انتخاب برگه

قیمت تزریق ژل پرفکتا اصل و موارد استفاده

محبوبیت فیلرهای پوستی مانند پرفکتا در سال‌های اخیر به شدت افزایش یافته‌است. چرا که این نوع درمان‌های پوستی با هزینه بسیار کمتر از جراحی‌های تهاجمی و همچنین درد و عوارض بسیار جزئی، بلافاصله سبب جوانسازی، افزایش طراوت و زیبایی صورت می‌شوند. در ادامه مطلب قصد داریم به معرفی فیلر perfectha بررسی مزایا، عوارض، کاربردها و هزینه‌های آن بپردازیم:

انواع ژل پرفکتا

پرفکتا چیست؟

پرفکتا جدیدترین نسل هیالورونیک اسید متقاطع با فناوری E-birdاست. این فیلر حاوی ژل اسید هیالورونیک دو فازی غیر حیوانی تثبیت شده است. متخصصین پوست و زیبایی از perfecthaبرای آبرسانی به پوست، کاهش چین و چروک صورت، حجم دادن به بافت‌ نواحی مختلف صورت و لب با نتایج طولانی مدت و طبیعی استفاده می‌کنند. با توجه به وضعیت بالینی بیمار از انواع این فیلر پوستی که در قدرت، فرمولاسیون و اندازه‌ ذرات ژل، با یکدیگر متفاوت هستند در لایه‌های پوستی مانند هایپودرم و پریوستوم برای اهداف درمانی مختلف استفاده می‌شود.

تاریخچه ساخت پرفکتا و شرکت سازنده

ژل پرفکتا با بهترین کیفیت مواد اولیه توسط شرکت داروسازی ObvieLineدر سال 2011 ساخته و عرضه شد. این شرکت از سال 2005 فعالیت خود را به طور رسمی در کشور فرانسه آغاز کرده و به عنوان متخصص در تحقیق، توسعه، ساخت و همچنین توزیع فیلر پوستی هیالورونیک اسید (HA) شناخته می‌شود. فیلر پوستی پرفکتا موفق به دریافت تاییدیه‌های رسمی از سازمان‌‌های مختلفی مانند: سازمان تنظیم دارو و محصولات بهداشتی کشور انگلستان و همچنین غذا و دارو (FDA) در کشور آمریکا شده‌است.

انواع مدل ژل پرفکتا

در ساخت perfecthaاز پنج فرمول مختلف استفاده می‌شود که عبارتند از:

1) پرفکتا فاین لاینز 5/0 میلی‌لیتر ( mg/ml20، با 000/180 ذرات ژل در هر میلی لیتر): هدف اصلی این نوع از ژل  پرفکتا درمان چین و چروک‌های سطحی است. با تزریق فیلر به لایه‌های سطحی پوست چروک‌های سطحی پای کلاغی اطراف چشم‌ها به راحتی درمان شده و به مدت 4 تا 6 ماه ماندگار است.

2) پرفکتا درم 1 میلی‌لیتر (mg/ml20، با 000/90 ذرات ژل در هر میلی‌لیتر): هدف اصلی این نوع فیلر پرفکتا درمان چین و چروک‌های متوسط و نیمه عمقی است و به همین دلیل در لایه‌های میانی پوست تزریق می‌شود. از این نوع فیلر برای درمان خطوط اخم، شیارهای عمیق اطراف چشم و دهان و همچنین فرم دهی و افزایش حجم لب‌ها استفاده می‌شود. معمولا ماندگاری آن 6 تا 12 ماه متغیر است.

3) پرفکتا دیپ 1 میلی‌لیتر (صفر mg/ml، با 000/8 ذرات ژل در هر میلی‌لیتر): هدف اصلی این نوع ژل پرفکتا درمان چین و چروک‌های عمیق است. و پزشک آن را به لایه‌های عمیق پوست تزریق می‌کند. علاوه بر چروک‌های عمیق، از آن برای درمان ناهمواری‌های بینی، کانتور و زاویه‌سازی صورت، افزایش حجم بافت چانه و گونه و همچنین حجم دهی به لب‌‌ها نیز استفاده می‌شود. بر اساس مطالعات اثرات تزریق بین 8 تا 12 ماه باقی می‌ماند.

