انتخاب برگه

مادلینگ صورت که با عناوینی همچون کانتورینگ یا زاویه سازی صورت هم شناخته می‌شود به شما کمک می‌کند تا صورتی استخوانی‌تر، جذاب‌تر و جوان‌تر داشته باشید.

این روش هم می‌تواند با تزریق ژل صورت بگیرد و هم می‌تواند با جراحی همراه باشید. این موضوع به خود فرد متقاضی و همچنین میزان تغییرات مدنظر او بستگی دارد. در روش مادلینگ معمولا به قسمت‌های مختف صورت ژل یا چربی تزریق می‌کنند تا به فرم دلخواه فرد نزدیک‌تر شود. همچنین می‌توان به کمک پروتزهای مصنوعی این کار را انجام داد. اگر شما هم می‌خواهید در فرم صورت خود تغییراتی را ایجاد کنید، در ادامه با کلینیک رویای آبی همراه باشید تا اطلاعات کاملی را در این باره در اختیار شما قرار دهیم.

مادلینگ صورت

چرا مادلینگ صورت را انتخاب کنیم؟

مادلینگ یا کانتورینگ صورت به دلایل مختلفی کاربرد دارد. این روش اصلا تکنیک و یا قوانین خاصی ندارد و هر پزشک با توجه به شرایط صورت متقاضی و همچنین انتظارات او، سعی در براورده کردن آنها می‌کند. مشکلاتی که می‌توان آنها را به کمک مادلینگ برطرف کرد عبارت‌اند از:

 • گونه صاف
 • گونه فرو رفته
 • فک مربعی شکل
 • چانه عقب رفته یا جلو آمده
 • عدم تقارن صورت
 • بی حالی چهره
 • بدفرم شدن ساختار صورت به دلیل ناهنجاری‌های مادرزادی
 • گوش‌های برجسته

روش انجام مادلینگ یا زاویه سازی صورت چگونه است؟

برای انجام مادلینگ زاویه سازی صورت در مجموع دو روش وجود دارد. در ادامه این روش‌ها را به شما معرفی می‌کنیم:

 • مادلینگ به روش جراحی
 • مادلینگ به روش غیرجراحی

مادلینگ صورت به روش جراحی

مادلینگ صورت به روش جراحی

در روش عمل مادلینگ صورت، پزشک با جراحی تغییراتی را در زاویه‌های صورت شما به وجود می‌آورد و آن را فرم می‌دهد. جراحی شامل استفاده از تکنیک‌های مختلف است که در ادامه آنها را به شما معرفی می‌کنیم:

روش مادلینگ ماندگاری هزینه
تزریق چربی یک الی سه سال بالا
برداشتن ماهیچه دائمی بالا
بوکال فت دائمی متوسط
کاشت پروتز دائمی بالا
جراحی استخوان دائمی بالا
جراحی فک دائمی بالا

مادلینگ با تزریق چربی

در این روش با کمک لیپوساکشن چربی قسمت‌های مختلف بدن مانند شکم و باسن را خارج کرده و آن را به صورت تزریق می‌کنند.

مادلینگ صورت با تزریق چربی برای افرادی که چربی دارند مناسب است، ماندگاری بالایی دارد و حالتی طبیعی به چهره می‌دهد. عمل لیپوساکشن با بیهوشی همراه است و بعد از خارج کردن چربی‌ها، طبق خواسته بیمار آن را به قسمت‌های مختلف صورت مانند چانه و گونه تزریق می‌کنند.

مادلینگ با برداشتن ماهیچه

یکی از روش‌های تهاجمی برای زاویه سازی صورت برداشتن ماهیچه است. در این روش پزشک ماهیچه‌های اضافی صورت شما را برمی‌دارد و آن را استخوانی‌تر می‌کند. این روش برای افرادی که صورت گرد و تپلی دارند مناسب است. مادلینگ صورت گرد را خیلی زیباتر و استخوانی‌تر می‌کند. البته در نهایت روش مادلینگ و کانتورینگ صورت را پزشک برای شما انتخاب می‌کند.

مادلینگ با بوکال فت

در روش بوکال فت چربی‌های قسمت زیری گونه را برمی‌دارند تا صورت حالت استخوانی‌تر بگیرد و گونه‌ها هم بزرگتر به نظر برسند. این روش هم برای افرادی که صورتی تپل‌تر دارند مناسب است و باعث استخوانی‌تر شدن صورت و ناحیه زیر گونه می‌شود.

