انتخاب برگه

ترمیم سطح پوست با لیزر آمریکایی Fraxel یا فراکسل(فرکسل) درمان بی نظیری بوده که می تواند به طور موثری بافت انواع مختلف پوست با هر رنگی را تغییر دهد.
روش ترمیم پوست با لیزر فرکسل از تکنولوژی شکست لیزر استفاده می کند که توسط سازمان غذا و دارو ( FDA) تایید شده و به برگردندان پوست به حالت طبیعی خود کمک می کند و در نهایت پوستی جوان تر، نرم تر، و شاداب تر بهمراه بافت بهتر، منافذ کوچک تر به دست خواهد آمد که فاقد هر گونه نقاط ناخواسته ی قهوه ای رنگ، جای آکنه، جای زخم جراحی خواهد بود و همچنین چین و چروک و خطوط را کاهش می دهد.

لیزر Fracel جدیدترین لیزر جوانسازی پوست

ترمیم پوست با لیزر Fraxel چیست؟

به زبان ساده، ترمیم پوست با لیزر فرکسل به پوست شما کمک می کند تا پوست جدیدی ساخته و آن را جایگزین نواحی آسیب دیده یا نواحی مورد نظر کند و در نهایت پوستی طبیعی و جوان حاصل شود که به جوان شدن ظاهر شما کمک می کند.
ترمیم پوست با لیزر فرکسل بی خطر بوده و درمانی غیر تهاجمی است که بدون هیچ گونه خطر و عارضه ی جانبی و یا نیاز به استراحت طولانی مدت بعد از انجام درمان به جوان سازی پوست شما کمک خواهد کرد.
لطفا توجه داشته باشید که نتایج درمان در افراد مختلف متفاوت خواهد بود.

لیزر فراکسل چه چیزهایی را درمان می کند؟

استفاده از لیزر فرکسل توسط سازمان غذا و دارو (FDA) برای درمان بسیاری از مشکلات پوستی تایید شده است که در زیر به برخی از آن ها اشاره شده است:

 • جای آکنه
 • جای زخم: زخم های جراحی، تصادف، و غیره
 • تغییرات پوستی بوجود آمده به خاطر چاقی و لاغری
 • منافذ باز و بزرگ پوست
 • چین و چروک
 • لکه های ایجاد شده بر روی پوست به دلیل افزایش سن و یا آفتاب سوختگی
 • تغییر رنگ پوست و پیگمنتاسیون ناهمگن
 • خطوط دور چشم
 • بافت های پوستی نامنظم
 • ضایعات ایجاد شده قبل از سرطان (Actinic Ketatoses)

ترمیم سطح پوست با لیزر Fraxel برای مشکلات با طیف های خفیف، متوسط و یا شدید گرفته تا پیشگیری و مراقبت و نگهداری از پوست مورد استفاده قرار می گیرد. نتایج نهایی این نوع درمان داشتن پوستی نرم تر، شاداب تر، جوان تر با بافتی بهبود یافته و اندازه ی منفذ متناسب بوده که چین و چروک و خطوط نیز کاهش یافته اند.

ترمیم و بازسازی و جوانسازی پوست با لیزر فرکسل

مزایای درمان با لیزر فرکسل چیست؟

 • داشتن پوستی نرم ترو شاداب تر
 • بافت پوست بهتر
 • چین و چروک کمتر دور چشم
 • بهتر شدن ظاهر جای آکنه و جای زخم عمل جراحی

 فرکسل چگونه عمل می کند؟

تکنولوژی مربوط به لیزر Fraxel همانند نتایجی که در پی دارد انقلاب بزرگی در زمینه ی مراقبت های پوستی است. بر خلاف دیگر لیزر درمانی ها، بازسازی پوست با لیزر Fraxel می تواند به طور دقیق هزاران نواحی میکروسکوپیک در پوست را با استفاده از نور نقطه ای لیزر که به زیر سطح پوست نفوذ می کند با خلاص شدن از شر سلول های پوستی آسیب دیده و پیر درمان کند و بدین ترتیب پوست آسیب دیده در نهایت با پوستی سالم، شفاف، و شاداب جایگزین می شوند.

از نظر طراحی، بازسازی پوست با لیزر Fraxel می تواند 5 الی 50 درصد سطح پوست را هدف قرار داده و 50 الی 95 درصد باقی مانده به ترمیم نواحی درمان شده کمک می کنند. از آن جایی که درمان با Fraxel بسیار دقیق و بی خطر است می توان از آن برای درمان نواحی حساسی همانند گردن، سینه، دست ها و پوست استفاده کرد.