4) پرفکتا ساب‌اسکین 3×1 میلی‌لیتر و یا 1×3 میلی‌لیتر (mg/ml20، 000/2 ذرات ژل در هر میلی‌لیتر): تزریق این نوع ژل perfecthaبا استفاده از سوزن یا کانول به صورت زیر جلدی انجام می‌شود، و از آن برای درمان فرورفتگی‌های پوستی، از بین بردن خطوط استخوان فک، گونه‌ها و چانه استفاده می‌شود. معمولا این نوع فیلر بین 12 تا 18 ماه دوام دارد.

5) پرفکتا کامپیلیمنت 8/0 میلی‌لیتر (mg/ml20، 000/180 ذرات ژل در هر میلی‌لیتر):  این نوع ژل پرفکتا در لایه سطحی پوست تزریق می‌شود، و به عنوان یک درمان تکمیلی و روتوش پس از تزریق بوتاکس و یا لایه‌برداری صورت، از آن استفاده می‌شود.

ماندگاری ژل پرفکتا چگونه است؟

پرفکتا نیز مانند سایر فیلرهای پوستی یک درمان موقت است، و نتیجه آن پس از مدتی به طور کامل از بین خواهد رفت. نتایج حاصل از درمان perfecthaبا توجه به نوع محصول، وضعیت هر بیمار و محل تزریق فیلر، طی 4 تا 18 ماه پس از تزریق، در بافت پوست تجزیه می‌شود.

عوارض ژل پرفکتا

پرفکتا نیز مانند هر درمان غیر تهاجمی دیگر ممکن است با یک سری عوارض کوتاه مدت و محدود همراه شود. مواردی مانند قرمزی، تورم، درد، خارش، تغییر رنگ محل تزریق و همچنین حساسیت به لمس در برخی از افراد دیده می‌شود، خوشبختانه این عوارض پس از1 تا 2 روز به طور کامل برطرف می‌شوند. اما به دلیل حساسیت بیشتر بافت لب، مدت زمان بهبود عوارض جانبی ناشی از تزریق در این ناحیه، طولانی‌تر خواهد شد. توجه داشته باشید که عوارض سطحی ذکر شده تنها در مواردی که درمان با ژل اصل و با کیفیت و زیر نظر پزشک متخصص انجام شده باشد، صدق می‌کنند.

ممنوعیت تزریق ژل پرفکتا

به جز افرادی که به ژل هیالورونیک اسید و مشتقات آن حساسیت بیش از حد داشته و واکنش آلرژیک نشان می‌دهند، افرادی که پس از درمان‌های این چنینی درچار واکنش‌های شدید التهابی می‌شوند و یا خانم‌های باردار و شیرده، سایر افراد ممنوعیتی برای تزریق فیلر پرفکتا ندارند.

مزایای ژل پرفکتا

به طور معمول متخصصان پوست و زیبایی از فیلرهای مختلف برای درمان عارضه‌های متفاوت در پوست صورت استفاده می‌کنند. اما ژل پرفکتا این امکان را می‌دهد تا از انواع آن برای درمان‌ مراجعین با شرایط مختلف استفاده شود. مزایای این فیلر عبارتند از:

 • تزریق سطحی و عمقی برای درمان چروک‌های موجود در لایه‌های سطحی، میانی و عمیق پوست
 • کیفیت بالا و اثربخشی قابل توجه
 • کارایی بالا در حجم‌ و فرم‌دهی لب‌های باریک و نازک و همچنین بهبود حجم از دست رفته لب‌ها بر اثر افزایش سن
 • درمان غیر تهاجمی بسیار موثر برای از بین بردن قوز بینی با فیلر
 • ماندگاری بالا، که در دراز مدت سبب کاهش‌‌ هزینه‌های بیمار خواهد شد
 • امکان استفاده از این ژل در نواحی مختلف صورت از جمله خطوط اطراف چشم، لب و افزایش حجم بافت صورت در چانه و گونه.
 • درمانی ایمن با عوارض بسیار سطحی

