انتخاب برگه

کاشت ابرو یکی از روشهای درمان نازک شدن و ریزش ابرو است که به دلیل ظاهر طبیعی که دارد، بیشتر از دیگر روشها مانند تاتوی ابرو مورد توجه قرار گرفته است. اما یکی از سوالات پرتکرار افراد این است که آیا امکان کاشت ابرو روی تاتو وجود دارد؟ مزایا و معایب این کار چیست؟ آیا نتیجه کاشت ابرو روی تاتو خوب است یا نه؟ اگر شما هم جز آن دسته از فارادی هستید که قبل از کاشت ابرو دیگر روشها مانند تاتو را امتحان کرده اید، برای دریافت پاسخ این سوالات در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

آیا کاشت ابرو روی تاتو امکانپذیر است؟

تاتو یکی از روش های تغییر حالت فرم ابرو است که از طریق تزریق رنگ به پوست انجام می شود. اما بعد از مدتی این رنگدانه ها کمرنگتر شده و حالت ابرو از بین می رود. در این شرایط فرد باید برای تمدید تاتو مراجعه کند و بار دیگر روی تاتوی قبلی، تاتو کند. علاوه بر این، گاهی اوقات نتیجه تتو ابرو به دلیل عدم تقارن ابروها مورد تایید فرد نیست و زیبایی فرد را تحت تاثیر قرار میدهد.

اما در این میان افرادی هستند که میخواهند این بار برای حالت دادن به ابروهای خود، روش کاشت ابرو را امتحان کنند، نه تمدید تاتو. خبر خوب برای این دسته از افراد این است که این کار بدون هیچ مشکلی قابل انجام است. درواقع برای کاشت ابرو روی تاتو، نیازی به از بین بردن رنگدانه های ناشی از تاتو نیست و میتوان روی تاتو قبلی، کاشت ابرو را انجام داد.

مزیت کاشت ابرو نسبت به تاتو چیست؟

کاشت ابرو در سال‌های اخیر به یکی از عمل های زیبایی رایج و پرطرفدار تبدیل شده است. دلیل اصلی این امر این است که امکانات تکنولوژیک در حال توسعه، شرایط مناسبی را برای کاشت ابرو ایجاد کرده است. عامل مهم دیگر این است که افراد و عوامل محیطی باعث ایجاد تغییر شکل جدی در ابرو می شوند. استفاده از روش‌های اشتباه می‌تواند بر ظاهر ابرو، ریزش ناگهانی ابرو، تغییر شکل‌های ناشی از آرایش یا دلایل مشابه و … بر ظاهر ابرو تاثیر بگذارد. در چنین شرایطی کاشت ابرو با توجه به اینکه نتیجه دائمی دارد، نسبت به دیگر روشها مانند تاتو ابرو ترجیح داده می شود. علاوه بر اینکه کاشت ابرو طبیعیتر از تتو است و زیبایی افراد را دوچندان میکند.

مراحل عمل کاشت ابرو روی تاتو

بهترین روش کاشت ابرو روی تتو چیست؟

کاشت ابرو نیز مانند کاشت مو با برداشتن فولیکول مو از نواحی دارای فولیکول موی مشابه و کاشت این فولیکول ها در ناحیه ابرو انجام می شود. به طور معمول، موی پشت سر یا کنار گوشها برای کاشت ابرو مورد استفاده قرار میگیرد. در ادامه مراحل کاشت ابرو روی تتو را به صورت مختصر توضیح میدهیم:

  • اولین قدم ترسیم دقیق ابروی مورد انتظار فرد است. البته باید توجه داشت چون پیش از کاشت ابرو، تتو انجام شده است؛ تغییر حالت ابرو خیلی ممکن نیست.
  • در طی کاشت ابرو، موها یکی یکی و به صورت دستی از ناحیه اهداکننده(بانک مو) برداشته می شوند. این موها باید به صورت کامل منظم و با زاویه مناسب در ناحیه مورد نظر قرار گیرند.
  • هر گونه کاشت، مو، مژه یا ابرو یا ریش باید توسط متخصص انجام شود تا نتیجه مطلوب باشد.

مدت زمان کاشت ابرو روی تتو نسبت به کاشت مو بسیار کمتر است زیرا تعداد پیوندهای مورد نیاز کمتر است. در واقع، سطحی که باید پیوند زده شود کوچکتر است، فولیکول های کمتری برای استخراج روی و کاشت مجدد روی ابروها مورد نیاز خواهند بود. جراحی کاشت ابرو روی تاتو بی حسی موضعی انجام می شود و بیمار مطلقاً احساس سوزش نمی کند.

