انتخاب برگه

تا چند سال گذشته پروتز سینه، گونه، لب مورد توجه بسیاری از خانم ها قرار گرفته بود. امروزه علاوه بر این موارد، پروتز باسن هم در کنار روش تزریق چربی به باسن به دلیل ماندگاری بالای آن، مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. هدف اصلی از انجام جراحی پروتز باسن، شکل دادن و حجیم کردن به شکل کاملا طبیعی است. اما انتخاب شیوه و روش انجام این کار به علت تنوع روشهای برای افراد دشوار شده است، به همین علت در این مقاله سعی داریم تمام نکات اساسی و مهم را در رابطه با پروتز باسن و تزریق چربی برای شما توضیح دهیم.

همه چیز در مورد پروتز باسن

پروتز و تزریق چربی به باسن

تزریق چربی و پروتز باسن روش هایی برای بزرگ کردن، حجیم کردن و همچنین فرم دادن به باسن یا عضلات گلوتال است.تزریق چربی به باسن یا عضلات گلوتال به این طریق است که چربی از بافت خود بدن فرد گرفته میشود و به باسن تزریق میشود، در روش پروتز باسن یک پروتز مصنوعی توسط جراحی در بدن فرد جایگذاری میشود.

آشنایی با پروتز باسن

پروتز باسن یک بافت انعطاف پذیر مصنوعی است که دارای لایه متناسب با فرم و شکل یک باسن طبیعی است. پروتز باسن هم کمی شبیه به پروتز سینه است به این دلیل که در پروتز باسن هم انواع مختلفی با برندهای مختلفی وجود دارد و انتخاب آن بهتر است با مشورت با پزشک متخصص صورت بگیرد. جراح متخصص باید قبل از انجام جراحی، فرد را از ریسک ها و عوارض پروتز باسن، هزینه های دقیق آن، نوع پروتز ها و … به طور کامل آگاه کند تا فرد بتواند با اطمینان و تمایل شخصی خودش این عمل را انجام دهد.

در جراحی پروتز باسن در هنگام جایگذاری پروتز، تنها چربی زیر پوست باید برداشته شود و به هیچ عنوان چربی های لایه عمیق تر پوست نباید برداشته شوند، زیرا در این حالت ممکن است آمبولی برای فرد بوجود بیاید.

مزایای انجام جراحی پروتز باسن

 1. جراحی پروتز باسن باعث ایجاد گردشدن و برآمدگی و فرم زیبایی در باسن می شود.
 2. تعادل ظاهری باسن بسیار بهتر و زیباتر می شود.
 3. اعتماد به نفس افراد بالا می رود.

عوارض جراحی پروتز باسن

همه ما می دانیم که جراحی پروتز باسن یک روشی است که افراد به دلیل حس اعتماد به نفس بیشتر و رسیدن به اندام ایده آل خود، آن را بر میگزینند. میزان رضایت افراد در جراحی پروتز باسن تا به امروز بالای 96 درصد گفته شده است که آمار خوبی است. البته جراحی پروتز باسن مانند هر نوع عمل دیگری دارای ریسک و عوارضی است که فرد باید با مراقبت های لازمه ریسک بروز این عوارض را تا حد ممکن کاهش دهد. عوارض جراحی پروتز باسن بسیار کم هستند و در صورت بروز آنها جای نگرانی وجود ندارد زیرا بعد از مدتی از بین می روند.

