انتخاب برگه

ژل استایلج که تقریباً در سال 2011 به انگلستان معرفی شد و توسط شرکت فرانسوی Vivacy Laboratories تولید شد، اولین فیلر پوستی هیالورونیک اسید با لیدوکائین بی حس کننده موضعی (لینوکائین) و یک آنتی اکسیدان به شکل مانیتول است که همه در یک محصول عرضه می‌شوند.

با غلظت‌های مختلف، استایلج می‌تواند با توجه به درجه فرورفتگی یا ناحیه پوست استفاده شده و آن ناحیه را درمان کند. استایلج چین و چروک‌ها را اصلاح می‌کند (چروک‌های پیشانی، پنجه کلاغی، بینی و چانه، چروک‌های دهان و غیره)، به پوست رطوبت را بازمی گرداند و امکان مدل سازی شکل‌ها و خطوط صورت (گونه‌ها، چال گونه، حجم لب‌ها و صورت بیضی شکل) را فراهم می‌کند.

کاربردهای ژل استایلج

استایلج چیست؟

استایلج یکی از داروهای متعدد ساخته شده بر پایه اسید هیالورونیک است که باعث نرمی و لطافت پوست می‌شود و پوست را شاداب و جوان می‌کند. این اولین فیلر پوستی است که هیالورونیک اسید را با مانیتول و لیدوکائین ترکیب می‌کند. این ترکیب یک روش راحت با اثرگذاری طبیعی و طولانی مدت را فراهم می‌کند. Laboratoire Vivacy – شرکت سازنده انواع زیر را تولید می‌کند: Stylage S، M، L، XL، Stylage Special Lips، Stylage Hydro و Hydro Max.

در این مقاله قصد داریم در مورد فیلر لب استایلیج، عملکردها، ویژگی‌ها، موارد مصرف، موارد منع مصرف، عوارض جانبی و موارد دیگر صحبت کنیم.

فیلر لب استایلج: هر آنچه باید درباره‌اش بدانید

آیا روشی یکسان برای همه وجود دارد که همیشه بتوانند با آن شیک و زیبا بنظر برسند؟ ما شک داریم که چنین روشی وجود داشته باشد، اما می دانیم یک صورت تمیز و سالم همیشه مد خواهد بود.

متأسفانه، هر چه سن زنان بیشتر می‌شود، حفظ جوانی پوست دشوارتر می‌شود. بله، آرایش می‌تواند عیوب جزئی را پنهان کند. اما وقتی چین و چروک‌ها بیش از حد قابل مشاهده هستند و ماسک‌های ضد پیری دیگر فایده‌ای ندارند، چه باید کرد؟ چندین گزینه برای حل مشکل وجود دارد: جراحی، تزریق بوتاکس یا تزریق اسید هیالورونیک. احتمالاً آخرین مورد بهترین است. هیالورونیک اسید ماده‌ای است که به طور طبیعی در بدن انسان وجود دارد، بنابراین با تزریق این داروها هیچ آسیبی به بدن وارد نمی‌شود.

استایلج از چه چیزی تشکیل شده است؟

Stylage S، M، L، XL و مخصوص لب – اسید هیالورونیک IPN-Like + Mannitol; به طور خاص برای اصلاح طبیعی خطوط و چین و چروک‌های سطحی طراحی شده است.

Stylage M و لیدوکائین مخصوص لب – اسید هیالورونیک IPN-Like + مانیتول + 0.3٪ لیدوکائین.

محصولات استایلج با یک آنتی اکسیدان به نام Mannitol ترکیب می‌شوند که به طور طبیعی در طبیعت در کرفس، زیتون و تمشک وجود دارد تا عوارض جانبی اسید هیالورونیک (قرمزی و ورم) را کاهش دهد. وجود مانیتول، “جذب کننده رادیکال‌های آزاد”، اثرات رادیکال‌های آزاد را بر روی پوست و محصول تزریق شده محدود می‌کند، بنابراین خطر التهاب پس از تزریق را کاهش می‌دهد و از تخریب ساختار ژل اسید هیارونیک توسط بدن جلوگیری می‌کند.

استایلج چطور ساخته می‌شود؟

Vivacy با فناوری ثبت شده IPN-like® (شبکه نفوذکننده) خود چیزی ساخته که دارای دو ساختار است – ساختار A و B تک فاز و ساختار IPN مانند. این دو از نظر مکانیکی متفاوت هستند، بنابراین استایلج به راحتی تزریق می‌شود و افزایش تراکم گره‌های پیوند متقابل آن باعث دوام طولانی مدتش می‌شود. این روش به BDDE کمتری (یک ترکیب رایج مورد استفاده در اسیدهای هیارونیک) نیاز دارد که به ادعای شرکت موثرتر است و منجر به محصول ایمن‌تر و ماندگارتر می‌شود.

آیا آزمایش پوستی قبل از درمان لازم است؟

بدون نیاز به تست آلرژی

استایلج موقتی است یا دائمی؟

موقتی به دلیل تجزیه هیالورونیک اسید در بدن.

