انتخاب برگه

یکی از شکایات اصلی مراجعین به مراکز زیبایی و دکترهای پوست شل شدن پوست اطراف چشم می باشد، شل شدگی و کاهش قوام پوست اطراف چشم باعث ایجاد چین و چروک در پلک میشود که این موضوع علاوه بر تاثیر منفی در زیبایی چهره فرد ممکن است باعث کاهش دید هم شود، یکی از علل شایع افتادگی پلک افزایش سن هست.
اگر به دنبال راهی برای سفت کردن پوست خود هستید، دستگاه ترماژ (Thermage CPT (Comfort Pulse Technology درمانی است که نیازمند عمل جراحی نبوده و به شما ظاهری جوان تر، و پوستی سفت تر و نرم تر هدیه می دهد که بعد از درمان نیز، نیاز به استراحت ندارید.

ترماژ چیست

ترماژ چیست؟

ترماژ دستگاهی است که از لحاظ بالینی توسط FDA تایید شده است و می تواند بدون جراحی و نیاز به استراحت بعد از درمان، پوست صورت، گردن و بدن را سفت و کانتور کند. ترماژ از طریق انرژی رادیویی یا همان آر اف، کلاژن را در لایه های پایین پوست حرارت می دهد . این فرایند باعث می شود که ساختارهای کلاژن پوست شما به سرعت سفت شوند و درست پس از درمان پوست شما سفت تر می شود. انرژی گرمایی نیز تولید کلاژن را تحریک می کند، به طوری که پوست شما به تدریج در طول زمان سفت تر می شود و ظاهر شما جوان تر می شود.

ترماژ چگونه پوست را سفت میکند؟

در واقع تکنولوژی سفت کردن پوست ترماژ از انرژی فرکانس رادیویی استفاده می کند که به زیر سطح پوست نفوذ کرده و پوست را سفت کرده و کلاژن ها را که مسئول سفتی و ساختار پوست هستند بازسازی می کند. بسیاری از نواقص سطح پوست که با افزایش سن بروز پیدا می کنند (مثل شل شدن پوست، چین و چروک صورت) در نتیجه ی شکستن کلاژن ها و کاهش تولید آن ها می باشند. ترماژ کلاژن های موجود را تقویت کرده و رشد کلاژن جدید را تحریک می کند.

حتما بخوانید:

مزایای سفت کردن پوست با ترماژ چیست؟

 •  سفت شدن پوست شل در بسیاری از نواحی بدن شامل صورت، گردن، خط فک، بازو، زانو، شکم، و سینه
 •  کم شدن چین و چروک
 •  بهتر شدن پوست اطراف چشم، فک، و گردن
 • کاهش پف ابرو
 • درشت تر نشان دادن چشمها
 •  کاهش برجستگی های پوستی
 •  نتایج قابل توجه بعد ازگذشت زمان کمی مشخص می شوند.
 •  نیاز به زمان استراحت کم و یا حتی بدون نیاز به این زمان
 •  تجدید کلاژن و تحریک رشد کلاژن جدید
 •  بعد از یک جلسه درمان نتیجه حاصل خواهد شد.
 •  غیر تهاجمی و بدون ریسک
 •  به دست آمدن نتیجه ای شگفت انگیز که با کرم های پوستی حاصل نمی شود.
 •  در بسیاری از نواحی بدن علائم افزایش سن از بین می روند و یا کاهش می یابند.

تیپ های ترماژ

کاربردهای ترماژ

ما می توانیم از ترماژ برای صورت، گردن، بازو، شکم و ران ها از طریق انواعی از تیپ های تخصصی درمانی که مقدار دقیقی انرژی را به عمق های خاصی از پوست انتقال می دهند، با خیال راحت و موثر استفاده کنیم.

ترماژ صورت

ترماژ صورت و گردن

ترماژ تمام صورت را با سفت کردن پوست و تحریک کلاژن، بازسازی می کند. این درمان می تواند غبغب را کاهش دهد و خط فک را دوباره تعریف کند. همچنین می تواند گردن را صاف و سفت کرده و پوست اضافی زیر چانه را کاهش دهد. بسیاری از بیماران ما از آن به عنوان یک جایگزین مؤثر و بدون جراحی برای لیفت صورت استفاده می کنند. درمان معمولا بین 45 تا 90 دقیقه طول می کشد. روش ترماژ صورت ما همچنین می تواند با هر یک از درمان های پرکننده پوست مانند ژل ژوویدرم در کلینیک رویای آبی ما همراه شود. ما برای سفت نمودن از ترماژ شروع می کنیم و سپس از پرکننده مناسب برای اضافه کردن حجم در صورت نیاز، استفاده می کنیم. در صورتی که درمان را با ترماژ شروع می کنیم، اغلب ما می توانیم از پرکننده کمتر استفاده کنیم .