آیا برای کاشت ابرو روی تتو باید تتوهای خود را پاک کنم؟

خیر. همانطور که پیش از این گفته شد، برای کاشت ابرو نیازی به رفع تاتو ابرو نیست و میتوانید بعد از مدتی روی ابروهای تتو شده خود، کاشت ابرو را انجام دهید. در بسیاری از موارد، رنگ موجود در پوست ابرو، موجب جذابیت و نتیجه بهتر کاشت ابرو در فرد می شود.

چه مدت بعد از تاتو میتوان کاشت ابرو را انجام داد؟

گرچه کاشت ابرو روی تاتو بدون هیچ مشکلی قابل انجام است؛ اما انجام این کار بلافاصله بعد از انجام تاتو قابل انجام نیست. همانطور که حتما میدانید، برای انجام تاتو، ناحیه ابرو دچار خراش و زخم هایی میشود که رنگ بتواند داخل پوست نفوذ کند. این زخم و خراشها به مرور زمان بهبود می یابند. بنابراین برای اینکه بتوان کاشت ابرو روی تاتو انجام داد، باید چند هفته ای از تاتو گذشته باشد. در غیر این صورت به دلیل حساسیت پوست و زخم هایی که پیش از این در ناحیه وجود داشته است، احتمال عفونت افزایش می یابد. عفونت موجب از بین رفتن فولیکول هایی که کاشته شده اند می شود و در نهایت نتیجه درمان و کاشت ابرو را تحت تاثیر قرار میدهد.

مزایای کاشت ابرو روی تتو چیست؟

  • برای کاشت ابرو روی تاتو نیازی به از بین بردن رنگ دانه های تزریق شده نیست و میتوان روی تتو قبلی کاشت ابرو انجام داد. در نتیجه حالت بخشیدن به ابروها بدون هیچ دردی امکانپذیر است.
  • کاشت ابرو روی تاتو اگر به درستی انجام شود، میتواند زیبایی شما را دوچندان کند. با توجه به اینکه رنگدانه های قبلی از بین نمیروند، زیبایی شما تا زمان نهایی شدن نتیجه کاشت ابرو و رشد موهای جدید تحت تاثیر قرار نمی گیرد.
  • رنگ پس زمینه ای که برای تاتو ابروهای شما پیش از این استفاده شده است، میتواند به زیبایی نتیجه کاشت ابرو بیفزاید.

دوره نقاهت کاشت ابرو روی تتو چگونه خواهد بود؟

  • دوره نقاهت برای کاشت ابرو نسبتا بسیار کوتاه است. در چند روز اول متوجه پوسته پوسته شدن اطراف ابرو خواهید شد. نکته مهم این است که در طی دوران نقاهت به هیچ عنوان ابروهای خود را نخارانید.
  • ممکن است لازم باشد تا 3 هفته پس از جراحی از ورزش شدید اجتناب کنید.
  • در صورت مشاهده هرگونه خونریزی، تورم یا چرک در محل با جراح خود تماس بگیرید.
  • بعد از چند هفته شاهد ریزش ابروهای کاشته شده خواهید بود. این اتفاق کاملا طبیعی است. بعد از چند ماه، موهای جدید ابروهای شما رشد خواهند کرد. در این بین، ممکن است لازم باشد موهای کاشته شده را تا اندازه ابرو طبیعی کوتاه کنید.

کاشت ابرو روی تتو را به متخصص بسپارید

یکی از مهمترین نکاتی که هنگام کاشت ابرو روی تتو باید در نظر داشته باشید این است که حالت ابرو حفظ شود و تغییر چندان زیادی نداشته باشد. زیرا قبل از کاشت ابرو، ابروها توسط تتو و رنگدانه ها حالت گرفته اند و باید همین حالت هنگام کاشت ابرو حفظ شود. به همین دلیل مهم است که کاشت ابرو توسط یک متخصص انجام شود تا چهره طبیعی شما حفظ شده و آسیب نبیند.

کاشت ابرو روی تاتو

هزینه کاشت ابرو روی تاتو

هزینه کاشت ابرو روی تاتو در کلینیک های و مطب های مختلف با توجه به خیلی از عوامل متفاوت است، در کلینیک رویای آبی که مجهز به جدیدترین دستگاهها و اتاق عمل پیشرفته می باشد عمل کاشت ابرو روی تاتو توسط متخصص انجام می شود و به هیچ عنوان از تکنسین برای این عمل استفاده نمی شود. قیمت عمل کاشت ابرو روی تاتو در کلینیک رویای آبی بین 15 تا 20 میلیون تومان در سال 1401 می باشد که در جلسه مشاوره قیمت دقیق آن مشخص می شود.
به شما زیباجوی عزیز هم پیشنهاد میکنیم اگر مایل به انجام این عمل زیبایی هستید در جلسه مشاوره رایگان با متخصص کاشت ابرو مجموعه سوالات خود را مطرح کنید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.
برای دریافت نوبت مشاوره رایگان کاشت ابرو با شماره 54862-021 تماس حاصل فرمایید.