انتخاب برگه

در طول سال ها، روش های مختلفی برای از بین بردن موهای زائد به کار رفته است، از جمله اصلاح، اپیلاسیون، وکس، استفاده از نخ و غیره. این فهرست بی پایان به نظر می رسد. اما با ظهور فناوری های جدید و دستگاه های لیزر موهای زائد یک تغییر در فضای زیبایی رخ داد. بهترین دستگاه لیزر موهای زائد به شما در از بین بردن موهای زائد بدون درد و بدون درز موهای زائد کمک کرده و به تدریج دیگر نیازی به اصلاح مکرر ندارید. در همین راستا، در این مطلب به معرفی انواع لیزرها و بهترین دستگاه های لیزر حرفه ای برای رفع موهای زائد می پردازیم تا با موهای مزاحم خداحافظی کنید و به پوست صاف و ابریشمی که می خواهید دست یابید. با ما همراه باشید.

دستگاه لیزر مو چیست؟

دستگاه‎ لیزر موی زائد، یکی از بهترین تجهیزات برای خلاص شدن از موهای زائد است. با استفاده از این دستگاه، پرتوهای نور به موها تابیده شده و فولیکول های مو را از بین می برند. به عبارتی دیگر، نور لیزر به شکلی مستقیم با فولیکول مو برخورد داشته و آن ها را از بین می برد. از آنجایی که فولیکول مو حاوی کیسه های کوچکی در داخل پوست است و مو در آنجا رشد می کند دستگاه لیزر مو، با استفاده از گرما این کیسه های ریز را نابود می کند.

انواع دستگاه لیزر بر اساس طول موج

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد: انواع لیزر بر اساس طول موج و تکنولوژی

لیزر موهای زائد به یک راه حل محبوب و مقرون به صرفه برای از بین بردن موهای زائد صورت و بدن تبدیل شده  است. دستگاه های مختلفی مانند دایود، الکساندرایت، اندیاگ و IPL وجود دارد که می توان از آنها برای انواع مختلف پوست و رنگ مو استفاده  کرد. انتخاب دستگاهی با لیزر مناسب برای از بین بردن موهای زائد و تضمین اثربخشی و ایمنی در از بین بردن موهای زائد بسیار مهم است. در ادامه، به معرفی انواع لیزر بر اساس طول موج و تکنولوژی می پردازیم:

لیزر دایود (810)

لیزر دایود یک سیستم لیزر موهای زائد پیشرفته است که از طول موج ها برای نفوذ مؤثر به عمق فولیکول مو استفاده می کند. بهترین دستگاه لیزر موهای زائد مجهز به لیزر دایود برای انواع پوست مناسب بوده و یک انتخاب محبوب برای از بین بردن موهای زائد از نواحی مانند پشت، سینه، پاها، بازوها، بالای لب، چانه و ناحیه بیکینی است که در آن نفوذ عمیق و درمان مؤثری برای موهای زبر لازم است. لیزر دایود برای افرادی که موهای زبر و رنگدانه های متوسط تا تیره دارند، عالی است. این نوع فناوری طول موج برای رفع موهای زائد بسیار متنوع بوده و شبیه به روش الکساندرایت است. استفاده از فناوری دایود نسبتا بدون درد است و به جلسات کمتری برای تکمیل نیاز دارد، اما تعداد جلسات بر اساس نیاز هر فرد متفاوت است.

لیزر الکساندرایت (755)

سیستم لیزر موهای زائد الکساندرایت، درد کمتری نسبت به انواع دیگر لیزر دارد؛ چون طول موج لیزر آن، کوتاه تر است. به عبارت دیگر، این لیزر به عمق موها نفوذ نمی کند. در این روش، به دلیل طول موج کوتاه تر، برای دستیابی به حذف دائمی موهای زائد به جلسات بیشتری نیاز خواهید داشت. حتی اگر لیزر موهای زائد، دائمی نباشد، ماندگاری آن نسبت به هر روش دیگر موهای زائد بیشتر است. این نوع لیزر برای افرادی با پوست روشن و هر دو نوع موی روشن و متوسط، مناسب است و برای رفع موهای ریز تا متوسط مؤثرتر است، اما ممکن است باعث ایجاد هیپرپیگمانتاسیون در پوست های تیره شود.

