند. به این ترتیب بینی شما شکل بهتری به خود می‌گیرد و اگر نمی‌خواهید جراحی پلاستیک انجام دهید، فیلر بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

انواع برندهای معروف فیلر برای تزریق روی بینی

انواع فیلر بینی

فیلر یا ژل‌هایی که به بینی تزریق می‌شوند انواع گوناگونی دارند. معمولا ترکیبات این فیلرها با هم متفاوت است، اما در بیشتر آنها هیالورونیک اسید و کلسیم هیدروکسی لپاتیت دیده می‌شود. در جدول زیر انواع برندهای فیلر بینی را به همراه جزئیات به شما معرفی می‌کنیم:

برند فیلر کشور سازنده ترکیبات ماندگاری
فیلر آلیاکسین سوئیس هیالورونیک اسید طبیعی ۶ الی ۸ ماه
فیلر ژوویدرم آمریکا (مبدا برند)

فرانسه (سازنده)

هیالورونیک اسید ۹ الی ۱۲ ماه
فیلر رووفیل کره هیالورونیک اسید و الیگوپپتید ۱۰ الی ۱۲ ماه
فیلر سیفا اتریش هیالورونیک اسید ۶ الی ۱۲ ماه
فیلر پرفکتا فرانسه هیالورونیک اسید ۶ الی ۱۸ ماه
فیلر پلوریال لوکزامبورگ هیالورونیک اسید ۴ الی ۶ ماه
فیلر بلوترو آلمان هیالورونیک اسید ۶ الی ۱۸ ماه
فیلر نورامیس کره هیالورونیک اسید و قند مانیتول ۷ الی ۱۲ ماه

 

آیا فیلر می‌تواند کار جراحی بینی را انجام دهد؟

روش اصلاح فرم بینی بدون جراحی و با فیلر نمی‌تواند جای رینوپلاستی را بگیرد، زیرا نتایج آن موقت هستند و در این روش نمی‌توان بینی را کوچک کرد. فیلر فقط برای اهداف زیر مناسب است:

 • حجم دادن به بینی
 • بالا بردن نوک بینی
 • صاف کردن فرورفتگی‌ها
 • از بین بردن برجستگی‌ها (قوز بینی)
 • صاف کردن کجی و انحراف جزئی

آیا تزریق فیلر بینی را بزرگ می‌کند؟

تزریق فیلر می‌تواند بینی‌های خیلی کوچک و قلمی را حجیم‌تر کند تا زیباتر شوند، اما پاسخ این سوال که آیا فیلر بینی را کوچک می‌کند منفی است. فیلر نمی‌تواند بینی را کوچک کند.

متن انگلیسی:

»nonsurgical rhinoplasty can make your nose look more balanced and proportionate with the rest of your facial features.«

ترجمه فارسی:

«تزریق فیلر شکل بینی شما را نسبت به سایر اجزای صورت متقارن و متعادل‌تر می‌کند.»

منبع:my.clevelandclinic.org

بعضی افراد فکر می‌کنند که تزریق فیلر ممکن است باعث بزرگتر شدن بینی شود، اما این تفکر درست نیست. اگر شما تزریق را در بهترین کلینیک زیبایی ونک یا کلینیک‌های معتبر مانند کلینیک رویای آبی انجام دهید، فیلر بر حسب نیاز به بینی شما تزریق می‌شود و فقط ایرادات آن را برطرف می‌کند. این روش به هیچ وجه باعث بزرگ و غیرطبیعی شدن بینی شما نمی‌شود.

ماندگاری فیلر بینی چقدر است؟

ماندگاری فیلری که به بینی تزریق می‌شود با توجه به عوامل زیر می‌تواند بین ۴ الی ۱۸ ماه متغیر باشد:

 • برند فیلر
 • تکنیک پزشک
 • نوع پوست
 • حجم فیلر
 • مراقبت‌های بعد از تزریق

تزریق فیلر به بینی استخوانی

افرادی با بینی‌های استخوانی گزینه‌های مناسبتری برای عمل زیبایی بینی و همچنین تزریق فیلر هستند. اغلب مشکلاتی که در این بینی‌ها وجود دارد قوز و انحراف است که می‌توان با فیلر آنها را برطرف کرد.

