انتخاب برگه

وقتی چین و چروکها و خطوط کم کم ظاهر می‌شوند، بوتاکس ها اغلب اولین انتخاب برای اکثر مردم هستند. یک روش ساده تزریق هر چند ماه یکبار است که برخی از ماهیچه‌های خاص صورت را هدف می‌گیرد که وظیفه‌شان کشیدن پوست به سمت چین و چروک‌هاست.

اگر زود شروع شود و به طور منظم استفاده شود، ممکن است درمان‌های نوروتوکسین(بوتاکس) حتی از ایجاد چین و چروک هم جلوگیری کند. تزریق بوتاکس بسیار ایمن است و عوارض جانبی کمی دارد. به ویژه برای خطوط اخم، پنجه کلاغی، خطوط پیشانی و چین‌های کناره‌های دهان مؤثر هستند. اما کدام برند را انتخاب کنیم؟

در کلینیک زیبایی رویای آبی، تزریق بوتاکس، زئومین و دیسپورت را برای کمک به درمان علائم پیری ارائه می‌دهیم. تزریق بوتاکس می‌تواند به شما کمک کند جوان‌تر به نظر برسید و احساس بهتری داشته باشید. متخصصین پوست کلینیک رویای آبی می‌توانند به شما در تعیین نوع مناسب درمان با توجه به نیازهایتان کمک کنند.

تفاوت بوتاکس دیسپورت و زئومین

بوتاکس زئومین(Xeomin)

زئومین از نظر تخصصی “توکسین اینکوبوتولینوم A” نامیده می‌شود. از سموم بوتولینوم به دست می‌آید. این دارو توسط FDA برای درمان خطوط اخم متوسط تا شدید بین چشم‌ها و برای درمان بزرگسالان مبتلا به دیستونی دهانه رحم یا بلفارواسپاسم تأیید شده است. البته با صلاحدید پزشک می‌توان آن را برای مصارف دیگر هم استفاده کرد.

بوتاکس دیسپورت(Dysport)

دیسپورت از نظر تخصصی “توکسین آبوبوتولینیوم A” نامیده می‌شود. همچنین از سموم بوتولینوم به دست می‌آید. برخلاف زئومین، پروتئین‌های دیگری نیز در این محلول موجود است. این دارو توسط FDA برای درمان شرایط مشابه زئومین تأیید شده است.

فرق بوتاکس زئومین و دیسپورت

فرق بوتاکس زئومین و دیسپورت چیست؟

بزرگترین تفاوت بین این دو عامل این است که Xeomin چیزی جز نوروتوکسین ندارد. دیسپورت حاوی پروتئین‌های محافظی است که به نوروتوکسین متصل هستند. به دلیل این تفاوت، پس از تزریق، خواص انتشار متفاوتی دارند. دیسپورت آهسته‌تر و در فواصل کوتاه‌تر از زئومین منتشر می‌شود، به این معنی که هدف‌گیری دقیق خطوط خاصی در نزدیکی قسمت‌های حساس (مانند چشم‌ها) با دیسپورت آسان‌تر است. اگر هر یک از این عوامل بیش از حد در نزدیکی چشم منتشر شود، ممکن است به طور موقت افتادگی پلک رخ دهد.

از آنجایی که زئومین حاوی چیزی جز نوروتوکسین خالص نیست، برخی از افراد پیشنهاد کرده‌اند که احتمال کمتری برای ایجاد واکنش و آلرژی دارد. با این حال، عده‌ای می گویند که پروتئین‌های محافظ پیچیده شده در اطراف نوروتوکسین در دیسپورت از آن در برابر سیستم ایمنی محافظت می‌کند و از واکنش‌های آلرژیک جلوگیری می‌نماید. واکنش‌های آلرژیک به هر یک از این داروها بسیار نادر است، بنابراین ممکن است این نکته بی اهمیت باشد.

تفاوت دیگر دوز آنهاست. دیسپورت در غلظت کمتری نسبت به زئومین عرضه می‌شود، بنابراین باید حجم بیشتری از Dysport تزریق شود. تزریق با حجم بیشتر ممکن است منجر به عوارض جانبی موقتی مانند ورم و قرمزی شود.

نتیجه گیری

برخی از کارشناسان میگویند درسته که مارک بوتاکس مهم است، ولی آنچه که مهم تر است مهارت فردی است که تزریق را انجام می‌دهد. یک پزشک با تجربه می‌تواند درباره دوز مؤثر و خواص انتشار یک برند خاص دقیقاً قضاوت کند و بداند کجا و چه مقدار باید تزریق شود، ولی  اگر بوتاکس دارای تاییدیه و استانداردهای لازم باشد مثل مصپورت، نورونوکس کفایت می کند. به همین دلیل است که متخصصین پوست کلینیک رویای آبی بهترین انتخاب برای درمان‌های تزریقی شماست. امروز با ما تماس بگیرید.