انتخاب برگه

تزریق ژل برای جوانسازی واژن درمانی است که شامل تزریق اسید هیالورونیک به بافت های واژن است. که برای تقویت و پر کردن دیواره جلویی واژن و بهبود ظاهر لابیای خارجی انجام می شود.

واژن نیز درست مشابه با سایر قسمت های بدن به مرور زمان پیر شده و ظاهری افتاده و شل پیدا میکند. برای رفع حالت چروکیدگی و افتادگی این ناحیه، تزریق ژل یکی از روشهای پیشنهادی به زنان است. استفاده از اسید هیالورونیک در تزریق فیلر به تقویت و پر شدن ناحیه تحت درمان با جذب مقدار کافی آب کمک می کند.

با تزریق ژل به واژن، این ناحیه جوانتر و سرزنده تر خواهد شد. بافت های این ناحیه حجیم تر می شوند که در بهبود تجربه شما از رابطه جنسی، کمک خواهد کرد.

عکس قبل و بعد تزریق ژل به واژن

تزریق ژل به واژن چگونه موجب جوان سازی آن می شود؟

از ژل برای جوانسازی واژن، حجیم کردن ناحیه اطراف این ناحیه و همچنین رفع خشکی واژن استفاده می شود. با توجه به اینکه این روش تهاجمی نیست و در دسته عمل های زیبایی غیر جراحی قرار میگیرد، برای افرادی که ترس از عمل های زیبایی دارند، بسیار مناسب است.

ماده اصلی در که ژل و پرکننده ها به کار برده می شود، اسید هیالورونیک است که یک ماده طبیعی است که میزان احتباس آب در ناحیه تحت درمان را افزایش می دهد. با توجه به اینکه این ماده به صورت طبیعی بدن وجود دارد، احتمال آنکه تاثیر بدی روی پوست شما داشته باشد، بسیار کم است. سایر آنتی اکسیدان های موجود در پرکننده ها نیز اثر آبرسانی را افزایش می دهند و همچنین تورم ناشی از تزریق را به حداقل می رسانند.

قبل از تزریق ژل به واژن، از یک ماده بی حسی برای کاهش درد ناشی از تزریق، استفاده می شود. فرآیند جوانسازی واژن از طریق تزریق ژل نسبتاً سریع است و حدود 30 دقیقه طول می کشد، این باعث می شود که گزینه بسیار خوبی برای زنان پرمشغله و شاغل باشد.

فواید تزریق ژل برای جوانسازی واژن

تحقیقات بالینی ثابت کرده است که تزریق فیلر برای واژن به بهبود روحیه و اعتماد به نفس، ظاهر و زندگی جنسی زنان کمک می کند. زنان اغلب پس از بارداری و زایمان متوجه تفاوت هایی می شوند، اما این تغییرات در دوره یائسگی به حداکثر خود می رسد. در ادامه به تعدادی از مهمترین مزایای تزریق ژل به واژن اشاره خواهیم کرد:

  • آبرسانی مجدد به واژن
  • افزایش انعطاف بافت واژن
  • تغییر شکل در لابیا
  • جوانسازی ظاهر واژن
  • افزایش اعتماد به نفس

تزریق ژل به واژن به چه کسانی توصیه می شود؟

برای زنان، بالا رفتن سن معمولاً مجموعه جدیدی از مسائل مانند خشکی واژن را به همراه دارد. در این شرایط، آب و چربی ناحیه بیرونی واژن به مرور زمان از بین می رود، در نتیجه حجم این ناحیه کم و کمتر خواهد شد. این مشکل با رسیدن به دوران یائسگی و بارداری بدتر هم می شود.

قبل از تزریق ژل به واژن

  1. استفاده از ژل برای جوانسازی واژن به زنان باردار، شیرده و دختران زیر 18 سال توصیه نمی شود.
  2. 1 هفته قبل از تزریق افراد باید مصرف داروهای رقیق کننده خون را برای کاهش کبودی بعد از تزریق، قطع کنند.
  3. به افراد توصیه می شود حداقل تا 24 ساعت پس از عمل از هرگونه رابطه جنسی، لمس یا ماساژ ناحیه تحت درمان، انجام سونا، شنا و ورزش شدید خودداری کنند.

عوارض جانبی تزریق ژل برای جوانسازی واژن

برخی از عوارض جانبی جزئی مانند نکروز پوست در اثر تزریق، افزایش حجم بیش از حد، عدم تقارن و سلولیت ممکن است رخ دهد. با این جال با توجه به اینکه اسید هیالورونیک ماده ای است که به صورت طبیعی در بدن وجود دارد، عوارض تزریق آن به بدن در صورتی که توسط یک متخصص ماهر انجام شود، بسیار کن و عملاً نادر خواهد بود.