ترماژ چشم

ترماژ چشم

ترماژ یک جایگزین مؤثر و بدون جراحی برای لیفت پلک است و می تواند ظاهر کل چشم را بازسازی کند. این روش می تواند با خیال راحت پوست بسیار نازک و ظریف شما را درمان کند. برای به حداکثر رساندن ایمنی، در طی درمان یک سپر فلزی زیر پلک ها قرار می دهیم. در بالای چشم، سفت شدن پوست و کاهش گودی باعث می شود که چشم ها روشن تر و زیباتر به نظر آیند. ما همچنین می توانیم از ترماژ برای کم کردن پف های زیر چشم استفاده کنیم. بیماران از داشتن چشمان لیفت شده با پوست نرمتر و سفت تر لذت می برند.

ترماژ شکم و بدن

ترماژ بدن

ترماژ برای مردان و زنانی که به طور قابل توجهی اضافه وزن ندارند، اما تمایل دارند که پوست شکم خود را سفت کنند و بر آمدگی های ناخواسته شکم را که تنها با رژیم غذایی و ورزش بهبود نمی یابد را کاهش دهند، ایده آل است . این حتی می تواند ظاهر سلولیت را بهبود بخشد. مناطق تحت درمان معمولا شامل شکم، پهلوها باسن، ران، کفل و بازوها هستند. همچنین می تواند شل شدن پوست شکم ناشی از حاملگی را نیز بهبود بخشد.

ما با افزایش تیپ بدن 16.0 این درمان ها را سریع تر و راحت تر از قبل نمودیم که این امکان را فراهم می آورد که یک درمان معمول حدود 90 دقیقه طول میکشد. نوک(تیپ) جدید گرما را به نواحی عمیق تری از پوست نسبت به همان تیپ بدنی اولیه ترماژ انتقال می دهد. این گرمایش عمیقتر می تواند علاوه بر سفت شدن پوست، باعث کانتور شدن آن هم شود. سیستم فن آوری Pulse Comfort ترماژ بازدهی و راحتی بیمار را افزایش می دهد.

بهترین راه درمان چین و چروک چشم چیست؟

راههای درمانی متفاوتی برای درمان این موضوع هست مثل استفاده از کرمهای دور چشم یا انجام جراحی پلک یا بلفاروپلاستی و یا استفاده از دستگاه جدید ترماژ سی پی تی.
دستگاه آمریکایی ترماژ سی پی تی قوی ترین (دستگاه ) رادیو فرکانسی جهان است این دستگاه با داشتن جدیدترین تکنولوژی روز دنیا برای خنک کردن سطح پوست لیفتینگ چشم را بدون هیچ عارضه ای و حتی در یک جلسه فراهم کرده است. این دستگاه جایگزین بسیار خوبی برای جراحی پلک یا بلفاروپلاستی می باشد. ترماژ سی پی تی، از جمله موفق ترین تکنولوژی های مورد استفاده برای رفع چین و چروک و افتادگی پلکها بدون جراحی است. نتیجه سریع و قابل مشاهده، امتیاز بسیار مهم این تکنولوژی سرپایی می باشد.

چه کسانی کاندیدای خوبی برای درمان با ترماژ سی پی تی هستند؟

در صورتی که در پوست شما علائم افزایش سن همانند شل شدگی و چین و چروک و برجستگی ها مشهود هستند، شما کاندید استفاده از ترماژ هستید. اغلب از این روش برای جوان سازی پوست صورت استفاده می شود ولی برای دیگر نواحی بدن همچون شکم و گردن نیز موثر می باشد. ترماژ سی پی تی برای افرادی که درون قلب خود باتری کار گذاشته شده است و یا از دیگر ایمپلنت های پزشکی استفاده می کنند توصیه نمی شود.

قبل از درمان با ترماژ چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

حدود یک ساعت قبل از وقت درمان غذای سبکی میل کنید.

طی درمان با ترماژ چه اتفاقی می افتد؟

قبل از شروع درمان، رنگی گیاهی به محل تحت درمان مالیده می شود تا به تکنسین کمک کند نواحی را به دقت بررسی کرده و پوست به صورت یکنواختی درمان شود. این رنگ بعد از درمان به راحتی برداشته می شود. ژلی به محل تحت درمان مالیده می شود تا بدین ترتیب از تماس سطح Thermage CP و پوست اطمینان حاصل گردد. سر خنک کننده و دارای ویبراتور به انتقال مؤثرتر انرژی به پوست کمک کرده و راحتی فرد را افزایش می دهد.