کاربردهای ژل پرفکتا

کاربردهای ژل پرفکتا

پرفکتا برای اصلاح و بازسازی بسیاری از مشکلات پوستی در روند افزایش سن، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این فیلر پوستی برای چروک‌های متوسط تا عمیق بسیار کاربردی است. در ادامه به تعدادی از کاربردهای فیلر perfecthaاشاره می‌کنیم:

 • افزایش حجم بافت گونه‌ها
 • افزایش حجم  بافت چونه
 • فرم‌دهی و زاویه سازی صورت
 • کانتور و فرم‌دهی به لب‌ها
 • کاهش چین و چروک و رفع خط لبخند و غم
 • آبرسانی و هیدراته کردن بافت صورت
 • از بین بردن خطوط حاشیه‌ای بافت لب‌ها بر اثر افزایش سن

تفاوت ژل پرفکتا با سایر ژل‌ها

در این بخش قصد داریم ژل پرفکتا را با سایر فیلرهای موجود در بازار مقایسه کنیم:

1)مقایسه پرفکتا با الانسه

تفاوت اصلی این دو محصول در مواد تشکیل دهنده و ساختار آنها است. همانطور که پیش از این نیز اشاره شد در ساخت فیلر پرفکتا از ژل هیالورونیک اسید برای پر کردن چروک‌ها و فرورفتگی‌های موجود در بافت پوست استفاده می‌شود، در حالی که کاپرولاکتون و کربوکسی متیل سلولز موجود در فیلر الانسه با تحریک فرایند کلاژن سازی پوست، باعث جوانسازی و افزایش طراوت پوست می‌شوند. مواد تشکیل دهنده هر دوی این فیلرها قابل جذب هستند و پس از مدتی در بدن از بین می‌روند.

2)مقایسه پرفکتا با رووفیل

در این مورد نیز تفاوت اصلی میان این دو محصول در ساختار و مواد تشکیل دهنده آنها است. ژل رووفیل نسل جدید فیلرهای زیبایی است. در ساختار رووفیل، ترکیبی از مواد مختلفی مانند هیالورونیک اسید، مواد تزریقی مزوتراپی، اولیگوپپتید72، مواد معدنی، ویتامین، انواع اسیدآمینه و کوآنزیم‌ها وجود دارد. این فیلر علاوه بر کاهش چین و چروک‌های پوستی باعث افزایش خاصیت ارتجاعی آن نیز می‌شود. بهتر است با توجه به تشخیص متخصص، عمق و محل تزریق نوع فیلر متناسب با وضعیت هر بیمار انتخاب شود.

3)مقایسه پرفکتا و ژوویدرم

پرفکتا و ژوویدرم هر دو فیلرهایی با پایه اسید هیالورونیک هستند. ژوویدرم ساخت کشور آمریکا است و مانند پرفکتا در انواع مختلف در بازار عرضه می‌شود. تزریق این دو نوع فیلر در مناطق مختلف صورت امکان پذیر است، و هر دوی آنها ماندگاری بالایی دارند.

قیمت ژل پرفکتا در بازار

همانطور که اشاره شد این ژل وارداتی و محصول کشور فرانسه است. به همین دلیل قیمت هر سی‌سی ژل پرفکتا با توجه به نرخ ارز در بازه‌های زمانی مختلف متغیر است. بنابراین برای آگاهی از قیمت روز این فیلر امکان مشاوره حضوری و یا تلفنی به صورت رایگان توسط کارشناسان، برای شما عزیزان فراهم شده‌است.

هزینه تزریق ژل پرفکتا

هزینه تزریق ژل پرفکتا بر اساس مهارت و تجربه متخصص، نوع ژل انتخابی توسط پزشک و همچنین با توجه به محل و میزان تزریق در بیماران مختلف متفاوت است.

نتیجه‌گیری

پرفکتا یکی از ایمن‌ترین و ماندگارترین فیلرهای موجود در بازار است. لازم است اقدامات زیبایی غیر تهاجمی مانند تزریق انواع فیلر تحت نظر پزشک متخصص در مراکز مجهز انجام شود. افراد در سنین مختلف می‌توانند پس از مشورت با پزشک و با توجه به وضعیت پوست خود برای جوانسازی، آبرسانی، حجم دهی و کانتور مناطق مختلف صورت از مزایای ژل perfecthaاستفاده کنند.