مادلینگ با کاشت پروتز

پروتزها جزو لوازم پزشکی هستند که کاربردهای فراوانی دارند. در جراحی‌های زیبایی صورت می‌توان با کاشت پروتز در قسمت‌هایی همچون گونه و چانه، صورتی خوش‌فرم تر داشت. کاشت پروتز برای مادلینگ صورت کشیده واقعا کاربردی است و صورت را کمی پرتر و خوش‌فرم تر می‌کند. این روش ماندگاری خوبی دارد، اما در برخی موارد هم ممکن است بافت پروتز تحلیل برود و نیاز به تعویض آن باشد.

برای کاشت پروتز بهتر است به کلینیک‌های معتبری همچون رویایی آبی بروید که از پزشکان متخصصی برخوردار است و از بهترین جنس و برندهای پروتز استفاده می‌کند.

مادلینگ با جراحی استخوان

گاهی اوقات با جراحی استخوان قسمت‌های مختلف صورت می‌توان به آن شکل داد. در این روش جراحی هم می‌توان استخوان‌های اضافی را برداشت و هم می‌توان برای شکل دادن به صورت از پیوند استخوان کمک گرفت. این جراحی کمی سخت است و پزشک در مواردی که راه دیگری ندارد آن را پیشنهاد می‌دهد.

مادلینگ با جراحی فک

این روش مختص افرادی است که از جلو آمدن بیش از حد فک و یا عقب رفتن آن رنج می‌برند. در این روش باید فک را جراحی کرد و آن را به جای درست خود انتقال داد. جراحی فک هم مانند جراحی استخوان سختی‌های خودش را دارد، اما اگر به این جراحی نیاز داشته باشید بعد از جراحی شاهد تغییرات چشمگیری در چهره خود خواهید بود.

مادلینگ صورت با روش های غیر جراحی

مادلینگ صورت به روش غیرجراحی

مادلینگ و زاویه سازی صورت به روش غیرجراحی محبوبیت خیلی بیشتری دارد، زیرا عوارض آن کمتر است و نتایج بلافاصله پس از انجام کار قابل مشاهده خواهند بود. در ادامه روش‌های غیرجراحی برای مادلینگ و زاویه سازی صورت را به شما معرفی می‌کنیم:

روش مادلینگ ماندگاری هزینه
تزریق ژل شش ماه الی یک سال متوسط
تزریق بوتاکس شش الی ۱۲ ماه پایین
نخ یک الی سه سال متوسط

 

مادلینگ با تزریق ژل

هر قسمت از صورت را می‌توان با تزریق ژل به فرم دلخواه درآورد. پزشک متخصص می‌تواند به گونه‌ها، چانه، فک، بینی، زیر چشم و… ژل یا فیلر تزریق کند و علاوه بر زاویه سازی صورت، چین و چروک‌ها و ایرادات پوستی را تا حد زیادی برطرف نماید.

تزریق ژل مادلینگ صورت را به یک اقدام محبوب برای افرادی که از جراحی می‌ترسند تبدیل کرده است. اگر نمی‌خواهید جراحی کنید، تزریق ژل را حتما در نظر بگیرید.

مادلینگ با تزریق بوتاکس

افرادی که صورت مربعی دارند و یا فک آنها بیش از اندازه بزرگ است می‌توانند با تزریق بوتاکس به صورت خود شکل بدهند.

بوتاکس نوعی سم است و با فلج کردن عضلات صورت از رشد کردن بیش از اندازه آنها جلوگیری می‌کند و همچنین چروک‌ها و خطوط روی پوست را از بین می‌برد.

مادلینگ با نخ

در روش مادلینگ صورت با نخ پزشک از نخ‌های مخصوص برای لیفت صورت با نخ استفاده می‌کند. این روش برای افرادی که دچار افتادگی یا شلی پوست شده‌اند به شدت کاربرد دارد. پزشک نخ‌ها را از نقاط موردنظر وارد و از نقاط مشخص دیگری خارج می‌کند. سپس آنها را به اندازه مورد نیاز می‌کشد و نخ‌ها را می‌بندد.