آیا ترماژ عوارض دارد؟

از آن جایی که ترماژ نیاز به عمل جراحی ندارد و غیر تهاجمی است، اکثر مردم می توانند بعد از درمان فعالیت های نرمال خود را از سر بگیرند. ممکن است بعد از درمان تورم و قرمزی خفیفی مشاهده شود که معمولا بعد از یک روز کاملا رفع شده و قرمزی به راحتی با کرم پوشانده می شود.

دستورالعمل های بعد از درمان با ترماژ چیست؟

پس از درمان نیازی به استراحت نیست . شما می توانید به سرعت به فعالیت های عادی خود بازگردید. عوارض جانبی به طور کلی ملایم است و ممکن است شامل قرمزی و تورم باشد که معمولا سریعا ناپدید می شوند. پس از درمان نیاز به  هیچ مراقبت ویژه ای وجود ندارد، اما کرم های ضد آفتاب به عنوان بخشی از مراقبت های پوستی توصیه می شود. با اینحال متخصصین پوست نکات زیر را به مراجعین یادآوری میکنند:

 •  روز درمان از گرفتن تصمیم های مهم و یا امضا کردن مدارک و اسناد بپرهیزید.
 • می توانید به سرعت به فعالیت های روزانه ی خود برگرید ولی از روز بعد، ورزش را ادامه بدهید.
 •  از آن جایی که نتیجه گرفتن به ایجاد التهاب در روی پوست برای تحریک رشدکلاژن بستگی دارد، مهم است از مصرف داروهای ضد التهابی همچون Advil، Voltaren، یا ایبوپروفن بپرهیزید.
 •  در صورت احساس ناراحتی می توانید از Tylenol استفاده کنید.
 •  می توانید از محصولات بهداشتی و آرایشی پوست خود مادامی که فاقد ترکیبات ضد التهابی باشند خیلی سریع استفاده نمایید.
 •  بعد از درمان به مدت سه روز از نور مستقیم آفتاب بپرهیزید. از کرم ضد آفتاب 50 SPF استفاده کنید و ناحیه ی تحت درمان را با پوشیدن کلاه محافظت کنید.
  این روش تقریبا نیاز به زمان بهبودی ندارد و التهاب و قرمزی بعد از درمان، بعد از یک روز از بین می رود.

برای لیفت پوست با ترماژ چند جلسه نیاز می باشد؟

 •  هرچند ممکن است بلافاصله بعد از درمان سریعا متوجه پیشرفت و بهبود در پوست خود شوید ولی نتیجه اصلی 3 الی 6 ماه بعد یعنی زمان تولید حداکثر کلاژن مشخص خواهد شد.
 • درمان با ترماژ معمولا تک جلسه می باشد ولی بسته به میزان افتادگی و چین و چروک پوست ممکن است بعد از 6 ماه دوباره نیاز باشد درمان را انجام دهید. برای افراد بالای 50 سال که پوست شل تری دارند میشود درمان را تکرار کرد.نکته جالب این است که اکثر مراجعین با توجه به نتایج قبلی خودشان خواهان تکرار درمان هستند.

با شروع روند پیری، تغییراتی درون پوست، بافت زیر جلدی و حتی استخوانهای صورت ایجاد می شود که باعث شلی و افتادگی پوست صورت، گردن،شکم و ناحیه غبغب می شود، موارد شدید افتادگی پوست معمولا کاندید عمل لیفت جراحی هستند، ولی موارد خفیف و متوسط مخصوصا کسانی که حاضر به عمل جراحی نیستند، میتوانند از روش های غیر تهاجمی استفاده کنند، در حال حاضر اکثر سلبریتی ها و افراد مشهور از این دستگاه استفاده میکنند. همچنین این دستگاه مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا FDA می باشد.

آیا ترماژ سوختگی دارد؟

خیر، نسل جدید ترماژ (CPT) با داشتن جدیدترین تکنولوژی روز برای خنک کردن پوست، امکان لیفتینگ پوست صورت بدون جراحی را فراهم نموده است. در این تکنولوژی با پیشگیری از داغ شدن سطح خارجی پوست، می توان انرژی بسیار بیشتری به عمق پوست رساند. در نتیجه، جوانسازی پوست با نسل جدید ترماژ (CPT)، در مقایسه با نسل های قبلی، بسیار چشمگیرتر خواهد بود و به جلسات کمتری (فقط یک جلسه) نیاز دارد.

