انتخاب برگه

بسیاری از افراد که به تاتو علاقه مند هستند و طرح های زیبا را روی دست و پاهایشان تاتو می کنند، بعد از مدتی از طرح تاتوی خود خسته می شوند و به فکر پاک کردن تاتوها می افتند؛ اما پاک کردن تاتو از روی پوست، کار راحتی نیست و شما باید از روش درست برای رفع تاتو و خالکوبی خود استفاده کنید تا مشکلی برای پوست شما پیش نیاید.

یک چهارم از افرادی که تاتو را روی دست، پا یا دیر جاهای بدنشان انجام می دهند، بعد از مدتی دیگر به تاتوی قدیمی خود علاقه ای ندارند و به همین دلیل است که این افراد به فکر انجام روشی برای پاک کردن تتوی خود می افتند تا بتوانند خیلی سریع و راحت، طرح قبلی تاتو را پاک کنند. ممکن است شما نیز زمانی طرح خاصی را بسیار دوست می داشتید و آن طرح را روی بدن خود تاتو کرده باشید؛ اما بعد از مدتی که شخصیتتان رشد کرد، دیگر به آن طرح علاقه زیادی نداشته باشید و بخواهید تاتوی روی بدن خود را پاک کنید. در این نوشته با انواع روشهای پاک کردن تاتو آشنا خواهید شد و از شما دعوت می کنیم با ما همراه باشید تا بهترین روش برای از بین بردن خالکوبی خود را انتخاب کنید.

پاک کردن تاتو

انواع روشهای پاک کردن تاتو

برای پاک کردن تاتو می توان از چندین روش استفاده کرد. از بین بردن پوست دست با اسید، تراشیدن پوست دست، سوزاندن پوست با سیر، گذاشتن محلول شیمیایی لایه بردار مانند پرمنگنات و… از جمله روشهایی هستند که برای پاک کردن تاتو انجام می شدند؛ اما امروزه ثابت شده است که تمام این روشها برای سلامتی و زیبایی پوست خطرناک هستند و اصلا نباید این روشها برای پاک کردن تاتو و خالکوبی انجام شوند. گاهی اوقات انجام روشهای غیرعلمی برای پاک کردن تاتو به پوست شما آسیب جدی می زند و جبران این آسیب واقعا سخت می شود؛ به همین دلیل باید به دنبال کم خطرترین و بهترین روش پاک کردن تاتو باشید.

بهترین روش پاک کردن تاتو چیست؟

اگر بخواهیم تنها یک مورد را به عنوان موثرترین و بهترین روش پاک کردن تاتو در نظر بگیریم، باید از لیزر درمانی نام ببریم. پاک کردن تاتو با لیزر، با حداقل عوارض و حداکثر نتیجه همراه است. شما می توانید طرح های بزرگ و رنگهای متنوع تاتو را به کمک انواع دستگاه های جدید لیزر پاک کنید و خیلی سریع و راحت شاهد پاک شدن تتوی خود باشید.

از جمله انواع دستگاه های لیزر برای ریموو کردن تاتو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • لیزر فرکشنالCO2: لیزر فرکشنال، یکی از اولین لیزرهایی است که برای پاک کردن تاتو انجام می شود. البته باید گفت که این لیزر، قدرت چندانی در از بین بردن کامل تاتو ندارند و فقط باعث کمرنگ شدن تاتو می شوند.
 • لیزر الکساندرایت: لیزر الکساندرایت برای از بین بردن رنگ های سبز و آبی و سیاه در تاتو مناسب است.
 • لیزر پیکو: لیزر پیکو از بهترین روشها برای از بین بردن تاتو است که قدرت زیادی در از بین بردن تاتو دارد.
 • لیزر کیوسوئیچ: لیزر کیوسوئیچ از قدرتمندترین روشهای پاک کردن خالکوبی و تاتو است که می تواند تاتوها با رنگهای گرم مانند بنفش، نارنجی، قهوه ای، زرد و قرمز را به خوبی پاک کند.

همانطور که متوجه شدید، هرکدام از این لیزرها برای پاک کردن رنگ خاصی کاربرد دارند و به همین دلیل است که برای تمام افراد قابل انجام است.

معمولا در کنار هرکدام از این روشهای پاک کردن تاتو با لیزر می توان لایه برداری را نیز انجام داد تا تاتوی شما سریعتر و راحت تر پاک شود. در ادامه این نوشته با یکی از جدیدترین و بهترین دستگاه های لیزر برای پاک کردن تاتو و خالکوبی آشنا خواهید شد.