می توانید نتیجه ای سریع و پیشرونده ای از درمان انتظار داشته باشید. بعد از این که درمان اولیه کامل شد سطح پوست نرم تر و شفاف تر شده و سطح پوست صاف تر می شود. نتایج پیشرونده بعد از سه الی شش ماه نمود می یابند و لایه های عمقی پوست ترمیم می شوند.

چه افرادی می توانند با فراکسل درمان شوند؟

همه می توانند از ترمیم پوست با شکست لیزر Fraxel استفاده کنند چرا که درمان بی ضرری بوده و برای انواع پوست ها با رنگ های متفاوت قابل استفاده است.
پوست شما منحصر به فرد بوده و ژنتیک، سبک زندگی، سابقه ی شخصی شما بر روی ظاهر پوست شما تاثیر می گذارد. می توانید به اقتضای احتیاجات پوست خود برنامه ای درمانی برای جوانسازی پوست با Fraxel در نظر بگیرید.

نتایج فرکسل کی ظاهر می شوند؟

نتایج سریع ظاهر شده و پیشرونده اند. بلافاصله بعد از درمان، سطح پوست شما نرم تر و شفاف تر شده و سطحی صاف تر خواهد داشت.
3 الی 6 ماه بعد از درمان، با ادامه ی ایجاد کلاژن جدید در لایه های عمقی تر پوست، نتایج بهتری ظاهر خواهند شد. ماندگاری نتایج بسته به نحوه ی سبک زندگی، سن، شرایط پوست، و رژیم پوست پایدار متغیر است.

عکس دستگاه لیزر فرکسل Fraxel

درمان با Fraxel چند بار باید انجام شود؟

تعداد درمان با Fraxel برای رسیدن به نتایج مطلوب بسته به نوع پوست، شرایط درمان، و پاسخ پوست به درمان متغیر است. طبق مطالعات کلینیکی برای اکثر افراد، بهترین نتیجه طی 3 الی 5 جلسه نمایان می شود و فاصله ی بین جلسات 4 الی 6 هفته می باشد.

آیا درمان با فراکسل دردناک است؟

هدف درمان با Fraxel رسیدن به درمانی با کمترین درد می باشد بدون این که هیچ گونه ناراحتی ای برای بیمار ایجاد کند. کرم موضعی بی حسی قبل از شروع درمان به محل مورد نظر مالیده می شود و هوای سرد بر روی ناحیه ی تحت درمان قرار می گیرد تا بدین ترتیب ناراحتی حین درمان به حداقل میزان ممکن برسد. بعد از درمان، اکثر بیماران احساس سوختگی در ناحیه ی تحت درمان می کنند که معمولا بعد از چند ساعت این حس از بین می رود.

عوارض ترمیم پوست با لیزر فرکسل چیست؟

به دنبال درمان با Fraxel، ممکن است احساس کنید پوستتان قرمز و متورم شده است. شدت این عوارض بسته به شدت درمان و توجه به دستورالعمل های بعد از درمان (همانند استفاده از یخ بر روی ناحیه ی درمان شده، مرطوب نگه داشتن ناحیه ی درمان، و غیره) و بسته به میزان قابلیت ترمیم پوست شما متغیر است. با این حال، پوست هر کس منحصر به فرد بوده و بعضی بیماران نسبت به بقیه واکنش شدید تر و یا کمتری نسبت به درمان نشان می دهند و بعضی نیز نسبت به درمان های شدید تر عوارض جانبی کمتری نشان می دهند.

دیگر عوارض جانبی موقتی شامل خارش اندک، پوسته پوسته شدن پوست، و ظاهری برونزه است. برای به حداقل رساندن عوارض جانبی دستورالعمل های ویژه ای به شما ارائه خواهد شد.

عکس قبل و بعد از لیزر فرکسل

بعد از درمان با فراکسل برای مراقبت از پوست چه باید کرد؟

بعد از درمان با لیزر Fraxel مهم است از پوست مراقبت ویژه ای بعمل آید. برای کمک به ترمیم سریع پوست بعد از ترمیم پوست با لیزر Fraxel باید برای محافظت از پوست به موارد خاصی توجه کرد که در زیر به برخی از آن ها اشاره شده است:

