انتخاب برگه

خیلی از آقایان از اینکه هر روز صبح بخواهند صورت خودشان را اصلاح کنند و با خارش های ناشی از بلند شدن ریش خودشان اذیت شوند خسته شده اند. همچنین خیلی از آقایان هستند که دوست دارند از شر موهای زائد شانه و سینه خودشان خلاص شوند و این کار را بدون استفاده از روش های قدیمی حذف موهای زائد انجام دهند. بلند شدن موهای زائد باعث بو گرفتن بدن، خارش و عرق سوز شدن می شود و به همین دلیل است که بسیاری از افراد به فکر راهی دائمی برای خلاص شدن از شر موهای زائد می افتند.

لیزر موهای زائد آقایان یکی از جدیدترین روش هایی است که به آقایان کمک می کند تا بتوانند موهای زائد بدنشان را از بین ببرند و بتوانند از رشد مجدد این موها جلوگیری کنند. تصور کنید که دیگر نیازی نباشد هر روز صورت خودتان را اصلاح کنید یا دیگر ناراحتی بابت موهای زائد بدن خودتان نداشته باشید. مسلما فکر کردن به این موضوع هم حالتان را خوب می کند!

در این مقاله می خواهیم در مورد لیزر موهای زائد آقایان صحبت کنیم و بگوییم که این که چه مزایایی دارد و مراحل انجام آن چیست، اگر دوست دارید از شر موهای زائد خودتان خلاص شوید و راه های مختلفی را امتحان کرده اید اما نتیجه ای نگرفته اید، حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا با جدیدترین و نتیجه بخش ترین روش انجام این کار آشنا شوید.

لیزر موی زائد آقایان

لیزر موهای زائد مردان دائمی است یا خیر؟

ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که آیا لیزر موهای زائد آقایان، دائمی است یا خیر؟ برای پاسخ به این سوال، بهتر است که ابتدا کمی در مورد فرآیند لیزر کردن موهای زائد توضیح دهیم تا با این فرآیند آشنا شوید.

موهای بدن آقایان معمولا به خاطر اینکه خیلی کم کوتاه می شود، بسیار ضخیم تر نسبت به موهای خانم ها است و به همین خاطر انجام لیزر برای آنها سخت تر است. در فرآیند لیزر موهای زائد آقایان، با استفاده از اشعه لیزر پیاز مو هدف قرار داده می شود و موی آن قسمت از بین می رود اما این موضوع دائمی نیست.

وقتی تعداد جلساتی که شما لیزر موهای زائد را انجام می دهید زیاد شود و به صورت مرتب این کار را انجام دهید، موهای زائد کم کم نازک تر شده و پس از چندین جلسه دیگر رشد نمی کنند و به صورت دائمی از بین می روند.

معمولا برای اینکه بتوانید لیزر دائمی موهای زائد را انجام دهید، نیاز به 6 تا 10 جلسه لیزر دارید که فاصله آنها نیز بین 4 تا 6 هفته باید باشد و اگر این زمان را به صورت مرتب انجام ندهید و بین جلسات وقفه بیشتری ایجاد شود، ممکن است مجددا به همان حالت قبلی برگردید و نیاز باشد که این پروسه از ابتدا آغاز شود.

مزایای لیزر موهای زائد آقایان چیست؟

در ادامه می خواهیم برخی از مزیت های استفاده از لیزر برای حذف موهای زائد آقایان را بررسی کنیم.

1- کاهش دائمی موها:

همانطور که قبل تر اشاره کردیم، استفاده از لیزر می تواند باعث کاهش دائمی موهای زائد شود و آنها را به صورت کامل از بین ببرد که در روش های دیگر این مزیت وجود ندارد و موها به صورت دائمی حذف نخواهند شد.

2- ایمن ترین روش:

لیزر یکی از ایمن ترین روش ها برای حذف موهای زائد است و مضرات روش های دیگر را ندارد. مثلا در استفاده از وکس و… ممکن است به پوست آسیب وارد شود و افراد زیادی از این روش ناراضی هستند، اما در لیزر این مشکل وجود ندارد و می توانید به صورت کاملا ایمن این کار را بر روی تمام بدن خودتان انجام دهید.