جدیدترین لیزر پاک کردن تتو

معرفی جدیدترین دستگاه لیزر برای پاک کردن تاتو

یکی از بهترین لیزرها برای پاک کردن تاتو، لیزر کیوسوئیچ (Q-Switched) است که برای رفع تاتو و خالکوبی، بهترین نتیجه را به همراه دارد و با حداقل درد و عوارض جانبی همراه است. لیزر کیوسوئیچ ساخت شرکت دکا در کشور ایتالیا است که می تواند طرح های پیچیده تاتو با رنگهای متعدد را به خوبی پاک کند.

یکی از مزیت های دستگاه کیوسوئیچ برای پاک کردن خالکوبی این است که این دستگاه بدون آسیب رساندن به پوست دست و ایجاد زخم و اسکار، می تواند تاتو و خالکوبی را به صورت کامل پاک کند.

کاربرد دستگاه لیزر کیوسوئیچ برای پاک کردن تاتوهای رنگی و پیچیده

دستگاه لیزر کیوسوئیچ برای پاک کردن تاتوهای چند رنگی از چهار طول موج مختلف استفاده می کند. برای پاک کردن تاتوهایی که رنگهای تیره مانند مشکی و سرمه ای دارد، دستگاه لیزر کیوسوئیچ از اشعه لیزر با طول موج 1064 نانومتر استفاده می کند. برای رنگهای قرمز و صورتی و نارنجی دستگاه کیوسوئیچ از لیزر قوی تر با طول موج 532 نانومتر استفاده می کند. این دستگاه برای پاک کردن رنگ سبز از اشعه لیزر با طول موج 650 نانومتر و برای رنگ آبی از اشعه لیزر با طول موج 585 نانومتر استفاده می کند. در نتیجه دستگاه کیوسوئیچ می تواند تمام مدل های تاتو با رنگهای تیره و روشن را به خوبی پاک کند و برای ریموو کردن تاتو عالی است.

آیا دستگاه کیوسوئیچ، تاتوهای قدیمی را پاک می کند؟

دستگاه کیوسوئیچ به قدری قوی و پرقدرت است که می تواند تا لایه های عمیق پوست نفوذ کند و تاتوهای قدیمی و رنگی را به خوبی پاک می کند؛ پس اگر سالهاست که تاتو کرده اید و به تازگی می خواهید تاتو را پاک کنید، با خیال راحت درمان با دستگاه کیوسوئیچ را انجام دهید.

آیا دستگاه کیوسوئیچ، تاتوهای رنگی را پاک می کند؟

همانطور که گفتیم، لیزر کیوسوئیچ برای پاک کردن انواع تاتوهای رنگی عالی است و می توان گفت جدیدترین و بهترین روش برای پاک کردن تاتوهای چند رنگ، استفاده از دستگاه لیزر کیوسوئیچ است.

برای پاک کردن تاتو، چند جلسه لیزر کیوسوئیچ باید انجام شود؟

بعد از اولین جلسه لیزر کیوسوئیچ، به وضوح خواهید دید که تاتوی روی پوست شما کمرنگ تر شده است؛ اما برای پاک کردن کامل تاتو، باید 6 تا 8 جلسه لیزر کیوسوئیچ را انجام دهید تا بتوانید برای همیشه طرح تاتو را پاک کنید. نکته ای که باید بدانید این است که بین هر جلسه لیزر کیوسوئیچ فاصله زمانی وجود دارد و شما باید حدودا یک ماه بین هر نوبت لیزردرمانی فاصله بیندازید تا پوست شما دچار سوختگی و آسیب نشود.

دیگر کاربردهای لیزر کیوسوئیچ

لیزر کیوسوئیچ می تواند انواع تاتوهای حرفه ای و نیمه حرفه ای را از بین ببرد و پاک کند. علاوه بر این، لیزر کیوسوئیچ برای درمان لکه های ناشی از آفتاب سوختگی، لکه های پیری، خال و کک و مک نیز عالی است. همچنین برای بالا کشیدن پوست و جوانسازی پوست، نیز از دستگاه کیوسوئیچ استفاده می شود.

مراحل از بین بردن تاتو با لیزر کیوسوئیچ

مراحل از بین بردن انواع تاتو با دستگاه کیوسوئیچ

دستگاه کیو سوئیچ، ابزار خاصی دارد که اشعه های لیزر را به پوست منتقل می کند. اشعه های لیزر می توانند به عمق پوست نفوذ کنند و رنگدانه های پوست را تحت تاثیر قرار دهد. اشعه های قدرتمند و بسیار گرم لیزر کیوسوئیچ توسط رنگدانه های پوست جذب می شوند و این انرژی بالا باعث خرد شدن جوهر موجود در رنگدانه های پوست می شود. با هر بار انجام لیزر کیوسوئیچ، مقدار بیشتری جوهر تاتو خرد و شکسته می شود و تاتو کمرنگ تر می شود. این جوهر شکسته شده تاتو، به طور طبیعی و توسط سیستم لنفاوی از بدن خارج می شود و در نهایت پوست شما عاری از هرگونه تاتو و خالکوبی می شود.

