انتخاب برگه

پوست انسان با مرور زمان و با قرارگرفتن در شرایط نا به ‌هنجار دچار آسیب شده و طراوت خود را از دست خواهد داد؛ به همین دلیل باید قبل از هر عملی بر روی آن رسیدگی ‌های زیادی را انجام دهند. استفاده از شوینده ‌های مناسب هر شب، استفاده از لوسیون‌ های مختلف، عمل‌ های جراحی، دستگاه  ‌های تقویت پوست و غیره از مواردی هستند که متقاضیان از آن برای طراوت و شادابی پوست هایشان استفاده می ‌کنند.

هایفو تراپی به عنوان یک روش کاربردی و سازنده برای پوست بسیار مفید بوده و برای ایجاد چین‌ و چروک، از دست رفتن لطافت و بسیاری از موراد دیگر استفاده می ‌شود.

البته هزینه هایفو با استفاده از تعداد جلسه ‌های موردنیاز برای پوست متغیر بوده و در هر کلینیکی با توجه به نوع امکانات رفاهی و میزان رعایت موارد بهداشتی متغیر است.

هایفو چیست و چه کاربردی دارد

هایفو تراپی چیست و چه کاربرد‌هایی دارد؟

با گذر از سال ‌های متوالی و افزایش سن، افراد رطوبت و زیبایی خود را به مرور زمان از دست خواهند داد. امروزه علم آنقدر پیشرفت کرده است که افراد باید قبل از ابتلا به یک پوست خشن و پیر به آن رسیدگی کنند. هایفو به عنوان یکی از روش‌ های بازسازی و رسیدگی به پوست هیچ خطراتی را برای افراد به دنبال ندارد و بالعکس به لطافت و جوانی آن کمک می ‌کند.

هایفو تراپی با استفاده از امواج متمرکز فراصوت قوی کار کرده که با قرارگیری بر روی پوست مانند یک کرم لیفت‌ کننده عمل کرده و پوست را صاف و درخششان می ‌کند. امواج استفاده شده در این دستگاه که در بالا به آن اشاره شد همانند امواج آلتراسوند هستند که در حوزه سونوگرافی نیز از آن استفاده می ‌شود. در هایفوگرافی امواج متمرکز فراصوت به یک ناحیه خاص و کوچک از پوست تابیده شده و عمل کلاژن سازی را بر روی پوست انجام می‌ دهد.

کاربردهای روش هایفو

این روش علاوه بر کاربرد در بازسازی پوست برای نابودی تومور‌های سرطانی نیز استفاده می ‌شود. تاکنون متخصصان آزمایش های بسیاری را بر روی روش هایفو انجام داده تا از صحت مضر بودن آن مطلع شوند که البته در هیچ یک از آزمایش ‌های انجام شده شواهدی مبنی بر خطرناک بودن این روش یافت نشده است.

دستگاه هایفو امواج متمرکز فراصوت خود را به لایه سطحی پوست تابانده و آن را مجبور به کلاژن‌ سازی می‌کند. همچنین با استفاده از این روش سلول ‌های مرده پوست بازسازی شده و به حالت اولیه خود باز می‌ گردند. امواج فراصوت دستگاه هایفو دمای لایه سطحی پوست را افزایش داده و با آسیب‌ رسانی به سلول ‌های پوست آن ‌ها را مجبور به کلاژن‌سازی می‌ کنند.

البته باید به این نکته اشاره کرد که افزایش دمای سلول ‌های پوست هیچ آسیبی را به آن‌ها وارد نخواهد کرد. کلاژن به عنوان عنصری محافظت کننده از پوست، بافت آن را محکم کرده و زیبایی بی‌نظیر را به آن هدیه می‌دهد. همچنین این ماده با از بین بردن چین و چروک‌ ها مانع از پیری افراد و نامناسب بودن پوست آن ‌ها می‌شود. هایفو تراپی هیچ آسیبی را به ماهیچه‌ ها و ارگان های دیگر افراد وارد نخواهد کرد؛ به همین دلیل می‌توان بدون هیچ نگرانی از آن برای زیبایی و طراوت پوست استفاده کرد.

عکس های قبل و بعد

همه چیز درباره کاندیدای مناسب برای هایفو تراپی

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، دستگاه هایفو به عنوان روشی سازنده برای بازسازی پوست به زیبایی آن کمک زیادی خواهد کرد. با این حال بهتر است بدانید که این روش تنها برای افرادی با بازه سنی ۳۰ تا ۸۰ سال مفید است و کسانی که در بازه ‌های سنی دیگری قرار داشته باشند با استفاده از این وسیله به خود آسیب خواهند زد. اگر فرد از ابتدای سن ۳۰ سالگی از دستگاه هایفو استفاده کند روند پیری پوست به شدت کاهش می ‌یابد.