3- هزینه به صرفه:

شاید در ابتدا فکر کنید که هزینه های لیزر موهای زائد آقایان بسیار بالاست، اما اگر بخواهید این هزینه را با روش های دیگر و مضرات آنها مقایسه کنید، متوجه می شوید که این روش بسیار به صرفه است و می تواند به صورت دائمی موهای زائد شما را از بین ببرد.

4- دردسر و درد کمتر:

روش های دیگر حذف موهای زائد، بسیار دردناک و پر دردسر هستند و این موضوع باعث می شود که خیلی از آقایان ترجیح بدهند که اصلا سراغ این کارها نروند. اما لیزر می تواند به راحتی موهای زائد بدنتان را بدون هیچگونه درد و سوزش حذف کند و این موضوع باعث می شود که به یکی از بهترین روش ها برای این کار تبدیل شود.

عوارض لیزر موهای زائد مردان چیست؟

در ادامه می خواهیم در مورد عوارض لیزر موهای زائد صحبت کنیم، البته باید بگوییم که این عوارض زمانی اتفاق می افتند که از مراکز نامعتبر و غیرحرفه ای برای لیزر موهای زائد خودتان استفاده کنید؛ اما اگر در مراکز معتبر و حرفه ای این کار را انجام دهید، دچار هیچگونه عوارضی نخواهید شد.

1- سوختگی و تغییر رنگ پوست:

در صورت غیر حرفه ای بودن اپراتور دستگاه لیزر، ممکن است پوست شما سوخته و تغییر رنگ دهد که این موضوع بسیار آزار دهنده خواهد بود.

2- زخم و آکنه:

در صورت لیزر نادرست بدن و عدم رعایت اصول بهداشتی، ممکن است که پوست بدن شما در اثر اشعه لیزر زخم شود و حتی دچار لکه هایی مانند آکنه شوید که پوست شما را نازیبا خواهد کرد.

عوارض لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی مردان چیست؟

یکی از شایعاتی که وجود دارد، این است که مردان در صورت استفاده از لیزر موهای زائد آقایان، دچار ناباروری می شوند و از نظر جنسی دچار مشکل خواهند شد. اما باید بدانید که این موضوع کاملا اشتباه است و به هیچ وجه صحت ندارد.

لیزر نهایتا 3 تا 4 میلیمتر در عمق پوست نفوذ می کند و بر روی ریشه موها تاثیر می گذارد و نمی تواند به بیضه ها و اعضای داخلی بدن آسیبی وارد کند. البته این موضوع با میزان حرفه ای بودن تکنیسین لیزر و دستگاه لیزر نیز ارتباط مستقیم دارد و اگر دستگاه به درستی تنظیم نشده باشد و کاملا معمولی باشد یا تکنسین نتواند به درستی تنظیمات دستگاه را انجام دهد، ممکن است خطراتی برایتان به دنبال داشته باشد.

نواحی که مردان می توانند لیزر انجام بدن

لیزر موهای زائد آقایان بیشتر برای کدام قسمت ها استفاده می شود؟

لیزر موهای زائد برای تمامی قسمت های بدن قابل استفاده است و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد، اما شما می توانید تنها بخش هایی از بدن را لیزر کنید و با بخش های دیگر کاری نداشته باشید. در ادامه با هم چند مورد از پرطرفدارترین قسمت هایی که در مردان لیزر می شوند را بررسی خواهیم کرد.

1- صورت و گردن:

صورت مردان جایی است که ریش در آنجا رشد می کند و خیلی از مردان دوست دارند همیشه ریش های تمیز و مرتبی داشته باشند. برای این منظور می توانید با استفاده از لیزر، موهای زائد روی گونه خودتان را به صورت دائمی از بین ببرید تا همیشه صورتی مرتب و تمیز داشته باشید.

همچنین از لیزر برای حذف موهای زائد زیر گلو و گردن و پشت گردن نیز استفاده می شود که این موضوع کمک می کند دیگر نیاز به اصلاح این قسمت های صورت نداشته باشید و با استفاده از لیزر به صورت دائمی آنها را از بین خواهید برد.