لیزر الکساندرایت اغلب در قسمت های بزرگ تری از بدن مانند پاها، بازوها و پشت به کار می رود. این نوع لیزر، یک گزینه عالی برای کسانی است که به  دنبال راهی سریع و مؤثر برای از بین بردن موهای زائد هستند.

لیزر اندیاگ (1064 نانومتری)

لیزر اندیاگ، جدیدترین فناوری لیزر موهای زائد است و استاندارد طلایی برای رفع موهای زائد افرادی با رنگ پوست تیره تر و موهای زبرتر محسوب  می شود. بهترین دستگاه لیزر موهای زائد که از این فناوری طول موج استفاده می کند برای پوست های تیره و  پوست های برنزه موثر است، به عمق پوست نفوذ می کند، موهای ضخیم تر را از بین می برد و برای انواع پوست بی خطر است. این لیزر برای افرادی که پوست روشن تر و موهای نازک تری دارند، اثربخشی کمتری دارد؛ بنابراین این افراد باید لیزر متفاوتی را انتخاب کنند.

رفع موهای زائد با استفاده از دستگاهی مجهز به لیزر اندیاگ که طولانی ترین طول موج را نسبت به سایر روش ها دارد ممکن است کمی دردناک تر از روش های دیگر باشد، اما بسیار مؤثرتر است. این لیزر، بیشتر از بقیه فناوری ها به عمق فولیکول های نفوذ می کند و به انتهای ریشه مو رسیده و پس از چندین جلسه آن را برای همیشه از بین می برد. این فناوری جدید گران تر است، اما اثربخشی آن بر رنگ های تیره تر و ایمنی آن، آن را به یکی از بهترین گزینه ها برای بسیاری از افراد تبدیل می کند.

نور پالسی شدید (IPL)

نور پالس شدید (IPL) یک فناوری لیزر پیشرفته است که برای رفع موهای زائد استفاده می شود. از طیف گسترده ای از نور برای هدف قرار دادن فولیکول های موی هدف، استفاده می کند. این لیزر، نوعی ابزار همه کاره است که برای از بین بردن موهای زائد نواحی بزرگ تر بدن مؤثر است، اما ممکن است در درمان موهای زبر چندان مؤثر نباشد.

IPL را می توان برای طیف وسیعی از انواع پوست و رنگ مو از جمله موهای روشن تر به کار برد که آن را به گزینه ای جذاب برای بسیاری از افراد تبدیل می کند.

5 تا از بهترین دستگاههای لیزر مو

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

دستگاه های  لیزر موهای زائد، مزایای زیادی دارند. شاید به همین دلیل است که انواع مختلفی از آنها در بازار وجود دارد. اما مهم ترین سوالی که مطرح می شود این است که کدام دستگاه لیزر موهای زائد حرفه ای بهتر است؟ در ادامه مقاله، چند نمونه از بهترین دستگاه  لیزر موهای زائد حرفه ای موجود در بازار را معرفی می کنیم:

کندلا جنتل مکس پرو، یک نمونه از بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

دستگاه لیزر کندلا جنتل مکس پرو یک ابزار همه کاره است که از دو نوع فناوری لیزر برای از بین بردن دقیق و راحت موهای زائد استفاده می کند. این تجهیزات برای انواع پوست و همچنین سایر درمان های پوستی از جمله رنگدانه و ضایعات عروقی مناسب هستند. اگر به دنبال طولانی شدن دوره های از بین بردن موهای زائد اما بدون درد هستید، کندلا را امتحان کنید. بسیاری از کاربران روش حذف موهای زائد خود را سریع توصیف می کنند و دستگاه را به شدت توصیه می کنند. ویژگی های منحصر به فرد Candela GentleMax Pro عبارتند از:

 • سیستم خنک کننده دینامیک: دستگاه قبل و بعد از هر پالس لیزر، یک باد خنک کننده را روی پوست اسپری می کند. به این ترتیب، از پوست شما محافظت می شود و در طول عمل احساس درد نمی کنید.
 • اندازه نقاط بزرگ: کندلا جنتل مکس پرو دارای اندازه نقطه بزرگ برای زمان درمان سریع تر و حذف موثرتر مو موثرتر است. بنابراین، شما می توانید در کمترین زمان و بدون درد، نتایج عالی بدست آورید.
 • چندین طول موج لیزر: از دو نوع فناوری لیزر الکساندریت و اندیاگ برای حذف موثر و ایمن موهای زائد بر روی انواع پوست استفاده می کند. این فناوری عالی و ایمن بوده و نتایج عالی به دنبال دارد.

کندلا جنتل مکس پرو به دلیل زمان درمان سریع و میزان رضایت بالای افراد، انتخاب محبوبی در بین پزشکان است.

دستگاه لیزر موهای زائد سایناشور الیت پلاس

سایناشور الیت پلاس ساخت کشور آمریکا، یک دستگاه دیگر در بین بهترین دستگاه  لیزر موهای زائد موجود در بازار برای رفع موهای زائد است. هر چه موها تیره تر باشند، این دستگاه بهتر کار خود را انجام می دهد.

سایناشور الیت پلاس شامل دو سیستم لیزری است: لیزر الکساندرایت ۷۵۵ نانومتری و لیزر اندیاگ با قدرت ۱۰۶۴ نانومتر که بهترین طول موج ها برای حذف موهای زائد هستند. این فناوری ها هم لیزر الکساندرایت را که برای درمان انواع پوست های روشن تر عالی است و هم یک اندیاگ عالی برای درمان پوست های تیره ترکیب می کنند.

با دو طول موجی که در بالا ذکر شد، می توان از این دستگاه برای رفع موهای زائد افرادی با انواع مختلف پوست استفاده کرد. افزودن لیزر اندیاگ به شما این امکان را می دهد تا افرادی با پوست تیره تر را به دلیل رشد بیش از حد موهای زائد، به  ویژه در ناحیه صورت، زیر بغل و خطوط بیکینی درمان کنید. افراد مبتلا به فولیکولیت کاذب روی ریش، صورت یا گردن، بهتر است این گزینه را در نظر بگیرند.

هنگامی که از این دستگاه برای رفع موهای زائد استفاده می شود، لیزر الیت پلاس تنها فولیکول های مو را که در حال حاضر فعال یا در حال رشد هستند (آناژن) هدف قرار می دهد، بنابراین ممکن است برای از بین بردن فولیکول های کاتاژن یا تلوژن، جلسات دیگری مورد نیاز باشد. رفع موهای زائد با این دستگاه تقریبا بدون درد بوده و هیچ تغییر بافتی پوست یا زخمی که معمولاً با الکترولیز سوزنی دیده می شود، باقی نمی گذارند.

با استفاده از دستگاه سایناشور الیت پلاس می توانید فرایند از بین بردن موهای زائد سینوسور الیت پلاس را روی صورت، زیر بغل، بازوها، پاها، پشت، بیکینی، سینه و غیره انجام دهید. سایر درمان هایی که می توانید با لیزر سایناشور الیت پلاس انجام دهید شامل سفت کردن پوست، جوان سازی پوست، کاهش جای زخم و درمان های عروقی است.

دستگاه سوپرانیوم تیتانیوم

سوپرانو تیتانیوم، یک نمونه از بهترین دستگاه لیزر موهای زائد برای از بین بردن موهای زائد بوده و به یک فناوری خنک کننده مجهز است. این دستگاه به نحوی موثر رشته های مو را با هدف قرار دادن همزمان با طول موج لیزر خود از بین ببرد. این دستگاه، از فناوری خنک کننده ICE PLUS بهره می برد که از داغ شدن بیش از حد پوست، جلوگیری می کند.