 • ایجاد علائم آلرژی زا: بدن فرد ممکن است به مواد استفاده شده در طول جراحی آلرژی داشته باشد که بعد از جراحی این علائم خودشان را نمایان کنند.
 • حالت تهوع: بعضی از افراد بعد از به هوش آمدن دچار حالت تهوع و استفراغ میشوند که عوارض بی هوشی کامل است که راه حل آن استفاده از بی هوشی موضعی است.
 • ایجاد کبودی در باسن: ممکن است بعد از جراحی پروتز باسن با کبودی هایی بر روی پوست باسن خود مواجه شوید که البته این کبودی ها کاملا طبیعی هستند و بعد از چند هفته به طور کامل از بین میروند.
 • جابه جایی پروتز: بعد از جراحی پروتز باسن امکان جابه جایی پروتز در باسن وجود دارد که این موضوع باعث میشود تا شکل نامتعادل و نامتقارنی در باسن بوجود بیاید.
 • شکستگی پروتز باسن: شکستگی و حتی پارگی پروتز باسن از دیگر عوارض این جراحی است، البته در صورت استفاده از پروتز باکیفیت، ریسک این اتفاق کاهش می یابد.
 • کاهش حس لامسه: ممکن است حس لامسه کمی در اطراف اسکار ناشی از جراحی کاهش یابد که بعد از دو الی سه ماه برطرف می شود.
 • تجمع خون: امکان دارد در زیر باسن فردی که جراحی پروتز باسن انجام داده است، خون یا مایعات تجمع پیدا کنند که در این حالت حتما باید خون اضافه توسط متخصص از محل خارج شود.
 • ایجاد عفونت: ایجاد عفونت هم به دلیل برش ها و اسکار های ایجاد شده بر روی باسن ممکن است بوجود بیاید که این عوارض با مهارت پزشک در انتخاب بهترین نقاط برای برش کاهش پیدا میکند، البته فراموش نکنید که رعایت نکات بهداشتی توسط خود فرد هم در این قضیه دخیل است.
 • خونریزی: به هر دلیلی بعد از انجام جراحی امکان خونریزی وجود دارد.
 • درد:تغییر رنگ پوست، درد و جای اسکار و از جمله عوارض دیگر در جراحی پروتز باسن است، توجه داشته باشید که پزشک متخصص برای کاهش این درد ها معمولا داروی مسکن برای بیمار تجویز میکند اما داروی آسپرین و ایبوپروفن به هیچ عنوان نباید استفاده شود.

موارد ذکر شده از بیشترین عوارض جراحی پروتز باسن است که افراد با آن مواجه می شوند اما با مراقبت های اصولی و توجه به توصیه های پزشک، همچنین انتخاب یک مرکز کلینیک معتبر و مناسب و انتخاب پزشک ماهر و متبحر می توانید امکان بروز این علائم را به حداقل برسانید.

مراحل عمل پروتز باسن

چگونگی انجام جراحی پروتز باسن

قبل از بی هوشی، جراح متخصص با بررسی های لازمه علامت گذاری های مشخصی را در محل قرار گیری پروتز انجام می دهد. شایع ترین حالت برای انجام این علامت گذاری ها این است که بیمار به حالت ایستاده قرار می گیرد و پزشک شروع به کشیدن دو خط افقی می کند که یکی به موازات خار خاصره بالایی در پشت و دیگری به موازات چین زیر باسن فرد در قسمت اتصال آن به ران است.

جراح با مهارت خود فاصله بین این دو خط را به سه قسمت متساوی تقسیم میکند و یک سوم قسمت پایینی را نادیده می گیرد، زیرا وزن بدن فرد به آن ناحیه وارد می شود و پروتز نباید در آن قسمت جایگذاری شود. به همین علت در یک سوم میانی باسن بیشترین برجستگی پروتز را قرار می دهد.

در مرحله بعد از علامت گذاری توسط پزشک، فرد برای انجام جراحی باید بی هوش شود که این بی هوشی می تواند به صورت بی هوشی کامل، بی هوشی موضعی، بی حسی و دارو های خواب آور وریدی باشد.

مراقبت های لازم پس از عمل پروتز باسن

یکسری مراقبت هایی بعد از انجام جراحی پروتز باسن وجود دارد که افراد باید توجه ویژه ای به آنها داشته باشند؛ در غیر این صورت نتیجه جراحی به اندازه کافی برای آنها رضایتبخش نمی شود.

بعد از انجام جراحی، بدن شروع به ترمیم بافت ها می کند و این ترمیم یک دوره شش ماهه نیاز دارد تا بهبودی کامل حاصل از جراحی شکل بگیرد و باسن فرم مناسبی پیدا کند. بیماران پس از انجام جراحی پروتز باسن بهتر است از گارمنت یا پوشش فشرده کننده باسن استفاده کنند زیرا این پوششها از تورم ناشی از جراحی پروتز باسن جلوگیری می کنند.