طول موج لیزر به کار رفته در دستگاه کیوسوئیچ، به رنگدانه های موجود زیر پوست، عمق تاتو و محل آن وجود دارد. در نتیجه برای هر نوع تاتو از طول موج خاصی با شدت مشخصی استفاده می شود. از آنجایی که 4 طول موج مختلف در دستگاه کیوسوئیچ وجود دارد، هیچ رنگی از تاتو باقی نمی ماند. در کل دستگاه کیوسوئیچ می تواند لکه های رنگی زیر پوست و انواع تاتوهای لایه اپیدرم را از بین ببرد و این کار با ایمنی کامل و بدون عوارض جانبی انجام می شود.

آیا پاک کردن خالکوبی با دستگاه کیوسوئیچ درد دارد؟

در جواب این سوال باید گفت که خیر، در طول جلسه درمان با دستگاه کیوسوئیچ، شما هیچ درد و ناراحتی خاصی را حس نخواهید کرد؛ زیرا اشعه های لیزر به خوبی به لایه های پوست شما وارد می شوند و کار از بین بردن جوهر موجود در لایه های اپیدرم را انجام می دهند. البته معمولا در نقاط استخوانی بدن مانند مچ دست، مچ پا، پشت گردن و جناق سینه کمی درد را حس می کنید که این موضوع با کمک کرم های بی حس کننده موضعی و دستگاه خنک کننده کمتر احساس می شود.

لیزر با دستگاه کیوسوئیچ چقدر تاتو را پاک می کند؟

اگر نگران میزان تاثیرگذاری لیزر کیوسوئیچ هستید، باید بدانید که با استفاده از این دستگاه، کل تاتوی شما به صورت کامل پاک می شود و دیگر اثری از تاتو و خالکوبی را مشاهده نخواهید کرد.

هر جلسه لیزر با دستگاه کیوسوئیچ چقدر طول می کشد؟

مدت زمان جلسات لیزردرمانی به نوع تاتو، رنگهای تاتو و عمق آن بستگی دارد. اگر تاتوی شما بزرگ باشد یا در لایه های عمیق پوست انجام شده باشد، هر جلسه لیزردرمانی بیشتر طول می کشد. معمولا هر جلسه لیزر با دستگاه کیوسوئیچ حدودا یک ساعت زمان می برد که با توجه به نوع پوست و مدل تاتو می تواند کم یا زیاد شود.

آیا لیزر کیوسوئیچ عوارض دارد؟

اگر می خواهید برای پاک کردن تاتو، لیزر کیوسوئیچ را انجام دهید و نگران عوارض لیزر کیوسوئیچ هستید، بهتر است بدانید که لیزر کیوسوئیچ از کم خطرترین مدلهای لیزر است که هیچ گونه جای سوختگی و زخم خاصی بر جای نمی گذارد. فقط ممکن است شاهد التهاب و قرمزی روی پوست خود باشید که این موضوع نیز با استفاده از کرم و پماد حل می شود. با این حال بعد از انجام هرکدام از روشهای لیزردرمانی احتمال بروز عوارضی مانند التهاب و قرمزی پوست، ایجاد زخم و اسکار و تغییر رنگ پوست وجود دارد که درصد بروز این مشکلات بعد از انجام لیزر کیوسوئیچ کم است. حتی اگر چنین مشکلاتی برای شما پیش بیاید، موقتی است و برطرف می شود. اگر مراقبت های لازم پس از لیزر را انجام دهید، میزان عوارض و ناراحتی پس از لیزر کمتر می شود.

هزینه انجام لیزر کیوسوئیچ چقدر است؟

هزینه انجام لیزر کیوسوئیچ به جلسات موردنیاز، عمق خالکوبی و ماندگاری جوهر تاتو بستگی دارد و برای افراد متغیر است. قیمت از بین بردن تاتو با لیزر کیوسوئیچ تقریبا بالا است، اما از بهترین روشها برای از بین بردن دائمی تاتو و خالکوبی است و شما با یک بار هزینه کردن، برای همیشه از خالکوبی ها و تاتوهای قدیمی خلاص می شوید. هزینه انجام این لیزر به عوامل مختلفی بستگی دارد ولی مهمترین عامل در تعیین قیمت وسعت و میزان ناحیه خالکوبی شده می باشد.