ویژگی های پیشرفته دستگاه، درمان  و رفع موهای زائد به شکلی ایمن را برای افراد با هر نوع و رنگ پوستی فراهم می سازد. این روش حتی روی پوست برنزه نیز قابل انجام است؛ چیزی که دستیابی به آن با دستگاه های لیزر معمولی بسیار سخت است. Soprano Titanium در حال حاضر با ویژگی های جدیدتر و بهتر ارتقا یافته است. این دستگاه حذف موهای زائد سه طول موج مختلف دارد که می تواند به چندین لایه از پوست برسند. در زیر، به مزایای استفاده از دستگاه لیزر موهای زائد سوپرانو تیتانیوم اشاره کرده  ایم

 • پوست صاف و بدون مو
 • درمان های راحت و بدون درد
 • مناسب برای همه انواع پوست و رنگ
 • درمان سریع و ایمن

سوپرانو تیتانیوم از فناوری دایود خوشه ای سه گانه برای رفع موهای زائد استفاده می کند. فناوری دیود خوشه ای سه گانه با سه طول موج مختلف از جمله Alex 755m، Speed 810nm و YAG 1064nm همراه است. این طول موج ها به اعماق مختلف پوست نفوذ کرده و ساختارهای آناتومیکی مختلف را هدف قی رار دهند. این نوع فناوری کارایی سوپرانو تیتانیوم را برای هدف قرار دادن انواع و رنگ های مختلف افزایش می دهد.

سوپرانو تیتانیوم دارای فناوری In-Motion است که به اپلیکاتورها اجازه می دهد چندین بار روی ناحیه درمان کار کنند. سیستم لیزری آن به دلیل ویژگی های پیشرفته ای که دارد سرعت درمان را افزایش می دهد و راحتی بیمار را تضمین می کند. این دستگاه همچنین دارای یک رابط کاربری گرافیکی 15 اینچی با تنظیمات از پیش تعیین شده برای تمام درمان های موجود است.

دستگاه اگین، بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

یکی از جدیدترین و بهترین دستگاه  لیزر موهای زائد که به شرکت بزرگ دکای ایتالیا تعلق دارد، اگین یا همان Again نام دارد. این دستگاه از یک پلتفرم لیزری قوی و پرسرعت برای از بین بردن موهای زائد استفاده می کند و در حوزه زیبایی کاربردهای مختلفی دارد. این دستگاه از دو ویژگی لیزر الکساندرایت با طول موج 755 نانومتر و لیزر اندیاک که طول 1064 میلی متری دارد بهره می برد.

به همین دلیل، این دستگاه قدرت نفوذ به سطح عمیق تری از پوست را داشته و به خصوص برای رفع موهای زائد پا و صورت، بسیار موثر است. علاوه بر این، از دستگاه لیزر اگین می توان برای درمان پیگمنته، ضایعات عروقی و بیماری های دیگری مانند تلانژکتازی استفاده کرد. یکی دیگر از کاربردهای این دستگاه، کمک به درمان واریس های مویرگی بدون ایجاد عوارضی چون التهاب، درد و ناراحتی است.

این دستگاه بیش از 11 نوع هندپیس در اندازه های مختلف 2.5 تا 30 میلی تری دارد و از سیستم تشخیص نقطه ای خودکار بهره می برد. علاوه بر این، به یک رابط ارگونیک مجهز بوده که امکان اتصال بهتر به تجهیزات و سیستم های خنک کننده را فراهم می کند.

از آنجایی که هندپیس بر روی سطح پوست می چسبد انرژی بازتاب شده از پوست دوباره جذب شده و تمام انرژِی مجددا جذب پوست می شود. در نتیجه، برای کسب بهترین نتیجه به انرژی کمتری در مقایسه با دیگر دستگاه های موجود در بازار نیاز خواهید داشت.