 • محصولات مراقبت از پوست: همه ی محصولات مراقبت از پوست که اولین هفته بعد از درمان با Fraxel استفاده می شوند باید ضعیف بوده و نباید منافذ پوست را ببندد. از جمله برندهای محصولات مراقبت از پوست که ضعیف بوده و پر هزینه نیز نمی باشند می توان به آویینو (Aveeno)، داو (Dove)، نوتروژنا (Neutrogena)، و ستافیل (Cetaphil) اشاره کرد.
 • ضد آفتاب: طبق گفته های آکادمی متخصصان پوست آمریکایی، استفاده ی مناسب و همیشگی کرم ضد آفتاب بسیار مهم بوده و این اهمیت به دنبال درمان با Fraxel که پوست بسیار حساس و آسیب پذیر است دو چندان می شود. کرم ضد آفتاب مورد استفاده باید طیف محافظتی قابل قبولی داشته (UVA و UVB) و فاکتور محافظت از آفتاب (SPF) آن برابر یا بیشتر از 30 باشد. 20 دقیقه قبل از بیرون رفتن باید از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. در صورتی که نمی توانید از نور مستقیم آفتاب بپرهیزید از لباس های محافظتی و کلاه لبه دار استفاده کنید.
 • مرطوب کننده ها. پوسته پوسته شدن طی فرایند ترمیم بعد از درمان با Fraxel طبیعی است. هر کرم مرطوب کننده ای که استفاده می کنید نباید پوست شما را اذیت کند و یا منافذ باز پوست را پر کند تا بتوان از آن بدون نگرانی استفاده کرد. هرگاه پوست شما خشک شد حتما از مرطوب کننده استفاده کنید.
 • اسکراب ها، تونرها، گلیکولیک اسید، و رتین A: یک هفته پس از درمان با Fraxel پوست شما بسیار حساس است، در نتیجه از استفاده از هر گونه محصولی که ممکن است ایجاد ناراحتی پوستی کند بپرهیزید. از مصرف اسکراب های لایه بردار، تونر ها، یا محصولاتی که حاوی گلیکولیک اسید یا رتین Retin A -A می باشند بپرهیزید. قبل از استفاده از محصولات حتما برچسب آن ها را بخوانید.
 • کرم های سفید کننده: از مصرف کرم های سفید کننده (هیدروکینون ها) بپرهیزید. بعد از ترمیم پوست، که تقریبا یک هفته طول می کشد، می توانید به پوست خود همانند قبل رسیدگی کنید.

نتایج درمان با فراکسل چه مدت پایدار می مانند؟

مدت زمان پایداری Fraxel بسته به شرایط خاص، و نحوه ی مراقبت از پوست متفاوت است. بعد از ترمیم پوست مهم است که از پوست خود در برابر آفتاب همانگونه که در بالا به آن اشاره شد مراقبت کنید. (بخصوص در شرایطی همچون ملاسما که در معرض آفتاب قرار گرفتن شرایط را بدتر می کند.)

متخصص پوست شما توصیه های لازم را به شما ارائه می دهد تا بدین ترتیب نتایج درمان ماندگاری بیشتری داشته باشند.

درمان با Fraxel 1550 و Fraxel 1927

 • Fraxel 1550 به لایه های عمقی پوست نفوذ می کند و بدین ترتیب می توان مشکلات پوستی همچون جای آکنه، چین و چروک، منافذ بزرگ، و خطوط را هدف قرار داد.
 • Fraxel 1927 به طور موثری تغییرات رنگ پوست همچون کک و مک، لک، لکه های قهوه ای، و PHI (یا جای آکنه و یا تغییر رنگ پوست) را هدف قرار می دهد.

 هشدار پیش از درمان: حتما داروها و محصولات پوستی که مصرف می کنید و یا اخیرا استفاده می کردید را با پزشک خود در میان بگذارید. مواردی مثل آکوتان، رتینول ها، و آنتی بیوتیک ها می توانند پاسخ پوست شما به لیزر درمانی را تحت تاثیر قرار داده و نتایج درمان را تغییر دهد. (برای اطلاعات بیشتر با متخصص پوست خود مشورت کنید ولی باید دو هفته قبل از درومان از مصرف رتینول ها جلوگیری کنید و شش ماه قبل از اولین درمان با لیزر نباید از آکوتان استفاده کرد و به طور متوسط استفاده از آنتی بیوتیک ها یک هفته قبل از شروع درمان نباید استفاده شوند. هیچ گاه نباید سلامتی و یا نتیجه ی درمان را به خطر انداخت.)

فرق بین لیزر rf فرکشنال و فرکسل چیست؟

فرکسل لیزر با دو طول موج هست که به صورت کاملا غیر تهاجمی برای از بین بردن لکها ، جای زخم ، جای جوش وجای بخیه به کار می رود و حتی تاییده FDA برای از بین بردن لک بعد از بارداری رو گرفته است اما آر اف فرکشنال لیزر نیست و به علت استفاده از سوزن ها تهاجمی هست و احتمال ایجاد لک بعد از کار وجود دارد و نتایج خیلی خوبی رو زمینه ملاسما یا لک بعد از بارداری ندارد اما فرکسل بسیار بی عارضه و Safe هست و برای جوانسازی و از بین بردن لک و اسکار و حتی چروک اطراف چشم و دهان بسیار کاربردی است.