انتخاب برگه

چربی داخل دهانی که به چربی بوکال معروف است، نوعی از چربی عمقی است که باعث پرشدگی و چاقی در گوشه لبها شده و باعث بزرگتر شدن لپ ها میشود. کسانی که دچار اضافه وزن و یا صورتی گرد هستند، میتوانند عمل برداشت چربی صورت به روش بوکال فت را برای تخلیه چربی های مزاحم انجام دهند.

این جراحی بسیار آسان و ساده در یک جلسه با بیهوشی موضعی قابل انجام است و هیچ گونه جای زخم خارجی در آن بوجود نمی آید. معمولا صورت های جذاب و مدلینگ دارای حالت قلبی شکل و یا مثلث وارون هستند که در آن گونه ها دارای حجم قابل توجهی بوده و به سمت پایین، لاغرتر میشود. کسانی که در صورتشان چربی بوکال وجود دارد، قسمت پایینی صورت آنها نسبت به قسمت فوقانی پهنتر است که باعث میشود از جذابیت و زیبایی چهره آنها کاسته شود.

عمل جراحی بوکال فت یا تخلیه چربی دهانی

علل ایجاد چربی لپ:

 1.  اضافه وزن: اگر افراد دارای برنامه غذایی مناسب و سالمی نباشند، چاقی به سراغ آنها می آید و در نتیجه صورت آنها هم چاقتر میشود. رعایت اصول غذایی مناسب و خوردن انواع مواد مغذی و ویتامینها باعث تنظیم اندامهای کلی بدن میشود.
 2. کم آبی: کمبود آب در بدن باعث ایجاد مشکلات زیادی در بدن میشود که یکی از این موارد ایجاد چربی در دهان است.
 3.  مصرف بیش از حد الکل: مصرف بیش از اندازه الکل هم مانند مابقی نوشیدنی ها مانند چای و قهوه باعث کم آبی در بدن میشود که در نهایت موجب ایجاد پف و چربی در صورت و دیگر بخشهای بدن میشود.
 4. ابتلا به بیماری های خاص: ابتلا به برخی از بیماریها نظیر بیماری های کلیه و کلیوی و تیروئید و … باعث ایجاد بافت بیش از اندازه چربی در دهان میشوند.

چگونگی انجام عمل بوکال فت:

جراحی بوکال فت با ایجاد برشی کوچک در قسمت داخلی دهان برای خارج کردن چربی از طریق لوله های  کوچک و ظریف وارد شده در دهان، آغاز میشود. هدف کلی از انجام عمل برداشت چربی صورت، بافت چربی اضافی از داخل دهان، نمایان نمودن برجستگی بیشتر گونه ها و زاویه سازی فک است که با گود کردن لپ ایجاد میشود.

بخیه هایی که در این جراحی مورد استفاده قرار میگیرند معمولا به صورت جذبی هستند و نیازی به کشیده شدن ندارند و شما در همان روز پس از جراحی مرخص خواهید شد. چربی بوکال در بین ناحیه عضله بوکسیاناتور و مابقی عضلات سطحی صورت قرار دارد که اندازه آن در افراد مختلف، متفاوت است، حتی در دو گونه هم ممکن است این اختلاف سایز چربی بوکال وجود داشته باشد.

 دوره نقاهت و ریکاوری:

 • پس از عمل بوکال فت، نیازی به بستری شدن نیست و بیمار میتواند همان روز به خانه بازگردد.
 • امکان دارد در دو سه روز اول بعد از جراحی، جای زخم و بخیه دچار خونریزی شود.
 • جای بخیه و زخم  در داخل دهان بعد از چند روز کاملا از بین میروند و اثری از آنها باقی نمیماند.
 • ممکن است درد کمی در روزهای اولیه برای بیمار بوجود بیاید که کاملا قابل تحمل است و با مسکن برطرف میشود.

مراقبت های بعد از عمل تخلیه چربی بوکال:

مراقبت های بعد از جراحی بوکال فت به افراد کمک می‌کند تا دوره نقاهت کمتری داشته باشند و از بروز عوارض در آنها جلوگیری شود.