استایلج توسط چه کسی میتواند تزریق شود؟

فقط متخصصین پوست و مو و پزشکان مجوز دار

انواع ژل استایلج

انواع ژل استایلج

7 فرمول مختلف از استایلج موجود است.

استایلج هیدرو(Stylage Hydro)

(14mg/g اسید هیالورونیک غیر پیوندیافته، سرنگ 1×1ml)
تزریق در فرورفتگی سطحی با استفاده از تکنیک‌های مزوتراپی برای آبرسانی مجدد فرورفنگی، بهبود خاصیت ارتجاعی پوست، احیای ناحیه صورت، گردن و جوانسازی دست.
یک برنامه درمانی شامل 3 جلسه در عرض 3 هفته تا 1 ماه، با انجام درمان‌های نگهدارنده در فواصل 3 تا 6 ماهه برای طولانی شدن و افزایش اثر درمان توصیه می‌شود.

استایلج هیدرومکس(Stylage Hydromax)

(12.5mg/g اسید هیالورونیک، سرنگ 1×1ml)
تزریق به فرورفتگی سطحی با استفاده از تکنیک‌های مزوتراپی برای درمان پوست بسیار خشک/دهیدراته. آبرسانی عمیق، فوری یا درمان بازسازی پوست، بهبود کشسانی پوست، احیای ناحیه صورت، گردن و جوانسازی دست. Stylage HydroMAX یک محصول مزوتراپی است، بنابراین علائم پیری و خشکی پوست را درمان می‌کند ولی برای رفع چین و چروک مناسب نیست.
یک برنامه درمانی شامل 2 جلسه، بسته به درجه کم آبی، در فواصل 1 ماهه و سپس 1 جلسه دیگر دو ماه بعد در صورت لزوم توصیه می‌شود. برای حفظ اثرگذاری، جلسات منظم شارژ نیز توصیه می‌شود.

استایلج اس(Stylage S)

(16mg/g اسید هیالورونیک، سرنگ 2×0.8ml)
تزریق به عنوان فیلر زیر چشم در فرورفنگی سطحی تا میانی برای چین و چروک‌های سطحی و متوسط، چروک‌های اطراف چشم (پنجه کلاغی)، خطوط اخم بین دو ابرو(بین ابروها)، چروک‌های ریز گونه، چروک‌های اطراف دهان (در اطراف دهان)، بافت گوشه دهان (خطوط خنده) و تیرگی (دور چشم) در ناحیه فرورفتگی اشک زیر چشم انجام می‌شود.

استایلج ام(Stylage M)

(20mg/g هیالورونیک اسید، سرنگ 2×1ml)
تزریق در فرورفتگی میانی تا عمیق برای چین‌های بینی و لبی متوسط تا شدید، صاف کردن نواحی چروکیده و چین‌های افتادگی (گونه‌ها، افتادگی‌های صورت، چانه)، پوسته‌های دهانی (خطوط لبخند)، چین و چروک‌های گونه، ناحیه خالی شقیقه، بینی برای کاهش قوز یا لیفت نوک بینی و تغییر شکل لاله گوش.
Stylage M همچنین با لیدوکائین برای کاهش درد بیمار موجود است.

استایلج ال(Stylage L)

(24mg/g اسید هیاورونیک، سرنگ 2×1ml)
برای چین و چروک‌های عمیق تا خیلی عمیق، چین‌های بینی و لبی شدید، خطوط دهانی (خطوط لبخند)، جوان‌سازی دست از جمله درمان کاهش حجم در پشت دست‌ها به داخل فرورفتگی عمیق تزریق می‌شود.

استیلج ایکس ال(Stylage XL)

(26mg/g هیالورونیک اسید، سرنگ 2×1ml)
برای درمان نقایص حجمی صورت، ترمیم خطوط صورت، بزرگ کردن ناحیه گونه و درمان فلج خفیف صورت (افتادگی پوست) به لایه عمیق فرورفتگی یا زیر پوست تزریق می‌شود.

ژل استایلج مخصوص لب (Stylage Special Lips)

(18.5mg/g هیالورونیک اسید، سرنگ 1×1ml)
تزریق در فرورفتگی سطحی تا میانی برای افزایش حجم لب، شکل دادن و اصلاح کانتور لب، اصلاح اندازه نامتناسب لب بالا یا پایین، کاهش خطوط دور دهان یا خطوط بالای لب بالا و بازگرداندن آبرسانی به لب (درمان خشکی لب‌های قرمز)
ژل استیلج مخصوص لب نیز همراه با لیدوکائین موجود است تا درد بیمار را کاهش دهد.