بعد از انجام این اقدامات هیچ چیزی روی صورت مشخص نمی‌شود و نخ‌ها زیر پوست می‌روند. ماندگاری این روش بستگی به جنس نخ دارد، چون نخ‌ها بعد از مدتی جذب می‌شوند و باید جایگزین شوند.

آیا مادلینگ صورت مردانه و زنانه متفاوت هستند؟

این روزها که آقایان هم به دنبال روش‌های زیبایی و جوانسازی پوست هستند، مادلینگ را نیز انجام می‌دهند. مادلینگ و زاویه سازی فک و صورت زن و مرد نمی‌شناسد و هر فردی می‌تواند با این روش به فرم دلخواه صورت خود برسد.

مردان هم می‌توانند از روش‌های تزریق چربی، ژل، بوتاکس و همچنین جراحی بوکال فت، فک و استخوان استفاده کنند، اما کاشت پروتز خیلی برای مردان کاربردی ندارد، زیرا مردان معمولا به دنبال استخوانی‌تر کردن صورت خود هستند و خیلی به بزرگتر شدن گونه و چانه علاقه‌ای ندارند.

اقدامات بعد از مادلینگ صورت

اگر از روش‌های غیر تهاجمی (غیرجراحی) برای زاویه سازی فک استفاده کنید، معمولا دوره نقاهتی ندارند و خیلی راحت می‌توانید بعد از انجام تزریق به کارهای خود برسید.

در صورتی که روش جراحی را انتخاب کنید ممکن است لازم باشد یک الی چند روز در بیمارستان بمانید. این موضوع را نوع جراحی و عمق آن مشخص می‌کند. معمولا یک الی دو هفته بعد از جراحی می‌توانید به فعالیت‌های روزانه خود برگردید.

متن انگلیسی:

»Most patients will have fully recovered by 3 months, but it may take up to 12 months for the swelling to completely resolve before the full effects of your surgery can be seen.«

ترجمه فارسی:

«معمولا بیشتر متقاضیان بعد از سه ماه به طور کامل بهبود پیدا می‌کنند، اما به دلیل وجود تورم ممکن است تا یک سال هم طول بکشد تا نتیجه عمل شما به درستی مشخص شود؛ بنابراین باید صبور باشید و انتظارات غیرمنطقی هم نداشته باشید.»

منبع:

singhealth.com

عوارض مادلینگ صورت در روش جراحی

هر نوع جراحی به موازات مزیت‌هایی که دارد، می‌تواند ریسک و عوارضی هم داشته باشد. در مورد زاویه سازی صورت با روش‌های جراحی هم عوارضی وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم:

 • حساسیت به بیهوشی
 • تجمع مایعات زیر پوست (سروما)
 • تجمع خون زیر پوست (هماتوم)
 • عفونت
 • ماندن جای زخم
 • تز دست دادن حس ناحیه جراحی
 • عدم تقارن صورت
 • ایجاد اسکار در اطراف ناحیه جراحی

عوارض مادلینگ صورت در روش غیرجراحی

روش‌های غیرجراحی برای مادلینگ و کانتورینگ صورت عوارض چندانی ندارند، اما گاهی اوقات ممکن است به دلیل حساسیت و یا رعایت نکردن بهداشت با یک سری عوارض روبرو شوید. این موارد عبارت‌اند از:

 • تورم
 • کبودی
 • التهاب
 • خارش
 • عفونت
 • حرکت کردن ژل به قسمت‌های دیگر
 • عدم تقارن صورت
 • حساسیت به فیلر

ماندگاری مادلینگ صورت چقدر است؟

هامنطور که اشاره کردیم، روش‌های مختلفی برای کانتورینگ و زاویه سازی صورت وجود دارد. انواع جراحی برای فرم دهی به صورت معمولا ماندگاری دائمی دارند و اگر به خوبی از آنها مراقبت کنید و به دستورات پزشک خود توجه داشته باشید، تا آخر عمر به همان شکل میمانند.