همچنن این دستگاه علاوه بر جلوگیری از پیری پوست برای از بین بردن آفتاب سوختگی یا شل شدن پوست نیز مفید است که در مراحل ابتدایی آثار آن را خواهید دید. البته باید این نکته را مدنظر قرار داد، افرادی که از پوست گردن چروک و زشت رنج می‌ برند یا انواع کیست، زخم و عفونت بر روی پوست خود دارند، کاندیدای مناسب برای این امر نیستند.

هایفو تراپی چه مزایایی برای پوست دارد؟

هایفو تراپی یک روش کم‌ خطر برای بازسازی پوست و کلاژن‌سازی آن است و مزایای زیادی را به دنبال دارد که در ادامه به بررسی آن ‌ها پرداخته ‌ایم:

 • یکی از مزایای استفاده از دستگاه هایفو برای صورت این است که می‌توان در ۳ جلسه ابتدایی کار اثرات ناشی از آن را مشاهده کرد.
 • کلاژن ‌هایی که با دستگاه هایفو تولید می‌ شوند و هرگونه اثرات ناشی از آن تا ۲ سال دوام دارند و باید پس از این مدت به صورت مجدد آن را انجام داد.
 • هر جلسه هایفو از ۳۰ تا ۹۰ دقیقه به طول می ‌انجامد که مدت کمی به نسبت روش‌ های دیگر رسیدگی به پوست است.
 • در این روش از هیچ تزریق، بریدگی، بخیه، پانسمان و موارد مشابه استفاده نمی‌شود تا هیچ آسیبی به پوست نرسد.
 • همچنین استفاده از دستگاه هایفو هزینه کمتری را به نسبت روش ‌های دیگر برای زیبایی و لطفات پوست به همراه خواهد داشت.

بررسی معایب هایفو تراپی

همانطور که در بالا نیز به آن اشاره کردیم، هایفو تراپی علاوه بر مزایای فراوان دارای معایبی نیز است. از آنجایی که از سن ۳۰ سالگی به بعد پوست بر اثر عوامل محیطی لطافت و شفافیت خود را از دست می ‌دهد باید به طور مداوم به آن رسیدگی شود. دستگاه هایفو گزینه مناسبی برای افزایش شفافیت و درخشندگی پوست است؛ با این حال دارای معایبی نیز است که در ادامه به آن ‌ها پرداخته ‌ایم:

 • درد
 • تولید رنگدانه بر روی پوست
 • تورم و قرمزی پوست
 • بی‌ حسی

تاثیر هایفو روی پوست

مراقبت های لازم بعد از هایفو تراپی

از آنجایی که هایفو‌ تراپی با استفاده از اشعه ‌های قوی انجام می‌شود، پوست را در مدتی کوتاه با حساسیت همراه می ‌کند؛ به همین دلیل باید در این مدت مواردی را رعایت کرد تا پوست به سرعت حالت اولیه خود را به دست آورد. مواردی که در ادامه به بررسی آن ‌ها پرداخته شده است تمام مراقبت ‌های بعد از کار با دستگاه هایفو را به طور کامل توضیح داده است.

 • مراقبت از پوست در برابر اشعه خورشید

افرادی که هایفو تراپی را بر روی پوست خود انجام می ‌دهند باید تا چند هفته بعد از این کار جلوی اشعه مستقیم خورشید قرار نگیرند. به عبارتی دوره نقاهت پس از این امر ۴ تا ۶ هفته است که در صورت عدم رعایت آن، دستگاه هایفو باعث تاثیر منفی و تیره شدن پوست خواهد شد.

البته اگر پس از این کار مجبور بودید که زیر نور آفتاب قرار بگیرید باید از قبل صورت خود را با کرم‌ های ضد‌ آفتاب محصوص به آرامی مالش دهید. از آنجایی که پوست بعد از کار با دستگاه هایفو بسیار حساس است نباید تحت تاثیر گرما قرار گیرد؛ به همین دلیل از رفتن به سولار و موارد مشابه خودداری فرمایید.