فناوری Moveo در دستگاه اگین

دستگاه اگین از تکنولوژی Moveo بهره می برد. این تکنولوژی عالی و منحصر به فرد دکا، به کاهش بازگشت انرژی از سطح پوست کمک می کند. این تکنولوژی در حال حاضر برای رفع رنگدانه‎های زائد پوست انجام می شود. یکی از دلایل بهترین دستگاه لیزر موهای زائد همین تکنولوژی مووئو است. وقتی که چندبار رفت و برگشت بر روی نقاط مشخص شده پوست با استفاده از تکنولوژی  Moveo HRانجام شود یک حرارت تدریجی ایجاد شده و موهای زائد از بین می رود. علاوه بر این، رفع رنگ دانه های زائد با استفاده از فناوری Moveo PL انجام می شود. فناوری جدید Moveo PL که برای رفع پیری پوست و آفتاب سوختگی است، به شکلی پیوسته بر روی رنگدانه های زائد پوست، حرارت را اعمال کرده و اثرات آفتاب سوختگی و پیری را کاهش می دهد. از فناوری Moveo SR نیز برای جوان سازی پوست استفاده می شود.

این سیستم امکان رفت و بازگشت چند باره را با استفاده از فناوری Moveo SR فراهم می کند. این فرایند یک حرارت در سطح پوست ایجاد کرده و باعث تحریک فرایند ایجاد کلاژن های جدید می شود. در نهایت باید گفت که دستگاه اگین یک سیستم بسیار انعطاف پذیر بوده و با استفاده دو نوع طول موج درمانی سریع، مقرون به صرفه و بدون درد را به همراه دارد.

لیزر دکا موتوس

دستگاه موتوس دکا، بهترین دستگاه لیزر موهای زائد در بازار

در صورتی که به دنبال خرید بهترین دستگاه لیزر موهای زائد هستید، قطعا دستگاه‎های برند دکا ساخت ایتالیا، یکی از گزینه های شما خواهد بود. یکی از محصولات این برند، موتوس ای ایکس است. این شرکت، اخیرا فناوری های جدیدی در ساخت این دستگاه به کار گرفته است. موتوس دکا از فناوری هندپیس 20 میلی متری بهره می برد که فرایند رفع موهای زائد را با کیفیت انجام داده و زمان این کار را به حداقل می رساند.

این هندپیس، به اپراتورها کمک می کند که دیگر نیازی به تکرار لیزر در یک ناحیه نداشته باشند و تنها با یکبار عبور هندپیس، ریشه ها و فولیکول مو را از بین ببرند. فرایند سریع انجام لیزر موهای زائد باعث می شود که فرد درد و سوزشی نداشته باشد. در واقع، بهترین دستگاه لیزر موهای زائد یعنی دستگاه موتوس دکا یکی از معدود دستگاه‎های لیزری مجهز به الکساندرایت بدون ایجاد درد است.

این دستگاه به یک سیستم خنک کننده قوی و قدرتمند مجهز است. در نتیجه، دیگر برای انجام لیزر به استفاده از ژل و بی حس کننده نیازی نخواهید داشت. این سیستم مانع از داغ شدن پوست و هرگونه قرمزی و التهاب آن می شود.

بسیاری افراد پس از چند جلسه لیزر متوجه شده اند که موهای کرکی و نازک آنها با دستگاه از بین نمی رود. این مسئله نشان می دهد که دستگاه برای حذف این نوع موها بهینه نیست. اما از ویژگی های عالی دستگاه موتوس دکا، امکان حذف موهای نازک و کرکی است. با استفاده از دستگاه لیزر موی زائد موتوس دکا، نه تنها موهای ضخیم بلکه موهای نازک را می توان از بین برد.