 1. در یک هفته اول بعد از عمل بوکال فت، باید از غذاهای سبک و آبکی و نرم استفاده شود تا ماهیچه های دهانی کمترین حرکت را داشته باشند.
 2. بعد از خوردن هر وعده غذا و یا نوشیدنی، دهان باید با سرم های مخصوص شستشو داده شوند.
 3. تا یک هفته بعد از عمل جراحی بوکال فت، باید به تجویز پزشک از آنتی بیوتیک ها استفاده شود.
 4. هنگام استراحت، سر باید کمی بالاتر نگه داشته شود تا فشاری به ناحیه جراحی شده صورت وارد نشود.
 5. تا زمانی که محل جراحی کاملا ترمیم نشده است، از کشیدن سیگار پرهیز شود.
 6. محل زخم و بخیه ها به هیچ عنوان نباید توسط زبان لمس شوند.
 7. از انجام ورزش های خطرناک که باعث ایجاد ضربه به صورت میشود، باید تا اتمام ترمیم زخم ها پرهیز شود.
 8. تا مدتی بعد از عمل میتوان از گن‌های مخصوص صورت با مشورت پزشک استفاده کرد.

هزینه جراحی بوکال فت:

 1. جراحی بوکال فت هم مانند تمامی جراحی های زیبایی دیگر دارای هزینه مشخصی نیست، زیرا هزینه انجام جراحی بوکال فت بستگی به کلینیک و پزشک انتخابی شما دارد. پزشکان باتجربه‌تر که مهارت بالایی هم در انجام جراحی دارند، قطعا دستمزد بیشتری هم دریافت میکنند.
 2. انتخاب نوع بیهوشی مانند بیهوشی موضعی و بیهوشی کامل از دیگر عوامل تاثیرگذار بر هزینه جراحی بوکال فت است.

مراقبت های قبل از عمل جراحی بوکال فت:

 1. چند روز قبل از انجام عمل بوکال فت باید از مصرف داروهای حساسیت زا خودداری شود.
 2. عمل بوکال فت عملی موضعی است، به همین علت بهتر است 12روز قبل از انجام جراحی از خوردن و آشامیدن پرهیز شود.
 3. دو الی سه روز قبل از انجام جراحی بوکال فت از مصرف الکل و کشیدن سیگار خودداری شود.
 4. از مصرف داروهای التهاب آور نظیر آسپرین باید خودداری شود زیرا باعث رقیق شدن خون میشود.

عوارض جراحی بوکال فت:

 • عفونت: در صورتی که مراقبت های بعد از جراحی همانند شستشوی مداوم دهان، مصرف الکل، کشیدن دخانیات و … رعایت نشود امکان بروز عفونت وجود دارد.
 • خونریزی: زمانی بیماران دچار خونریزی میشوند که غذاهای سفت بخورند و ورزش های سنگین انجام دهند که باعث ضربه به محل جراحی میشود.
 • درد مداوم: درد مداوم در اثر رعایت نکردن مراقبت های قبل و بعد از انجام عمل بوکال فت ایجاد میشود که در این صورت بیماران باید تحت نظر پزشک قرار بگیرند.
 • نامتقارن بودن گونه ها: نامتقارن بودن گونه ها زمانی ایجاد میشود که فرد محل جراحی را دستکاری کرده باشد و یا پزشک متخصص به اندازه کافی مهارت نداشته باشد.
 • افتادگی گونه ها:شل شدن گونه ها و یا افتادگی آنها به دلیل رعایت نکردن نکات مراقبتی بعد از جراحی و بالا رفتن سن ایجاد میشود.
 • آسیب در ماهیچه های صورت:آسیب به ماهیچه های صورت تنها به دلیل نداشتن مهارت و تخصص کافی پزشک مربوطه ایجاد میشود.