فرمول ویژه برای لب‌های بسیار خاص

ژل پوستی استایلج در مقایسه با سایر داروها دارای چندین مزیت است. اولین تفاوت ترکیب منحصر به فرد آن است (هیالورونیک اسید + مانیتول + لیدوکائین). همچنین، حاوی آنتی اکسیدان هایی است که یک اثر جوانسازی مازاد هم دارد. این دارو توسط فناوری 3D Matrix تولید می‌شود که بدون انجام روش‌های اضافی اثر طولانی‌تری ایجاد می‌کند. استایلاژ پس از تزریق به لب بسیار طبیعی به نظر می‌رسد، یکی از ویژگی‌هایی که بیماران بیشتر آن را دوست دارند. چیزی که آنها حتی بیشتر دوست دارند هزینه استایلج است زیرا مهم نیست که دارو چقدر خوب باشد، هزینه فیلرهای پوستی اغلب دلیل انتخاب یک داروی دیگر از سوی بیماران می‌شود. قیمت استایلج کمتر از بقیه رقباست – این بدون شک یک مزیت قابل توجه محسوب می‌شود. روش تزریق ژل استایلج بسیار راحت، ساده و سریع است و یکی دیگر از دلایلی است که پزشکان استیلج را توصیه می‌کنند و مراجعین آن را انتخاب می‌نمایند.

استایلیج مخصوص لب برای بزرگ کردن لب‌ها با افزودن حجم از دست رفته و همچنین برای زاویه سازی صورت و موارد دیگر استفاده می‌شود. با توجه به غلظت بالای هیالورونیک اسید، ژل به طور مؤثر خطوط سطحی، فرورفتگی‌های عمیق پوست و کاهش حجم را اصلاح می‌کند. استایلج مخصوص لب با کمک فناوری شبکه نفوذ کننده ایجاد شده که چگالی گره‌های پیوند متقابل آن را افزایش می‌دهد. چنین رویکردی یک روش آسان و یک اثر طولانی مدت را فراهم می‌کند. مانیتول همچنین بر روند تزریق تأثیر می‌گذارد و عوارض جانبی مانند ورم و قرمزی را کاهش می‌دهد.

موارد منع استفاده ژل استایلج

افراد با حساسیت شدید به اسید هیالورونیک یا لیدوکائین.
بیماران مبتلا به آلرژی شدید که با سابقه آنافیلاکسی یا سابقه وجود چندین آلرژی شدید تشخیص داده می‌شوند.

مدت اثرگذاری استایلج

به گفته سازنده، محصولات مختلف استایلج تقریباً تا این میزان دوام خواهند داشت:
Stylage S – بین 9 تا 12 ماه
Stylage M (لیدوکائین) و L – تا 12 ماه
Stylage XL بیشتر از 12 ماه
استایلاژ مخصوص لب (لیدوکائین) – بین 6 تا 9 ماه
مدت زمان تأثیر تمام درمان‌های استایلج بسیار متفاوت است و به عوامل زیادی مانند نوع و ساختار پوست، سن، سبک زندگی، ناحیه تحت درمان و روش تزریقی که پزشک استفاده می‌کند، بستگی دارد.

عوارض جانبی گزارش شده ژل استیلج

اریتما موقتی (قرمزی)، ورم، درد، خارش، تغییر رنگ یا حساسیت در محل تزریق.

هزینه تزریق استایلج

قیمت‌هایی که برای استایلج در نظر گرفته می‌شود به محصول مورد استفاده، مقدار سرنگ استفاده شده از یک بسته و کلینیک یا پزشک بستگی دارد. با این حال می‌توانید انتظار داشته باشید که از 250 دلار به بالا برای هر سرنگ استایلج بپردازید. که در جدول زیر هزینه تزریق ژل استایلج در چند کشور به تفکیک گردآوری شده است، البته لازم به ذکر است در ایران قیمت ها بسیار پایین تر از کشورهای دیگر و گاها تا یک دهم آنها می باشد.

کشور مقدار ژل (میلی لیتر) ناحیه تزریق هزینه (دلار)
انگلستان 1 لب بالا 520-840
انگلستان 1 لب پایین 520-840
انگلستان 2 لب بالا و پایین 1040-1680
دبی 1 لب بالا 220-440
دبی 1 لب پایین 220-440
دبی 2 لب بالا و پایین 440-880
کانادا 1 لب بالا 480-880
کانادا 1 لب پایین 480-880
کانادا 2 لب بالا و پایین 960-1760
آلمان 1 لب بالا 390-780
آلمان 1 لب پایین 390-780
آلمان 2 لب بالا و پایین 780-1560
آمریکا 1 لب بالا 600-1000
آمریکا 1 لب پایین 600-1000
آمریکا 2 لب بالا و پایین 1200-2000

نتایج بالینی / قبل و بعد
عکس‌های مختلف قبل (چپ) و بعد (راست) که پیشرفت‌های حاصل از محصولات استایلج را نشان می‌دهد.

قبل و بعد رفع چین و چروک صورت با ژل استایلج

رفع خط خنده با فیلر استایلج

رفع خطوط دور دهان و حجم دهی لب با ژل استیلج

نمونه کار قبل و بعد ژل لب برند stylage