تفاوت دستگاه لیزر موهای زائد موتوس ای ایکس با دیگر دستگاه ها

سه تفاوت اصلی بین دستگاه لیزر موهای زائد Motus AX و سایر سیستم های لیزر موهای زائد وجود دارد که عبارتند از:

 • راحتی و بدون درد بودن آن
 • سرعت و اثربخشی درمان
 • سازگاری آن با انواع پوست
 • درمان انواع مختلف پوست

یکی از خلاقانه ترین ویژگی ها در دستگاه موتوس دکا این است که از فناوری لیزر موهای زائد الکساندرایت برای پوست های تیره و روشن استفاده می کند. پزشکان دیگر مجبور نیستند از لیزرهای اندیاگ یا دایود برای رها شدن از شر موهای افراد با پوست تیره استفاده کنند.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد برای ایرانیان کدام است؟

با دستگاه های لیزر موتوس ای ایکس و اگین، همه افراد می توانند در زمان کمتری بهترین نتیجه را از دستگاه لیزر موی زائد بدست آورند. به عبارتی دیگر، افراد بیشتری از لیزرهای موتوس ای ایکس و اگین رضایت خواهند داشت و عرضه کنندگان نیز آن را بهترین دستگاه لیزر موهای زائد موجود در بازار می نامند.

علاوه بر این، یکی از مواردی که باید به آن اشاره کرد قابلیت تعویض قطعات و امکان دریافت پشتیبانی مناسب است. دستگاه موتوس ای ایکس نه تنها مشخصات فنی عالی دارد بلکه شرکت واردکننده آن (آرتیمان) پشتیبانی خوبی ارائه داده و در صورت خراب شدن و نیاز به تعویض قطعات، به راحتی می توان قطعات دستگاه را تعویض کرد.

علاوه بر این، در استفاده از این دستگاه باید به این نکته توجه کرد که سرویس دوره ای و تعویض لامپ و … به موقع انجام شود تا دستگاه کارایی لازم را داشته باشد. کلینیک رویای آبی، جدیدترین دستگاه موتوس ای ایکس را عرضه می کند و با انجام به موقع سرویس ها بهترین خدمات را به مشتریان ارائه می دهد. علاوه بر این، این کلینیک از سری یکبار مصرف استفاده می کند، اپراتورهای با تجربه، حرفه ای و آموزش دیده را به کار می گیرد. علاوه بر این، کلینیک رویای آبی برای هر فرد، یک پک مخصوص در نظر گرفته و محیط، تخت و دستگاه را به طور مداوم ضدعفونی می کنند.

اهمیت انتخاب بهترین لیزر موهای زائد چیست؟

اولین سوالی که احتمالا برای مراجعه کنندگان مطرح میشود این است که لیزرهای موجود چه تفاوتی با هم دارند و کدام یک از آنها برای من مناسب است؟ همانطور که احتمالا میدانید، تمامی دستگاه های که در ایران برای لیزر موهای زائد مورد استفاده قرار میگیرند، ساخت کشورهای خارجی مانند آمریکا هستند. گرچه این مسئله در نگاه اول خیال شما را بابت کیفیت و عملکرد دستگاه راحت میکند، اما با کمی دقت متوجه خواهید شد که این دستگاه برای افراد اروپایی طراحی و بهینه شده است! بنابراین قدرت و توان در نظر گرفته شده برای این دستگاهها، معمولا برای پوست های سفید با موهای بور مناسب است.

اما پوست ایرانیان، معمولا پوستی گندمگون با موهای تیره است. بنابراین احتمال اینکه لیزر الکس برای تمامی پوستها مناسب نبوده و منجر به سوختگی و یا از بین نرفتن موها به طور کامل شود، وجود دارد. زمانی که اشعه لیزر قدرت زیادی داشته باشد و یا قادر به شناسایی مو روی سطح پوست نشود، این احتمال وجود دارد که به جای مو، پوست کنار آن را هدف قرار داده و منجر به سوختگی پوست شود. در این شرایط رنگدانه های پوست برای همیشه از بین رفته و پوست دو رنگه میشود. پس قبل از انجام لیزر، بهتر است تحقیقات خود را در خصوص لیزر منتخب و نحوه عملکرد آن روی پوستی با شرایط شما، کامل کنید.