2- کمر و شانه:

کمر و شانه آقایان معمولا جایی است که موهای زائد زیادی در این قسمت ها رشد می کند و خیلی از آقایان از موهای زائد این بخش ها متنفر هستند. مخصوصا کسانی که ورزشکار هستند و در باشگاه با تایپ و رکابی ورزش می کنند، روی موهای این قسمت های بدن بسیار حساس هستند و ترجیح می دهند به صورت کامل موهای این بخش ها را حذف کنند.

به همین خاطر شما می توانید با استفاده از لیزر، موهای این بخش ها را به صورت کامل از بین ببرید و خودتان را از شر آنها خلاص کنید.

هزینه لیزر موهای زائد آقایان چقدر است؟

مهمترین سوالی که ممکن است بپرسید، این است که هزینه لیزر موهای زائد آقایان چقدر است و با چه هزینه ای می توانید خودتان را به صورت دائمی از شر موهای زائد خلاص کنید. باید بگوییم که هزینه این کار کاملا بستگی به موارد زیر دارد:

  • ناحیه موردنظر: ممکن است شما بخواهید بخشی از بدن خودتان را لیزر کنید و بخش های دیگر را کاری نداشته باشید، در این حالت قیمت بر اساس بخش موردنظرتان کاملا متغیر است و باید ابتدا بدنتان بررسی شود تا قیمت آن تعیین گردد. اما اگر بخواهید به صورت فول بادی لیزر را انجام دهید، معمولا برایتان به صرفه تر خواهد بود.
  • تعداد جلسات: تعداد جلسات موردنیاز برای لیزر موهای زائد نیز براساس ناحیه موردنظر تعیین می شود و مرکز زیبایی با توجه به این موضوع، هزینه لیزر را برایتان تعیین خواهد کرد. معمولا اگر تعداد جلسات را به صورت یکجا و پکیجی خریداری کنید، هزینه کمتر خواهد بود؛ اما هزینه کار در صورت خرید جلسات به صورت تکی، بیشتر خواهد شد.
  • کیفیت کلینیک: کیفیت کلینیک موردنظر نیز در هزینه لیزر تاثیرگذار است و اینکه از چه دستگاهی با چه سطح تکنولوژی استفاده می شود و تکنیسین های آن مرکز چقدر حرفه ای هستند می تواند باعث افزایش قیمت شود.

سوالات متداول در مورد لیزر موی زائد مردان :

لیزر توسط اپراتور خانوم انجام می شود یا آقا؟

لیزر موی بدن آقایان توسط اپراتور آقا انجام می شود.

چند جلسه لیزر برای آقایان لازم است؟

بین 6 تا 10 جلسه

بهترین دستگاه لیزر برای رفع موهای زائد مردان چیست؟

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد در حال حاضر دستگاه موتوس می باشد که ساخت شرکت دکا لیزر ایتالیا می باشد، این دستگاه از طول موج الکساندرایت استفاده میکند و با تکتولوژی مووئو تنها دستگاه موجود در بازار می باشد که مناسب همه تایپ های پوستی و بدون درد می باشد.

جمع بندی

در این مقاله در مورد لیزر موهای زائد آقایان صحبت کردیم و گفتیم که این کار چقدر می تواند به حذف موهای زائد به صورت دائمی کمک کند. همچنین شما را با فرآیند انجام این کار آشنا کردیم و با مزایای لیزر و عوارض آن آشنا شدیم تا توانید بهتر برای انجام این کار تصمیم بگیرید.

همچنین در آخر بررسی کردیم که لیزر برای کدام قسمت های بدن بیشتر انجام می شود و هزینه آن چگونه تعیین خواهد شد. امیدواریم که این مقاله به شما کمک کرده باشد اطلاعات بیشتری در مورد لیزر موهای زائد آقایان کسب کرده باشید و بتوانید این کار را برای خودتان انجام دهید تا از شر موهای زائد خود خلاص شوید. اگر می خواهید لیزر موهای زائد را انجام دهید، بهتر است به دنبال مرکزی معتبر و مطمئن برای این کار باشید تا از لیزر موهایتان نتیجه خوبی را دریافت کنید و برای همیشه از شر موهای زائد و آزاردهنده راحت شوید.