نتیجه تزریق ژل به واژن چه زمانی مشخص می شود؟

یکی از اصلی ترین مزایای این روش برای جوانسازی واژن این است که عملاً دوره نقاهت نداشته و فرد بعد از انجام آن میتواند سریعاً به انجام امور روزانه اش مشغول شود. نتیجه این تزریق در بسیاری از افراد معمولاً از بلافاصله بعد از انجام تزریق، مشخص خواهد شد.

جوانسازی واژن با تزریق ژل

هزینه تزریق ژل به واژن چقدر است؟

تزریق ژل به واژن از جمله عمل های زیبایی است که هزینه آن تحت هیچ شرایطی توسط بیمه در ایران پرداخت نمی شود. هزنیه تزریق ژل به واژن در ایران به عوامل مختلفی از جمله شدت افتادگی و شلی واژن، دلیل این عارضه (افزایش سن، زایمان طبیعی و …) و کلینیک و پزشکی که برای انجام این کار انتخاب می کنید، بستگی دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص، میتوانید از طریق شماره های موجود در سایت با مرکز تماس بگیرید و با شرکت در یک جلسه مشاوره از هزینه انجام این کار، مطلع شوید. علاوه بر این، با دنبال کردن پیج اینستاگرام کلینیک، میتوانید از تخفیف های مرکز به موقع مطلع شده و از مزایای آن بهره مند شوید.

کاندیدای مناسب برای تزریق ژل به واژن

پرکننده های اسید هیالورونیک برای انواع اهداف زیبایی، از جمله تزریق به لب و واژن مورد استفاده قرار میگیرد. کاندیدهای مناسب برای پرکننده اسید هیالورونیک کسانی هستند که به دلیل از دست دادن کلاژن ناشی از افزایش و کاهش سریع وزن، سیگار کشیدن، زندگی پر استرس، مسائل ژنتیکی و غیره، توناژ و تروفیسیته را از دست می دهند.

همانطور که پیش از این هم گفته شد، زنانی که وارد دوران یائسگی می شوند، ناحیه تناسلیشان ظاهر و ترکیب خود را از دست میدهد. این درمان، یعنی تزریق زل به واژن برای این دسته از زنان بسیار ایده آل خواهد بود.

آیا تزریق ژل به واژن همان لابیاپلاستی است؟

خیر، عمل لابیاپلاستی برای اصلاح لابیا ماژور و لابیا مینور انجام  می شود که به 2 روش جراحی و لیزری که با لیزر مونالیزا تاچ انجام می شود.

آیا تزریق ژل به ناحیه تناسلی باعث روشن سازی واژن می شود؟

بهترین راه برای روشن سازی واژن لیزر مونالیزا تاچ می باشد، حال اینکه تزریق فیلر نیز خیلی کم در تغییر رنگ ناحیه بیکینی تاثیر خواهد داشت.

تزریق ژل به بیکینی بهتر است یا تزریق چربی به بیکینی؟

ژل و چربی هر دو خاصیت پرکنندگی دارند یعنی هر دو فیلر هستن، اینکه کدام روش برای شما بهتر است بستگی به تشخیص پزشکتان دارد، در روش تزریق چربی از چربی خود فرد گرفته شده و بعد از انجام عملیات خاصی به ناحیه تناسلی تزریق می شود ولی در روش تزریق ژل از ژل های آماده موجود در بازار استفاده می شود.

ماندگاری تزریق ژل به واژن چقدر است؟

برای تزریق در ناحیه تناسلی سه نوع ژل موقت، نیمه موقت و دائمی موجود می باشد که معمولا متخصصین از ژل نیمه موقت استفاده می کنند. این نوع ژل ها 2 تا 5 سال ماندگاری دارند.

نتیجه گیری

تزریق ژل یا تزریق چربی به واژن یکی از روشهای جوان سازی این ناحیه است که در سال های اخیر به دلیل عوارض کمی که دارد، مورد توجه بسیاری از زنان قرار گرفته است. در این روش از ماده ای به نام اسید هیالورونیک استفاده میشود که به صورت طبیعی در بدن افراد وجود دارد. به همین دلیل است که تزریق ژل یک روش غیر تهاجمی در عمل های زیبایی در نظر گرفته می شود و استفاده از آن برای تمامی زنان (به غیر از دختران زیر 18 سال و زنان باردار و شیرده) بلامانع است.