سوالات رایج

برخی افراد درباره دستگاه های لیزر موهای زائد و اثرات آن بر بدن سوالاتی دارند که در ادامه به رایج ترین سوالات کاربران پاسخ می دهیم:

آیا دستگاه لیزر موهای زائد برای افراد زیر 18 سال مناسب است؟

برای لیزر موهای زائد باید به این نکته توجه کرد که بهتر است ابتدا هورمون های بدن فرد به حالتی متعادل و پایدار رسیده باشند و این اتفاق معمولا بین سنین 17 تا 19 سالگی رخ می دهد. با این حال، حداقل سن برای رفع موهای زائد، 14 سالگی است و برای افراد زیر 14 سال اصلا توصیه نمی شود.

آیا دستگاه لیزر موی زائد سرطان زا است؟

استفاده از بهترین دستگاه لیزر موهای زائد و استفاده از دستگاه های لیزر نه تنها از طرف جامعه پزشکی بلکه از سوی سازمان غذا و داروی امریکا مورد تایید قرار گرفته است. بنابراین، رفع موی زائد با این دستگاه ها نمی تواند عامل بیماری سرطان باشد.

آیا لیزر موهای زائد باعث ناباروری میشود؟

این که لیزر موهای زائد باعث نازایی میشود، یک شایعه میباشد که در فضای مجازی گسترش پیدا کرده است. درصورتی که شما به یک پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کنید به راحتی برای شما اثبات خواهد کرد که لیزر موهای زائد بیکینی یا ناحیه تناسلی شما توسط لیزرالکساندرایت موتوس به هیچ عنوان نمی تواند باعث نازایی شود.هر چند که شاید بعضی از اطرافیان شما ادعا کنند که کسی را می شناسند که پس از لیزر موهای زائد دچار نازایی شده است، اما این موضوع اصلا صحت ندارد و دستگاه لیزر موتوس دارای بالاترین تاییدیه ها از سازمان غذا و داروی آمریکا و اتحادیه اروپا و همچین سازمان استاندارد میباشد.

آیا این لیزر رفع موهای زائد برای موهای زیرپوستی هم جواب می دهد؟

بله یکی از راه های از بین بردن موهای زیر پوستی لیزر موتوس هست.بهترین روش جهت جلوگیری از ایجاد موی زیر پوستی اصلاح موهای زائد در جهت رویش آنها می باشد همچنین پس از اصلاح می توان با روغن زدن به پوست و یا استفاده از نرم کننده از ایجاد عفونت در فولیکول مو و زیر پوستی شدن مو جلوگیری به عمل آورد.

آیا لیزر موتوس دکا برای موهای خیلی نازک کرکی هم جواب می دهد؟

بله،هندپیس تماسی(moveo) کرکی ها رو هم پوشش میدهد.

آیا خانم های باردار هم  می توانند لیزر انجام بدهند؟

خیر، به علت عدم تعادل هورمونی در این دوران، باید لیزر را بعد از بارداری و شیردهی انجام دهند.

کسانی که دچار بیماریهایی مثل زگیل تناسلی هستند هم می توانند لیزر کنند؟

خیر، ابتدا باید درمان شوند بعد لیزر انجام دهند.

آیا این لیزر برای پوست های تیره هم جواب می دهد؟

بهترین دستگاه با طول موج الکساندرایت که مناسب پوستهای تیره میباشد دستگاه موتوس ax میباشد و قطعا نتیجه خواهید گرفت.

لیزر کل بدن چند دقیقه طول می کشد؟

بسته به لاغر و چاق بودن افراد بین ۵۰ تا ۷۰ دقیقه طول خواهد کشید.

آیا لیزر باعث روشن شدن پوست هم میشود؟

بله با کاهش فولیکول های مو،پوست روشن تر میشود

آیا قبل از لیزر می توان اپلاسیون کرد؟

خیر فقط باید با تیغ یا ژیلت شیو انجام شود.