هزینه انجام جراحی پروتز باسن

توجه داشته باشید که هزینه دقیق و مشخصی برای انجام پروتز باسن نمی توان در نظر گرفت زیرا کلینیک های مختلف و همچنین پزشکان مختلف هزینه های متفاوتی را برای انجام این جراحی قرار داده اند. علاوه بر تمامی این موارد باید بدانید که روش های مختلفی هم برای پروتز باسن وجود دارد که ممکن است هر کدام دارای یک تعرفه متفاوتی باشند و دستمزد پزشکان هم در این اختلاف قیمت موثر است. اگر شما هم تصمیم به انجام جراحی پروتز باسن دارید بهتر است قبل از هر فکری در مورد هزینه ها به دنبال یک پزشک متبحر و حرفه ای با سابقه کاری بالا باشید تا بتوانید بهترین جراحی را تجربه کنید.

آیا جراحی پروتز باسن را بیمه حمایت میکند؟

جراحی باسن را هم مانند جراحی سینه، جراحی بینی و دیگر جراحی های زیبایی بدن، بیمه ساپورت نمی کند و مبلغی بابت این جراحی ها به افراد تعلق نمی گیرد، زیرا این جراحی ها هدف زیبایی دارند.

تزریق چربی یا پروتز باسن؟

روش دیگر برای حجم دهی و فرم اصلاح باسن تزریق چربی به باسن است که این روش هم دارای طرفداران زیادی است و سالیان سال مورد توجه افراد قرار گرفته است. در روش تزریق چربی به باسن، افراد باید دارای شرایط آن یعنی چربی های اضافی در دیگر قسمت های بدن خود مانند پهلو، شکم، بازو، ران باشند تا پزشک بتواند چربی های اضافی را از این نقاط برداشته و به باسن فرد تزریق کند. حال میخواهیم بدانیم کدام یک از این دو روش برای افراد مناسبتر است؟ قطعا تزریق چربی به باسن بهتر از روش های قرارگیری پروتز های سیلیکونی است، زیرا در این روش چربی از بافت خود بدن گرفته می شود و نواحی از بدن که دارای چربی بیشتری هستند، لاغر تر می شوند و قسمت خواسته شده (باسن) خوش فرمتر و حجیم تر می شود.

فعالیتهای بدنی بعد از انجام پروتز باسن:

 • بعد از انجام عمل شروع به راه رفتن کنید زیرا این کار باعث می شود تا تورم و لخته در پاهای شما ایجاد نشود.
 • در همان روز جراحی با اجازه پزشک متخصص خود راه رفتن را شروع کنید.
 • در هفته اول جراحی باید به آرامی قدم بردارید و راه بروید، زیرا در غیر این صورت ممکن است درد های ناگهانی به سراغ شما بیایند و حتی احتمال باز شدن زخم ها در محل جراحی هم وجود دارد.
 • سعی کنید در هفته اول بعد از جراحی پروتز باسن، روزانه سه مرتبه پیاده روی داشته باشید تا از ایجاد لخته خون جلوگیری کنید.
 • تا دو هفته بعد از انجام جراحی پروتز باسن از رانندگی و نشستن های طولانی مدت خودداری کنید.
 • تا 6 هفته اول بعد از جراحی باید از گن های فشاری به صورت مداوم ( به غیر از زمان استحمام) استفاده کنید.
 • در 6 هفته اول بعد از جراحی پروتز باسن از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.
 • زمان بازگشت به کار هم باید توسط پزشک متخصص بسته به نوع کار و سلامت جسمی و روحی شما تشخیص داده شود. این مدت زمان معمولا بین 2 الی 4 هفته است.

ماندگاری پروتز باسن

ماندگاری پروتز باسن چقدر است؟

پروتز باسن تا مدت زمانی که عوارض شدیدی برای فرد بوجود نیاورد ماندگار می ماند و نیازی به درآوردن آن نیست. پس بهتر است خود فرد هم بعد از انجام عمل پروتز باسن تمامی مراقبت های لازم را جهت داشتن باسنی خوش فرم و زیبا انجام دهد تا مشکل خاصی بوجود نیاید.

سایز نرمال برای پروتز باسن

نرمال ترین رنج برای پروتز باسن 180-360 سی سی است، البته سایز های بزرگتر مانند سایز 500 هم گاهی استفاده می شود. بهتر است انتخاب سایز پروتز برای جراحی باسن با مشورت پزشک متخصص صورت بگیرد.