یکی دیگر از مشکلات بینی‌های استخوانی افتادگی نوک بینی است که شاید بتوان با فیلر آن را برطرف کرد، اما روش‌های دیگری هم برای از بین بردن افتادگی بینی وجود دارد که موثرتر هستند. مثلا روش لیفت با نخ می‌تواند در این شرایط جواب بدهد.

تزریق فیلر بینی برای بینی گوشتی

بینی‌های گوشتی معمولا بزرگ هستند و گفتیم که فیلر نمی‌تواند سایز بینی را کوچک کند. البته با تزریق درست فیلر در کلینیک‌های معتبر می‌توان عیوب بینی‌های گوشتی را نیز برطرف کرد، اما اگر انتظارات غیر واقع‌ بینانه از فیلر داشته باشید باید بگوییم که به خواسته خود نمی‌رسید و فقط باید روش جراحی را امتحان کنید.

البته در برخی موارد و با تشخیص پزشک متخصص می‌توان از تزریق آنزیم برای کوچک کردن بینی‌های گوشتی کمک گرفت. در این روش نوع آنزیم و تعداد جلسات تزریق را پزشک با توجه به نوع پوست شما مشخص می‌کند.

فیلر بینی برای چه کسانی مناسب است؟

افرادی که بینی‌های استخوانی دارند، افرادی که از جراحی می‌ترسند و یا نمی‌توانند از پس هزینه‌های سنگین آن بربیایند و افرادی که ایرادات جزئی در بینی خود دارند می‌توانند تزریق فیلر به بینی را انتخاب کنند.

این روش با برطرف کردن نواقص جزئی می‌تواند بینی زیباتری را به شما هدیه دهد. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که نتایج فیلر موقتی است و بعد از مدت زمان مشخص نیاز به ترمیم دارد.

مزایای تزریق فیلر بینی

مزایا تزریق فیلر به بینی چیست؟

مهمترین مزیت تزریق فیلر به بینی این است که زیر تیغ جراحی نمی‌روید. از دیگر مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سریع بودن فرایند تزریق
 • انجام تزریق در یک جلسه
 • مشخص شدن نتایج کمتر از یک هفته
 • نماندن جای تزریق
 • نداشتن درد به دلیل استفاده از پماد بی حسی

عوارض فیلر بینی چیست

عوارض فیلر بینی چیست؟

تزریق فیلر به بینی یک روش غیرجراحی است و عوارض بعد از جراحی را ندارد، اما یک سری عوارض ممکن است بعد از زدن فیلر به بینی برای شما پیش بیاید که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم:

 • تب
 • تاری دید
 • قرمزی، التهاب و تورم
 • آسیب زدن به عروق بینی و اطراف چشم
 • نکروز (مرگ بافت)
 • کبودی
 • حالت تهوع
 • جابجا شدن فیلر و رفتن به قسمت‌های دیگر
 • از دست دادن بینایی

البته این عوارض خیلی نادر هستند. اگر در انتخاب کلینیک و پزشک متخصص دقت کنید، چنین عوارضی را تجربه نخواهید کرد. کلینیک رویای آبی افتخار ارائه این خدمات بدون هیچگونه عوارض به مراجعین خود را دارد.

مراقبت بعد از ترزیق فیلر بینی

بعد از تزریق ژل یا فیلر به بینی مراقبت خاصی نیاز نیست. شما پس از تزریق می‌توانید به فعالیت‌های عادی روزمره خود بپردازید.

فقط باید توجه داشته باشید که محل تزریق را دستکاری نکنید، نگذارید آلوده شود و اگر پزشک پماد و یا دارویی برای شما تجویز کرده به طور مرتب مصرف کنید. همچنین بعد از تزریق بهتر است آب فراوان، میوه و سبزیجات زیاد بخورید تا فیلر زودتر جذب شود.

آیا می‌توان فیلر را تخلیه کرد؟

اگر بعد از تزریق فیلر به بینی خود از فرم جدید آن رضایت نداشتید، می‌توانید آن را از بین ببرید. البته بهتر است صبر کنید تا فیلر خود به خود زمانش را طی کند و کامل جذب شود، اما اگر برای از بین بردن آن مصر هستید می‌توانید از پزشک خود بخواهید تا آن را تخلیه کند.