سریع ترین راه لیفت پوست چیست؟

سریع ترین و موفق ترین روش سرپایی برای لیفت پوست دستگاه ترماژ می باشد، این دستگاه رقیب جدی برای لیفت پوست به روش جراحی می باشد، نسل جدید ترماژ با داشتن تکنولوژی جدید و پیشگیری از داغ شدن سطح خارجی پوست میتواند انرژی بیشتری رو به عمق پوست برساند و همچنین یک لیفت چشم گیر برای نواحی مختلف صورت و شکم ایجاد کند.
بلافاصله بعد از درمان با ترماژ، بیمار متوجه قوام پوست،سفت شدن پوست،کم شدن غبغب و حتی برجسته شدن ناحیه گونه می شود.

سفت کردم پوست شکم با دستگاه ترماژ سی پی تی

حقایقی در مورد ترماژ

اولین چیزی که مردم در مورد ترماژ می پرسند این است که ” آیا واقعا نتیجه می دهد؟”. در ذیل حقایقی را در مورد ترماژ با شما در میان خواهیم گذاشت.

بله، ترماژ همان کاری را می کند که عنوان می کند و آن چیزی نیست به جز سفت کردن پوست. در واقع این روش انرژی فرکانس رادیویی را به سطوح عمقی پوست فرستاده که در نهایت تبدیل به حرارت شده و منجر به کوتاه شدن و ضخیم شدن زنجیره های کلاژن شده که در نهایت منجر به سفت شدن پوست می شود.

همچنین از آن جایی که بلافاصله پس از درمان پوست شما تورم خفیفی خواهد داشت و روز بعد خود به خود خوب خواهد شد، پوست شما در روز بعد از درمان سفت تر نیز به نظر خواهد رسید.

این دناتوره شدن کلاژن منجر به تحریک فیبروبلاست های پوستی شده و منجر به تولید کلاژن جدید و سالم خواهد شد. این فرایند چند ماه زمان می برد، در نتیجه با این که به سرعت شاهد پیشرفت در سفت شدن پوست خواهید بود ولی رشد کلاژن و تحریک جریان خون در لایه ی چربی که در واقع جایی است که نتایج واقعی مشخص می شوند، بلند مدت خواهد بود. در واقع نتایج درمان را به مدت شش ماه خواهید دید.

نتایج ترماژ تا چه اندازه قابل تشخیص هست؟

سفتی پوست ایجاد شده بوسیله ی ترماژ تا میلی متر هم قابل اندازه گیری می باشد. در نتیجه این روش بیشتر برای پوست هایی مناسب است که به میزان زیادی آسیب دیده و یا شل و افتاده نیست. این روش جایگزین جراحی پلاستیک نبوده و هر شخصی کاندیدای خوبی برای این درمان نیست. بیمارانی که سن آن ها بین 30 تا 60 سال بوده و هنگامی که پوست آن ها را می کشیم به سرعت به حالت قبل بر میگردند، با ترماژ نتیجه ی قابل قبولی می گیرند.

یکی از مزایای این روش نیاز نداشتن به مدت زمان استراحت بعد از درمان است. ترماژ نیاز به برداشتن بافت نداشته و در نتیجه همه ی آسیب ها کنترل شده بوده و حرارت دادن در زیر لایه های فوقانی رخ می دهد و بدین ترتیب سطح پوست شما آسیب نخواهد دید. در سر دستگاه قسمتی تعبیه شده است که سرما را متصاعد می کند و بدین ترتیب لایه های فوقانی پوست از حرارت بیش از حد در امان می مانند. ترماژ جدید در قسمتی که در دست قرار می گیرد دارای ویبراتور بوده که حواس فرد تحت درمان را پرت کرده و بدین ترتیب فرد احساس راحتی بیشتری خواهد داشت.

هر سری که بعد از استفاده دور انداخته می شود 1200 پالس دارد که برای صورت، کناره های گردن و زیر چانه کفایت می کند. می توانید به تکنسین خود بگویید که دوست دارید کدام قسمت ها بیشتر تحت درمان قرار گیرند. قسمت میانی صورت و خط فک نقاطی هستند که افراد اکثرا به آن ها بیشتر اهمیت می دهند و پالس های بیشتری به این نقاط داده می شود.

ترماژ در همه ی نقاط بدن قابل انجام بوده و سفت کردن پوست شل شکم با این روش موفقیت آمیز بوده است.

چه احساسی طی درمان با ترماژ خواهید داشت؟

طبق تجربه، می توان گفت که در حدود 80% درمان ها فرد احساس راحتی داشته و احساس ماساژ گرم به فرد تحت درمان دست داده است. 20% باقیمانده احساس ناراحتی خواهند داشت. در نقاطی همانند خطوط فک، نزدیک بینی وشقیقه ها فرد احساس ناراحتی بیشتری خواهد کرد.