کسی که سولار رفته میتونه لیزر مو هم استفاده کنه؟

باید یک ماه از آخرین سولار گذشته باشد

آیا ممکن است لیزر باعث تیرگی پوست شود؟

اگر لیزر باعث سوختگی شود ممکن است پوست را تیره کند اما در حالت عادی پوست را تیره نمی کند.

در چه مواردی لیزر باعث سوختگی میشود؟

 • استفاده از دستگاه غیر استاندارد یا تقلبی
 • انجام عمل در مراکز نامعتبر مثل آرایشگاهها و توسط اپراتورهای بی تجربه

آیا استفاده از دستگاه لیزر موهای زائد به دختران باکره آسیبی نمی رساند؟

از آنجایی که در فرایند رفع موهای زائد، میزان عمق نفوذ محدود و در حد چند میلی تر است به پرده بکارت و ناحیه تناسلی دختران، آسیبی نمی رسد. پس میتوان گفت لیزر بیکینی به پرده بکارت دختران آسیب نمی زند.

هزینه لیزر موهای زائد چقدر است؟

همانطور که گفته شد، هزینه از بین بردن موهای زائد با استفاده از لیزر، نسبت به سایر روشها مانند اپیلاسیون بسیار بیشتر است. اما توجه داشته باشید که اگر بهترین لیزر موهای زائد انتخاب شده باشد، نتیجه دائمی خواهد بود. بنابراین به نظر میرسد که پرداخت این هزینه خصوصا برای بانوان، به صرفه باشد. اما این هزینه به عوامل مختلفی بستگی داشته و از هر فردی به فرد دیگر، متفاوت است. برخی از عوامل تاثیر گذار در هزینه نهایی عبارت هستند از:

 • نوع دستگاه لیزر
 • نواحی تحت درمان
 • کلینیک پوست و زیبایی
 • تعداد جلسات

به همین خاطر توصیه میشود که قبل از انجام لیزر، حتما در یک جلسه مشاوره با مرکزی که انتخاب کرده اید، شرکت کنید و در این خصوص با توجه به شرایط شخصی خودتان، سوال کنید.

لیزر دایود بهتر است یا الکسانداریت؟

همانطور که در بالا توضیح دادیم دایود و الکساندرایت طول موج هستند و اسم برند یا دستگاه نیستند و برای مقایسه بهتر است دستگاهها و شرکت های سازنده رو با هم مقایسه کرد. ولی طبق بررسی های ما و پرسش از بسیاری از کلینیک ها که همه دستگاهها رو دارند لیزر دکا که با طول موج الکساندرایت کار میکند از همه دستگاهها جوابدهی بهتری دارد.

تعداد جلسات لازم برای لیزر موهای زائد چند جلسه است؟

تعداد جلسات استاندارد برای رفع موها، 7 جلسه است.در هر زمان، یکی از شش مو در فاز رشد قرار دارد که به آن فاز آناژن گفته می شود و تنها آن موها هستند که انرژی لیزر را تا ریشه جذب کرده و برای همیشه از بین می روند. نیاز به تکرار جلسات وجود دارد تا همه ی موها از بین بروند. بعد از شش هفته دوباره جلسات تکرار می شوند و موهای دیگری در فاز رشد هستند و تا زمانی این کار تکرار می شود تا حدود 85 الی 90 درصد موها کاملا از بین بروند.

نتیجه گیری

در این مطلب با بهترین دستگاه های لیزر موهای زائد آشنا شدید. در صورتی که قصد خرید چنین دستگاهی را دارید بهتر است علاوه بر ویژگی های محصول دقت کنید که شرکت فروشنده، خدمات پشتیبانی مناسبی ارائه داده و امکان تعویض کردن قطعات آن وجود داشته باشد. چرا که در غیر این صورت، در صورت خرابی دستگاه، مجددا باید برای خرید یک دستگاه جدید اقدام کنید.