آیا امکان بازگشت چربی بعد از جراحی وجود دارد؟

با توجه به تحقیقات انجام شده، میزان مصرف چربی بعد از عمل تاثیرگذار است، اما با توجه به آمارگیری‌های مختلف نشان داده شده است که افراد زیادی که به حذف چربی اضافه لپ و گونه ها به روش بوکال فت پرداخته‌اند رضایت کامل داشته‌اند، در نتیجه امکان بازگشت چربی در گونه بسیار پایین است.

میزان ماندگاری جراحی بوکال فت:

جراحی بوکال فت دائمی است و تقریبا میتوان گفت بعد از تخلیه چربی داخل دهانی دیگر چربی زیادی در دهان تجمع نمیگردد، اما با همه این تفاسیر رژیم غذایی، اضافه وزن و کاهش وزن در میزان ماندگاری این جراحی تاثیرگذار هستند.

نتیجه نهایی عمل بوکال فت چه زمانی مشخص میشود؟

نتیجه نهایی عمل بوکال فت یا تخلیه چربی دهانی بستگی به رژیم غذایی بیمار و عوامل دیگر دارد، اما به طور کلی بعد از چندین ماه با کاهش تورم صورت، نتیجه نهایی قابل مشاهده است. توجه داشته باشید که فاکتورهایی مانند افزایش و کاهش وزن، روند پیری و … در نتیجه نهایی جراحی بوکال فت موثر هستند.

کاندیدای مناسب برای جراحی بوکال فت:

تخلیه چربی دهانی برای کسانی که در قسمت تحتانی گونه خود به دلیل چاقی، عوامل ارثی و … دارای چربی اضافی هستند، انجام میشود. به طور کلی کاندیدای انجام این جراحی باید دارای شرایطی باشند که در ادامه به آنها میپردازیم.

 1. بیماری های زمینه‌ای خاص نداشته باشند.
 2. میزان حجم چربی داخل دهانی بیش از حد استاندارد باشد.
 3. چربی اضافی، زایه گونه و فک آنها را احاطه کرده باشد.
 4. حالت کلی صورت گرد باشد.
 5. کسانی که لاغر هستند اما تمایل به داشتن چهره‌ای مدلینگ دارند.
 6. بازه سنی افراد متقاضی باید بین 20تا 60سال باشد.
 7. انتظارات آنها از نتیجه عمل منطقی و واقعی باشد.

انجام عمل تخلیه چربی دهان توسط بلا حدید

استفاده افراد مشهور و سلبریتی ها از عمل تخلیه چربی دهان برای لاغرتر کردن صورت

خیلی از ستارگان معروف هالیوود از این عمل را انجام داده اند برای مثل دکتر بریگز جراح پلاستیک معتقد است که مدل مشهور بلا حدید برای دستیابی به ‘استخوان گونه های تیز’ ای که اکنون به شهرت رسیده است، این عمل را انجام داده است!

تفاوت میان جراحی بوکال فت و لیپوساکشن صورت چیست؟

لیپوساکشن صورت هم مانند جراحی بوکال فت به منظور تخلیه چربی داخل دهانی انجام میشود، با این تفاوت که در لیپوساکشن صورت علاوه بر تخلیه چربی داخل دهان، چربی گردن و چانه هم تخلیه میشود.

فیلم عمل جراحی خارج کردن چربی از داخل لپ یا همان عمل بوکال فت به صورت انیمیشن

مشاوره رایگان عمل جراحی خارج کردن چربی دهانی

عمل بوکال فت و یا تخلیه چربی دهانی باید توسط یک پزشک متخصص باتجربه انجام شود تا در نهایت بیماران از نتیجه کار رضایت کافی داشته باشند و دچار عوارض شدیدی مانند آسیب های عصبی و عضلانی نشوند. حذف چربی اضافه لپ و گونه ها با انجام مراقبت های قبل و بعد از جراحی، به واسطه عمل جراحی کاملا تضمین شده و دائمی است.

شما هم میتوانید برای دریافت نوبت مشاوره با متخصص پوست و جراح پلاستیک از طریق شماره 54862-021 با ما در تماس باشید و با پزشکان و متخصص کلینیک رویای آبی به عنوان بهترین کلینیک پوست و مو تهران در تماس باشید.