انتخاب برگه

شایعات و حقایفی درباره لیزر حذف مو

لیزر موهای زائد یکی از روشهای زیبایی  پر تقاضا است؛ نه فقط در تهران بلکه در سراسر جهان. با این حال، شایعاتی در ارتباط با این روش وجود دارد  که ممکن است باعث شود شما سراغ آن نروید. اگر شما به شدت نیاز به این تکنیک حذف مو دارید، اما به دلیل این شایعه ها نمی خواهید از آن استفاده کنید، پس فرصت شگفت انگیزی را از دست می دهید. این پست این شایعات را مورد بحث قرار داده و حقیقت را نیز ارائه می دهد ؛ تا واقعیت ها را به جای شایعات بدانید. برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای این مطلب با ما باشید.

شایعه : لیزر حذف مو اصلا یک روش ایمن نیست.

واقعیت: شما لازم نیست که در مورد ایمنی لیزر  نگران باشید، زیرا این روش 100٪امن است.

هیچ  گونه پیچیدگی  وجود ندارد. همچنین عوارض جزئی جانبی  آن موقت می باشد. متخصصان مراقبت از پوست در مورد ایمنی آن اطمینان دارند، زیرا توسط FDA تایید شده است. با این حال، شما باید زیر نظر کسی که  آموزش دیده  و از دستگاه  لیزر که تاییدیه  FDA را دریافت کرده است ، در یک کلینیک خوب پوست  لیزر کنید.  به این ترتیب خطرات این روش  به صفر می رسد.

شایعه: بعد از لیزر کردن موهای زائد، رشد مو افزایش می یابد.

واقعیت: این حرف دور از واقعیت است. اگر این حقیقت داشته باشد، افراد ممکن است این درمان را برای رشد مو خود استفاده کنند. الگوی رشد مو در هر فرد متفاوت است. همچنین عوامل داخلی و خارجی نقش خود را ایفا می کنند. تغییرات هورمونی همچنین می تواند باعث  سریع  شدن روند رشد مو شود. به عنوان مثال، بعضی افراد وقتی سنشان افزایش پیدا می کند،  رشد موهایشان بیشتر می شود. از سوی دیگر، بعضی از افراد دیگر با افزایش سن ، موهای آنها کمتر می شود. با این حال، یک جلسه به اندازه کافی برای خلاص شدن از موهای ناخواسته کافی نیست. این فقط یک شروع است برای رسیدن به نتیجه دلخواه باید جلسات متعدد این کار را انجام دهید .

شایعه: اثر لیزر رفع موهای زائد بدن برای انواع موها یکسان است.

واقعیت: شما شگفت زده خواهید شد  اگر بدانید که واقعیت کاملا مخالف این شایعه  است. اثر لیزر حذف مو  بر روی انواع مو یکسان نیست. نوع و بافت مو هر شخص  با دیگری متفاوت است. شما نتایج فوق العاده در مورد موهای ضخیم دریافت خواهید کرد. همچنین لیزر  بر روی  موهای سیاه  بهترین اثر را خواهد داشت. برای شفاف سازی،  اگر موهای شما تیره و ضخیم است و رنگ پوست  شما روشن است، شما یک ترکیب عالی برای به دست آوردن نتایج عالی خواهید داشت.

شایعه: برای به دست آوردن نتایج شگفت انگیز، تنها یک جلسه کافی است.

واقعیت: حقیقت متفاوت است. برای رسیدن به نتایج دلخواه باید جلسات متعدد  لیزر را انجام دهید. فقط یک جلسه نمی تواند بهترین نتیجه را ارائه دهد.  در واقع، برخی از موهای شما ممکن است در یک جلسه در حالت خواب باقی بمانند و لیزر نمی تواند در آن جلسه به آنها ضربه بزند. لیزر فقط  به موهای فعال  ضربه وارد می کند. بنابراین، جلسات متعدد باعث می شود که تمام موها در ناحیه پوست هدف قرار گیرند.

اگر می خواهید از این تکنیک بهره مند شوید، باید پزشک خود را با دقت انتخاب کنید و با در اختیار داشتن مشاوره کامل در مورد درمان  دید کاملا روشنی داشته باشید.