پروسه ی عمل ترماژ چقدر زمان می برد؟

درمان بین 1.5 الی 2 ساعت طول می کشد و تنها یک بار درمان کفایت می کند، هرچند حدودا بعد از یک سال توصیه می شود که فرد درمان را تکرار کند تا نتایج همچنان باقی بمانند.

نکاتی که باید در مورد ترماژ بدانید:

 • تا جایی که می توانید بعد از درمان یا دقیقا قبل از درمان، از داروهای ضد التهاب استفاده نکنید. التهابی که مشاهده می کنید در نتیجه گرفتن مهم است. می توانید از Tylenol استفاده کنید.
 • در صورتی که ایمپلنت های فلزی دارید، در آن نواحی نباید ترماژ صورت گیرد.
 • درطول درمان، پدی در پشت شما قرار می گیرد تا مانع از بازگشت جریان به جای دست دستگاه شود.
 • در طول درمان از ژلی چرب استفاده می شود که ممکن است ظاهر موی شما را خراب کند. پس قبل از درمان آرایشگاه نروید!
 • در صورتی که ترماژ در نواحی اطراف چشم شما انجام می شود، از محافظ های چشمی همانند لنزهای تماسی بزرگ استفاده کنید.
 • بعد از درمان می توانید به کارهای روزمره خود بپردازید و حتی شب بیرون روید و هیچ کس متوجه چیزی نخواهد شد.

در نهایت باید یادآوری کرد که باید صبور و واقع بین بود و نتیجه گرفتن نیازمند گذر زمان است.

سوالات متداول

ماندگاری ترماژ چقدر است؟

برخی از بهبودی ها بلافاصله دیده می شود زیرا درمان کلاژن موجود شما را سفت  می کند. بهبود بیشتری در طی 6 ماه آینده اتفاق می افتد که در این زمان  ترماژ رشد کلاژن جدید را  تحریک می کند. بهبود نهایی می تواند حدود 2 سال طول بکشد.

آیا برای ترماژ بیهوشی لازم است؟

هیچ بیهوشی لازم نیست، شما گرمای خفیفی با هر پالس انرژی رادیویی احساس خواهید کرد. برای محافظت از پوست و افزایش راحتی شما، یک اسپری خنک کننده قبل، در طول و پس از هر پالس حرارت استفاده می شود. اکثر بیماران تنها به یک درمان نیاز دارند ؛ گاهی اوقات درمان دوم مطلوب است و 6 ماه یا بیشتر بعد از اولین درمان انجام می شود.

هزینه ترماژ

قیمت عمل زیبایی ترماژ در حال حاضر(تابستان 14202) در ایران با توجه به وسعت منطقه ای که قرار است انجام شود از 35 میلیون(چشم) تا 56 میلیون تومان(کل صورت) متغیر است. توجه داشته باشید چون تو تیپ های مصرفی ترماژ از آمریکا وارد می شود طبعا با توجه به افزایش قیمت دلار این قیمت دچار نوسان خواهد شد.

توجه داشته باشید که در ایران کلا 3 دستگاه ترماژ اصل آمریکایی موجود هست و متاسفانه خیلی از مراکز دستگاههای چینی و هایفو رو به عنوان ترماژ به مراجعین عرضه میکنند. بنابراین برای اطمینان حتما دقت داشته باشید که دستگاهی که انتخاب میکنید حتما شکل زیر باشد. در ضمن ترماژ موجود در کلینیک رویای آبی جدیدترین نسل ترماژ یعنی ترماژ سی پی تی است.

هزینه ترماژ در آمریکا

هزینه ترماژ در کشورهای آمریکا و کانادا بین 2500 دلار تا 6000 دلار می باشد. در انگلیس، دبی، ترکیه هم در همین حدود می باشد و اختلاف چند برابری با ایران دارد، بنابراین بسیاری از هموطنان خارج از ایران ترجیح می دهند برای عمل های زیبایی و بخصوص ترماژ به ایران سفر کنند تا ضمن تجدید دیدار با اقوام و آشنایان خدمات زیبایی خود رو با قیمت خیلی پایین تر و بعضا کیفیت بهتر در ایران انجام دهند.

عکس ترماژ اصل آمریکایی

مشاوره رایگان درباره لیفت صورت با ترماژ

کلینیک رویای آبی برای درمان و سفت کردن پوست با دستگاه ترماژ، مشاوره ی رایگان در اختیار بیماران قرار می دهد.برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر درباره این دستگاه و هزینه ها، با شماره 88883933-021 تماس بگیرید.