مراقبت های لازم پس از لیزردرمانی با دستگاه کیوسوئیچ

 • پس از اینکه لیزر کیوسوئیچ را انجام دادید، بهتر است به مدت یک روز به حمام نروید و محل درمان را با آب نشویید تا پوست شما ملتهب نشود.
 • کرم و پماد مخصوص بعد از لیزر را با دستور پزشک و به موقع استفاده کنید.
 • تا یک هفته از حضور زیر نور مستقیم آفتاب خودداری کنید؛ زیرا حضور در معرض نور خورشید باعث اختلال در ترمیم زخم های پس از لیزر می شود. زمانی که می خواهید از خانه خارج شوید، از کرم های ضدآفتاب و کلاه لبه دار استفاده کنید. اگر دستتان را لیزر کرده اید، بهتر است دستکش نازک بپوشید.
 • اگر احساس سوزش و خارش در محل لیزر کردید یا پوستتان زخم شد، از کندن و دستکاری زخمهای خود خودداری کنید تا جای زخم روی پوست شما نماند.

مزایای لیزردرمانی با دستگاه کیوسوئیچ چیست؟

 • یکی از مزایای لیزردرمانی با دستگاه کیوسوئیچ قدرت بالای لیزر کیوسوئیچ است؛ یعنی این دستگاه، پالس های قدرتمندی را در کسری از ثانیه تولید می کند که می تواند رنگدانه ها را کاملا تخرب کند و باعث حذف جوهر تاتو شود. این پالس های کوتاه و قدرتمند بدون آسیب رساندن به بافتهای مجاور پوست، باعث از بین بردن تاتو می شود و از این نظر عالی است.
 • لیزر کیوسوئیچ می تواند برای تمام افراد با هر مدل پوستی انجام شود. این دستگاه از 4 طول موج مختلف برای از بین بردن تاتو استفاده می کند و می تواند انواع رنگهای روشن و تیره تاتو را سریعا از بین ببرد.
 • در دستگاه کیوسوئیچ، پزشک متخصص می تواند انرژی لیزر را تنظیم کند تا اشعه های لیزر با مقدار انرژی مشخص به داخل پوست وارد شود و اشعه ها کاملا کنترل شوند.
 • از دیگر مزایای دستگاه کیوسوئیچ این است که با حداقل درد و عوارض جانبی همراه است و به همین دلیل از قدرتمندترین و بهترین روشها برای پاک کردن تاتو و درمان ضایعات رنگدانه ای پوست است.

پاک کردن تاتو ابرو با لیزر کیوسوئیچ

آیا لیزر کیوسوئیچ برای پاک کردن تاتو ابرو هم کاربرد دارد؟

فرقی ندارد در کدام قسمت از بدنتان، تاتو وجود دارد، شما با استفاده از دستگاه لیزر کیوسوئیچ می توانید تمام تاتوهای موجود در دست، پا، کمر و دیگر قسمتهای بدنتان را از بین ببرید. لیزر کیوسوئیچ برای پاک کردن تاتو ابرو نیز بسیار موثر است و می تواند خیلی خوب این کار را برای شما انجام دهد تا جوهر موجود در پوست زیر ابروهای شما از بین برود و ابروهای شما به حالت اول برگردند.

چه کسانی نمی توانند لیزر کیوسوئیچ را انجام دهند؟

انجام لیزر کیوسوئیچ برای افراد زیر توصیه نمی شود:

 • خانمهایی که باردار و شیرده هستند،
 • افرادی که پوست حساسی دارند یا پوست آنها آلرژی خاصی دارد،
 • افرادی که پوست صورت و بدنشان بسیار تیره است،
 • افرادی که مستعد ایجاد گوشت اضافه پس از زخم هستند

در صورتی که بدن شما سلامتی عمومی دارد و پوست شما بیش از حد تیره نیست، می توانید لیزر کیوسوئیچ را با خیال راحت انجام دهید.

جمع بندی مطالب

در این نوشته با انواع روش های پاک کردن تاتو آشنا شدید و متوجه شدید که لیزر درمانی، بهترین روش برای از بین بردن خالکوبی و رفع تاتو است که با حداقل عوارض و بیشترین نتیجه همراه است. همچنین با یکی از جدیدترین و بهترین دستگاه های لیزر برای پاک کردن تاتو یعنی دستگاه کیوسوئیچ آشنا شدید که می تواند بدون ایجاد درد و ناراحتی، تاتوهای تیره و رنگی را برای همیشه از بین ببرد. لیزر کیوسوئیچ از بهترین درمان های بدون عارضه برای پاک کردن تاتو در دنیا است و خوشبختانه این دستگاه در ایران نیز وجود دارد و شما می توانید با انجام جلسات لیزردرمانی با دستگاه کیوسوئیچ، برای همیشه تاتوهای ابرو و بدنتان را پاک کنید.

از اینکه تا انتهای این نوشته با ما همراه بودید از شما متشکریم و امیدواریم مطالب این نوشته برای شما کاربردی و مفید باشد.