علت انجام پروتز باسن توسط فوق تخصص زیبایی چیست؟

جراحی پروتز باسن یکی از حساس ترین جراحی های زیبایی است که حتما باید توسط فوق تخصص زیبایی انجام شود تا نتیجه ی مطلوب گرفته شود و ریسک جراحی کاهش پیدا کند، زیرا پزشک زیبایی به طور کامل با آناتومی بدن افراد آشنایی دارد و میتواند جدیدترین و بهترین تکنیک ها را به کار بگیرد.

انواع برش ها در جراحی پروتز باسن

در جراحی پروتز باسن برای قرار دادن پروتز داخل باسن برش های مختلفی انجام می گیرد که در ادامه این مطلب این برش ها را برای شما شرح می دهیم.

 1. ایجاد برش در هر دو قسمت بالای باسن
 2. در چین زیر باسن یعنی محلی که باسن به ران ها متصل شده است.
 3. قسمت داخلی باسن که در چین بین دو طرف ناپیدا است.
 4. در قسمت تحتانی استخوان خارجی، یک برش منفرد در چین بین دو باسن ایجاد می شود.

برش ایجاد شده به علت این که منفرد است و فاصله آن تا مقعد حفظ شده است، احتمال عفونت را بسیار کاهش می دهد. این برش توسط بافتهای کنارهای احاطه میشود و قابل رویت نیست.

انواع برند پروتز باسن

 • پروتز باسن پلی تک (polytech) ساخت آلمان
 • پروتز باسن اسپکتروم (Spectrum) ساخت اردن
 • پروتز باسن هانس (Hans) ساخت کره جنوبی
 • پروتز باسن سیلیکون (Silicone) ساخت فرانسه

پروتز باسن برند پلی تک

پروتز باسن پلی تک

شرکت پلی تک در حال تولید بهترین پروتزهای باسن و سینه است و جنس آنها از سیلیکون تشکیل شده است. پروتز باسن پلی تک از جمله پروتزهای سیلیکونی است که بسیار باکیفیت است. پروتز باسن پلی تک محصول کشور آلمان است.

این نوع پروتز بسیار مقاوم و بادوام است. علاوه بر این پروتز باسن پلی تک دارای یک پوسته مقاوم است که کیفیت پروتزها را حسابی بالا برده است. همین لایه مقاوم اجازه می دهد تا به راحتی بلند شوید و بنشینید و دچار مشکل نشوید.

پروتز باسن پلی تک دارای 4 نوع است که در ادامه به آنها می پردازیم.

 • ™Oval,POLYsmoooth
 • ® Oval,POLYtxt
 • ™Round,POLYsmooth
 • ® Oval,MESMO

پروتز باسن پلی تک دارای سایزهای مختلفی هستند که بیشتر افراد بتوانند از آن ها استفاده کنند. این سایزها بر اساس میلی لیتر اندازه گیری می شوند و پروجکشن های متفاوتی هم دارند .

قیمت پروتز باسن پلی تک:

پروتز باسن پلی تک نسبت به کیفیتی که دارد، قیمت فوق العاده خوبی دارد و به همین دلیل هم استقبال خوبی از آن شده است. در قیمت پروتز باسن های مختلف عواملی نظیر کیفیت پروتز، نوع فرآوری آن، کشور سازنده، جنس آن و … دخیل هستند.

روش های مختلفی برای کاشت پروتز باسن پلی تک وجود دارد. روش جراحی به نظر پزشک متخصص و جواب آزمایش های اولیه متقاضی بستگی دارد.

شکل و اندازه های متفاوتی از پروتز باسن پلی تک وجود دارد. متقاضیان می توانند بر اساس فرم دلخواه خود نوع آن را انتخاب کنند. پروتز باسن های پلی تک دارای جنس سیلیکونی هستند که شکل پذیری بسیار خوبی داشته و حالت طبیعی دارند.

نتیجه گیری

جراحی پروتز باسن یکی از جراحی های رایج و پرطرفدار در دنیای امروز است، برای رضایت کامل در این جراحی نیاز است تا اطلاعات کاملی از مراقبت های قبل و بعد از جراحی توسط پزشک به بیماران داده شود، به همین منظور بیماران هم باید نسبت به رعایت تمامی آن نکات حساسیت به خرج دهند و در انتخاب  بهترین کلینیک زیبایی برای انجام عمل دقت لازم را به خرج دهند.