 • عدم مصرف نوشیدنی‌ های کافئین دار و الکلی

عدم مصرف نوشیدنی ‌های کافیئین دار یا الکل یکی از موارد دیگر برای مراقبت بعد از هایفو است. به عبارتی کسانی که از دستگاه هایفو برای پوست خود استفاده می ‌کنند باید تا ۲ روز پس از این کار از مصرف الکل و نوشیدنی‌ های کافئین دار خودداری کنند تا مشکلی برای آن‌ ها پیش نیاید. در هایفو تراپی سلول‌ های چربی غیر فعال شده و باید توسط کبد از بدن حذف شوند. ولی با مصرف مواد کافئین دار و نوشیدنی ‌های حاوی الکل کبد باید به جای حذف این سلول‌ ها اثرات ناشی از نوشیدنی‌ های فوق را از بین ببرد.

 • مصرف بیشتر آب

از آنجایی که هدف از استفاده از دستگاه هایفو ساخت کلاژن در پوست و از بین بردن سلول‌های مرده آن است باید از مایعات سالم زیادی استفاده شود. به عبارتی مایعات خالص همچون آب به کلاژن سازی پوست و افزایش تاثیر دستگاه هایفو بر روی پوست کمک خواهند کرد. البته منظور از مایعات خالص نوشیدنی ‌هایی فاقد الکل یا کافئین هستند که ضرر‌های زیادی برای بدن دارند.

 • عدم برخورد دست یا هر وسیله دیگر با پوست

از آنجایی که پوست بعد از کار با دستگاه هایفو حساس می‌ شود باید بعد از آن هیچ وسیله و دستی به آن برخورد نکند؛ زیرا باعث افزایش تورم پوست خواهد شد. خاراندن پوست باعث از بین رفتن کلاژن‌های در حال ساخت خواهد شد و اثرات دستگاه هایفو را از بین می‌برد.

سوالات متداول

در این مبحث سعی کرده‌ایم تا نکات مربوط به هایفو تراپی را در قالب پرسش و پاسخ بیان کنیم.

روش هایفو چه مزایایی دارد؟

در حالت کلی دستگاه هایفو دارای مزایای زیادی همچون شفافیت پوست، جلوگیری از پیری آن و موارد مشابه است.

آیا استفاده از روش هایفو برای افراد مضر است؟

خیر، امواجی که برای این کار استفاده می ‌شوند هیچ ضرری برای بدن ندارند.

سن مجاز برای انجام هایفو به چه صورت است؟

متقاضیان می‌ توانند از سن ۳۰ تا ۸۰ سالگی برای هایفو اقدام کنند.

ترماژ بهتر است یا هایفو

هزینه هر جلسه هایفو

در بازار ایران هایفوهای مختلفی وجود دارد که قیمت هر کدام متفاوت است پس قیمت هایفو بستگی به خیلی از عوامل دارد مثل: نوع دستگاه، تعداد جلسه لازم، میزان افتادگی و وسعت ناحیه ای که باید کار شود، کلینیک و پزشکی که برای این کار انتخاب می کنید. در حال حاضر اردیبهشت 1402 قیمت هر جلسه هایفو کل صورت در کلینیک رویای آبی حدود 6 میلیون تومان می باشد.

کلام آخر

هایفو تراپی یکی از بهترین تکنولوژی‌ هایی است که برای حفظ لطافت و زیبایی پوست از آن استفاده می‌ شود. این روش بسیار ایمن بوده و هیچ آسیبی را به پوست وارد نخواهد کرد. به عبارتی هایفو به افراد کمک خواهد کرد که یک پوست صاف و شفاف را تجربه کرده و پروسه پیری پوست خود را به تعویق بیندازند. در این روش کلاژن‌ های جدیدی برای پوست ساخته شده و شفافیت زیبایی برای آن به وجود می‌ آید.

البته استفاده از دستگاه هایفو معایب بسیار زیادی دارد که از میان آن‌ها می ‌توان به مواردی همچون درد، بی‌ حسی، تورم، قرمزی، التهاب، ساخت رنگدانه بر روی پوست و موارد مشابه اشاره کرد. در حال حاضر دستگاه‌ های زیادی برای روش لیفت وجود دارند ولی دستگاه ترماژ که ساخت کشور آمریکا است از کیفیت و بازده بهترین برخوردار است و به پوست هیچ صدمه‌ای را وارد نخواهد کرد. اگر برای شما هم سوال پیش آمده که ترماژ بهتر است یا هایفو باید بگوییم دستگاه ترماژ رو که ساخت شرکت سولتا مدیکال آمریکا هست را فقط می توان با ترماژ آمریکایی مقایسه کرد و طبیعتا سایر دستگاه اثر بخشی کمتر و قیمت و هزینه کمتری نسبت به این 2 دستگاه دارند.