البته روش تخلیه فیلر اصلا روش خوبی نیست. معمولا پزشکان در این مواقع از آنزیم‌های تجزیه کننده فیلر استفاده می‌کنند. پزشک آنزیم را به قسمت‌هایی که فیلر زده تزریق می‌کند تا آنزیم فیلر را تجزیه کند و آن را از بین ببرد.

آیا تزریق فیلر دردناک است؟

تزریق فیلر به بینی کمی درد دارد، اما درد آن قابل تحمل است. اگر جزو آن دسته افرادی هستید که نمی‌توانید کمترین دردها را تحمل کنید می‌توانید از پزشک خود بخواهید که از پماد بی حسی برای شما استفاده کند.

در کلینیک رویای آبی تزریق انواع فیلر و ژل به بینی، لب، گونه، چانه، برای زاویه سازی صورت و… توسط متخصص و با کمترین درد انجام می‌شود تا مراجعه کننده هیچگونه ناراحتی را حس نکند.

فیلر بهتر است یا روش‌های دیگر؟

برای زیبایی بینی معمولا روش‌هایی مانند جراحی، فیلر و نخ مورد استفاده قرار می‌گیرند. اگر مشکلات بینی شما خیلی زیاد باشند، پزشک معمولا عمل زیبایی را به شما پیشنهاد می‌دهد. اگر روی بینی خود قوز یا فرورفتگی جزئی داشته باشید بهتر است از فیلر استفاده کنید.

اگر افتادگی بینی دارید و نمی‌خواهید بینی خود را به دست جراح بسپارید می‌توانید لیفت با نخ را انتخاب کنید. پزشک نخ را به بینی شما تزریق می‌کند و آن را به سمت بالا می‌کشد. نخ گیره‌های ریزی دارد که در داخل بینی شما ثابت می‌شود و بینی را به سمت بالا نگه می‌دارد. این روش هم درد چندانی ندارد، اما باید با تصمیم پزشک این کار را انجام دهید.

تزریق فیلر بینی از چند سالگی مجاز است؟

برای اینکه بهترین نتیجه را از تزریق فیلر به بینی بگیرید، باید صورت و اجزای آن به رشد کامل خود رسیده باشند.

رشد کامل اجزای صورت معمولا در ۱۸ سالگی به اتمام می‌رسد و از این سن به بعد می‌توانید برای تزریق ژل یا فیلر به بینی خود اقدام کنید.

هزینه فیلر بینی چقدر است؟

فیلر بینی انواع مختلفی دارد که پزشک با توجه به نوع بینی، نوع پوست و انتظارات شما یکی از آنها را انتخاب می‌کند. هزینه فیلر هم به مشکلات بینی شما و نوع فیلر بستگی دارد. شما می‌توانید تزریق را در بهترین کلینیک زیبایی تهران یعنی رویای آبی با بهترین قیمت و کیفیت انجام دهید. در ادامه هزینه انواع فیلر را برای شما آورده‌ایم:

نکته: این قیمت ها ممکن است با توجه به نوسانات ارز تغییر کرده باشد، بنابراین برای دریافت قیمت بروز لطفا با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

نوع فیلر هزینه هر سی سی
فیلر آلیاکسین حدود ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان
فیلر ژوویدرم حدود ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان
فیلر رووفیل حدود ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان
فیلر بلوترو حداقل ۸ میلیون تومان
فیلر نورامیس حدود ۳ میلیون تومان

 

کلام آخر

فیلر بینی یکی از بهترین روشهای اصلاح فرم بینی به ویزه برای افرادی است که بینی استخوانی دارند واز عمل جراحی هم میترسند. برای انجام این کار باید به کلینیک های معتبر مراجعه کنید تا بهترین نتیجه را به همراه کمترین عوارض از تزریق بگیرید.

سوالات متداول

تزریق فیلر بینی برای چه انجام می‌شود؟

تزریق فیلر یک روش غیرتهاجمی برای اصلاح فرم بینی است.

بهترین برند فیلر برای تزرق به بینی کدام است؟

فیلر ژوویدرم، رووفیل، پرفکتا اصل و بلوترو بهترین برندهای فیلر بینی با بیشترین ماندگاری هستند.

هزینه تزریق فیلر به بینی چقدر است؟

هزینه تزریق هر سی سی فیلر با توجه به برند از حداقل ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان شروع می‌شود.