روش‌های غیرتهاجمی مانند تزریق ژل و بوتاکس هر کدام برای مدت زمان محدودی (نهایتا تا سه سال) ماندگاری دارند. ماندگاری مادلینگ به روش‌های غیرجراحی به عوامل زیر بستگی دارد:

 • روش انتخابی
 • قسمت‌های تحت فرم دهی (گونه، چانه، لب و…)
 • جنس ژل، فیلر و…
 • برند ژل، نخ و…
 • تخصص و مهارت پزشک

تمام این موارد در ماندگاری مادلینگ صورت شما تاثیر می‌گذارند. به همین دلیل هم بهتر است کلینیک‌های معتبر را برای انجام مادلینگ انتخاب کنید.

آیا مادلینگ صورت درد دارد؟

اگر روش جراحی را برای مادلینگ صورت انتخاب کنید مطمئنا باید درد آن را نیز تحمل کنید. جراحی هم روش‌های مختلفی دارد که هرکدام با توجه به عمق جراحی ممکن است درد کمتر یا بیشتری داشته باشند.

روش‌های غیر جراحی مانند تزریق ژل و بوتاکس درد ندارند، زیرا پزشک قبل از تزریق برای شما بی‌حسی می‌زند و درد تزریق را حس نمی‌کنید. بعد از تزریق هم معمولا باید از کمپرس سرد استفاده کنید که درد را از بین می‌برد.

عکس قبل و بعد مادلینگ صورت گرد

هزینه مادلینگ صورت چقدر است؟

قیمت مادلینگ و زاویه سازی صورت مستقیما به روش انجام آن بستگی دارد. روش‌های جراحی معمولا گران‌تر هستند و روش‌های غیرجراحی هزینه کمتری دارند. در جدول زیر هزینه تقریبی تمام روش‌های مادلینگ و زاویه سازی صورت را برای شما آورده‌ایم:

روش مادلینگ صورت هزینه تقریبی
برداشتن ماهیچه 20 الی 30 میلیون تومان
بوکال فت 20 الی 30 میلیون تومان
کاشت پروتز 20 میلیون تومان به بالا
جراحی استخوان 20 میلیون تومان به بالا
جراحی فک ۳۰ الی ۴۰ میلیون تومان
تزریق چربی 15 الی 20 میلیون تومان
تزریق ژل  2 میلیون الی 5 میلیون  به ازای هر سی سی
تزریق بوتاکس یک میلیون تومان به بالا
نخ ۷۰۰ هزار الی دو میلیون تومان برای هر نخ

 

بهترین کلینیک زیبایی تهران برای مادلینگ صورت

کلینیک‌های زیادی در تهران و سایر شهرها کار مادلینگ و زاویه سازی صورت را انجام می‌دهند، اما شما نباید بدون تحقیق و بررسی یک کلینیک را انتخاب کنید. کارهای زیبایی معمولا حساسیت بالایی دارند و در صورت عدم رعایت نکات ممکن است با عوارض بدی مواجه شوید.

کلینیک رویای آبی با بهره گیری از بهترین دکتر مادلینگ صورت در تهران تجربه‌ای فوق‌العاده از خدمات زیبایی را در اختیار شما قرار می‌دهد. پزشکان این کلینیک مثل خانم دکتر الهام بهرنگی همگی از متخصصین ماهر پوست و از اساتید دانشگاهی هستند و می‌توانند در فرایند زیبایی صورت به شما مشاوره بدهند.

کلام آخر

مادلینگ صورت روشی برای استخوانی‌تر کردن صورت و به روز کردن چهره است. این روزها همه به دنبال لاغری صورت هستند تا چهره‌ای هالیوودی داشته باشند و بهترین روش انجام این کار هم مادلینگ یا زاویه سازی صورت است. این کار به دو روش جراحی و غیرجراحی انجام می‌گیرد. برای مادلینگ و زاویه سازی صورت می‌توانید با مشاوران کلینیک رویای آبی تماس بگیرید.

سوالات متداول

مادلینگ صورت چیست؟

مادلینگ صورت به مجموعه اقداماتی اشاره دارد که برای استخوانی‌تر کردن صورت و فرم دهی به آن مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بهترین روش برای مادلینگ و زاویه سازی صورت چیست؟

بهترین روش زاویه سازی صورت با توجه به نیازهای شما انتخاب می‌شود و برای هر فرد متفاوت است.

هزینه مادلینگ صورت چقدر است؟

هزینه مادلینگ به روش انجام آن بستگی دارد و بین ۷۰۰ هزار تومان الی ۴۰ میلیون تومان متغیر است.