انتخاب برگه

یکی از اصلی ترین سوال ها که از درماتولوژیست ها پرسیده می شود این است که “چگونه می توانم از پوستم بهتر مراقبت کنم؟ ” پیدا کردن کسی که به پوستش اهمیت ندهد دشوار است. پوست سالم، درخشان، جوان، هیدراته، بدون آکنه و نقص می تواند بسیاری از نقص ها را بپوشاند در حالیکه پوست بد شما را صرف نظر از ویژگی های دیگر ناراحت می کند. به طور خلاصه پوست مهم است.

عجیب نیست که مردم طی سال های اخیر شروع به توجه به مراقبت پوستی کرده اند. عمل های جدید و محصولات مراقبت پوستی جدیدی وجود دارند و این کاملاً مفید است. با این حال، بسیاری از مردم مطمئن نیستند که از کدام محصولات استفاده کنند و چگونه به طور مناسب از پوست خود محافظت کنند.

از آنجاییکه پوست همه منحصر به فرد هست، هم مردان و هم زنان نیازهای ویژه ای دارند. هنوز، برخی چیزها وجود دارند که اکثر ما باید به منظور دست یابی به پوست سالم و درخشان از آنها دوری کنیم. ما به شما لیستی از 7 اشتباه رایج در مراقبت پوستی را ارائه می کنیم:

7 اشتباه رایج در مراقب از پوست

1. تراشیدن ناکافی پوست/ تراشیدن بیش از حد

تراشیدن( پاکسازی پوست) یکی از بهترین کارهایی است که می توان برای پوست انجام داد. این فرآیند به شما کمک می کند که از شر سلول های پوستی خشک و مرده بر روی سطح پوست خلاص شوید، آن را دوباره جوان و نرم کنید. همچنین، تراشیدن منفذهای پوست را باز میکند و محصولات مرطوب کننده را مؤثرتر می کند. همچنین این زیبایی پوست را بهبود می بخشد. با این حال، نباید آن را زیاد انجام دهید. بسته به نوع پوست تان، باید اول یک لایه بردار مناسب را انتخاب کنید. ثانیاً، مطمئن شوید که تراشیدن (لایه برداری) را بیشتر از دو یا سه بار در هفته انجام ندهید. تراشیدن بیش از حد منجر به آسیب پوستی می شود؛ بدون یک لایه محافظ، پوست شما مستعد آسیب با آفتاب و عوامل خارجی دیگر می شود.

2. عدم استفاده منظم از ضد آفتاب

ما نمی توانیم به اندازه کافی نشان دهیم که چقدر ضد آفتاب مهم است. هرچند ممکن است الان به آن توجه نکنید، آفتاب اثر مهمی بر پوست دارد. اگر ضد آفتاب نزنید، قطعا طی چند سال عواقب آن را خواهید دید. بنابراین، به منظور پیشگیری از آسیب برگشت ناپذیر طی چند سال، به طور منظم از ضدآفتاب استفاده کنید، حتی در روزهای ابری. همچنین، فراموش نکنید که آن را روی گردن خود هم بزنید.

3. تغییر کل روتین پوستی خود

هنگامی که اتفاق بدی می افتد، و پوست شروع به تخریب می کند، ما اغلب عجله می کنیم و تمام محصولاتی که استفاده می کنیم را تغییر میدهیم. این ایده خوبی نیست. اگر همه چیز را یکباره تغییر دهید، نمی توانید مطمئن باشید که کار می کند یا خیر. یافتن بهترین ترکیب محصولات وقت گیر است پس صبور باشید و روتین پوستی خود را به یکباره تغییر ندید.

4. دستکاری پوست

این یک مشکل شناخته شده است؛ هنوز، به نظر نمی رسد که مردم بخواهند به خودشان کمک کنند. قبل از اینکه دفعه بعد شروع به کندن پوست خود کنید، به یاد داشته باشید که آسیب بیشتری می زنید تا اینکه کمک کنید. دستکاری پوست منجر به التهاب، چین و چروک و اسکار می شود. نکات دیگر مراقبت از پوست

5. ندانستن نوع پوست خود

به منظور انتخاب محصولاتی که با پوست شما کار کند و نتایج راضی کننده ای داشته باشد، باید نوع پوست خود را بشناسید. بدون داشتن اطلاعات، تنها تیری در تاریکی رها می کنید. محصولی را فقط به خاطر اینکه دوستی گفته بسیار عالی است یا به علت اینکه محبوب است، نخرید. پوست شما منحصر به فرد است. برای همه یک محصول عالی وجود ندارد. همچنین، توجه کنید که پوستتان ممکن است طی سال ها تغییر کند. اگر یک محصول مشخص در گذشته برای شما خوب بوده به این معنی نیست که برای همیشه مناسب خواهد بود. مشاهده کنید، به پوست خود گوش دهید و به آن چیزی که نیاز دارد بدهید.

6. نداشتن خواب کافی

خواب برای سلامت ما ضروری است؛ که شامل پوست هم می شود. بدون عادت خوابیدن منظم، پوستتان خیلی سریع رنگ پریده و کدر و دایره های تیره زیر چشم تشکیل می شود. علاوه بر این، اگر به طور مکرر دچار کمبود خواب شوید، شما خیلی زودتر متوجه چین و چروک ها می شوید.

7. عدم مراجعه به درماتولوژیست

در نهایت، نباید بترسید یا خجالت بکشید که در مورد مشکلات پوستی خود با یک متخصص صحبت کنید. هیچ مشکلی خیلی کوچک یا خیلی بزرگ نیست؛ همه چیز می تواند و باید کنترل شود. اگر فکر می کنید که نمی دانید چکار کنید، یا اگر همه چیز را امتحان کرده اید و هیچ کدام مناسب نبوده، درنگ نکنید و از یک متخصص در یک کلینیک خوب پوست کمک بخواهید.