انتخاب برگه

لیزر بیکینی(واژن)، عوارض، هزینه، اقدامات لازم قبل از لیزر

داشتن بدنی بدون مو و صاف، یکی از دغدغه های مهم هر فردی است. برای از بین بردن موهای زائد بدن از گذشته تا به الان از روش های مختلفی مانند استفاده از گیاهان مختلف، تیغ، پودرهای موبر، موم و… به کار گرفته می شوند که البته هر یک دردسرهای خاص خود را دارند و بعد از یکی دو روز بدن از حالت صاف و لطیف خود خارج می شود.

یکی از بخش های بدن که از بین بردن موهای زائد آن به نسبت دیگر بخش ها دشوارتر است ناحیه بیکینی است چرا که بیشتر روش ها مشکلاتی چون شل شدن پوست ناحیه بیکینی و تیرگی آن را به همراه خواهند داشت. این روزها خوشبختانه با پیشرفت علم، راه حل جدیدتری برای هر مشکلی وجود دارد و راه حل کارآمد و موثر برای حذف موهای زائد بکینی نیز همان لیزر بیکینی است. در روش لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی در واقع با سوزاندن موهای زائد این بخش، بعد از مدتی رشد موها در این بخش از بدن متوقف خواهد شد.

اگر شما نیز قصد داشته لیزر بیکینی انجام دهید با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید تا به تمامی پرسش های شما در مورد لیزر موهای زائد بیکینی پاسخ داده شود.

عکس قبل و بعد لیزر بیکینی

بیکینی چیست؟

پیش از هر چیزی به این موضوع خواهیم پرداخت که کدام نواحی از بدن بیکینی نامیده می شود. در واقع به ناحیه شرمگاهی یا ناحیه تناسلی بدن خانم ها که با موهای زائد پوشیده شده است بیکینی گفته می شود. این ناحیه از بدن اگر چه دارای پوششی از جنس مو است اما باید برای رعایت تمیزی و بهداشت، همیشه موهای زائد آن برداشته شوند.

وجود موهای زائد در این ناحیه اثرات منفی در رابطه جنسی به همراه دارد و به همین دلیل نیاز است که حتماً با روشی مناسب، نسبت به اصلاح موهای این ناحیه اقدام شود. خیلی از خانم ها متاسفانه در این زمینه بدترین روش اصلاح که همان استفاده از تیغ است را به کار می گیرند که در دراز مدت سبب ایجاد مشکلات پوستی می شود. این در حالی است که لیزر بیکینی یکی از کم عارضه ترین روش ها برای از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی به شما می آید.

بیشتر بخوانید

لیزر بیکینی شامل چه نواحی می شود؟

لیزر بیکینی، لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی خانم هاست. همانطور که گفتیم ناحیه شرمگاهی خانم ها دارای موهای زائد است و برای حفظ سلامتی و بهداشت نیاز است که موهای این بخش از بین بروند. اما لیزر بیکینی شامل کجا است؟ در کل بخشی از ناحیه تناسلی خانم ها که با لباس زیر پوشانده شده و نیز مقدار کمی که از این لباس بیرون می آید و به نوعی بخش داخلی پاها نیز جزو بیکینی محسوب می شوند اما خط باسن شامل آن نمی شود.

مزایای لیزر بیکینی

در ادامه با هم بررسی خواهیم نمود که لیزر بیکینی چه مزایایی به همراه دارد:

 1. موها را برای مدتی طولانی از بین می برد؛
 2. طی جلسات لیزر به خوبی شاهد نازک تر و کم تراکم تر شدن موهای ناحیه تناسلی خواهید شد؛
 3. در دراز مدت این روش، مقرون به صرفه ترین روش از بین بردن موهای زائد بدن است؛
 4. برخلاف سایر روش ها، مانع از ایجاد موی زیرپوستی، سوختگی یا جوش می شود؛
 5. بعد از طی شدن دوره درمان، تنها هر دو سال یک بار نیاز به شارژ خواهد داشت؛
 6. در مقایسه با روش وکس، درد کمتری دارد.

انواع لیزر بیکینی

انواع لیزر بیکینی

لیزر بیکینی در کل اشاره به لیزر موهای ناحیه تناسلی و اطراف آن دارد. اما بسته به این که دقیقاً موهای زائد چه بخش هایی مورد هدف قرار خواهند گرفت لیزر بیکینی دارای سه نوع مختلف زیر است:

لیزر بیکینی پایه

در این روش، موهای زائد بیرون از مایو یا شورت هدف قرار داده می شوند. در واقع این نوع لیزر بیکینی کمترین مساحت را پوشش خواهد داد و بیشتر توسط افرادی که به تازگی لیزر موهای زائد انجام داده اند، افرادی که از درد لیزر موهای زائد می ترسند، کسانی که به دلیل خجالت از لیزر بیکینی از لیزر خودداری می کنند و نیز نوجوانان مورد استفاده قرار می گیرد.

لیزر بیکینی کامل

در این روش کلیه ناحیه پوشیده شده توسط مایو یا شورت و چیزی حدود 4 سانتی متر تا بخش مرکزی جلوی اندام تناسلی، هدف لیزر قرار داده می شود. در این روش همچنین ممکن است موهای مناطق بالاتر یا پایین تر که در واقع همان نقاط نزدیک به شکم یا لابیا هستند نیز لیزر شوند.

لیزر بیکینی برزیلی

این روش محبوب ترین نوع لیزر بیکینی است چرا که باعث احساس شادابی و تمیزی می شود. در این روش تمامی ناحیه تناسلی مورد درمان قرار خواهد گرفت.

لیزر بیکینی برای چه کسانی مناسب نیست؟

معمولاً افراد باید پیش از شروع جلسات لیزر موهای زائد بیکینی، جلسه مشاوره ای با پزشک متخصص داشته باشند تا سلامت جسمی بدن آن ها تایید شود. در این جلسه فرد باید مشکلات پوست یا دیگر مشکلات خود که ممکن است با لیزر تداخل داشته باشند را با پزشک مطرح کند. چرا که احتمال دارد این مشکلات باعث شوند لیزر برای فرد پرخطر باشد یا حتی نتیجه موثری نداشته باشد. به طور کلی لیزر در صورتی که فرد دارای هر یک از شرایط زیر است برای او مناسب نخواهد بود:

 1.  بارداری یا در مرحله اقدام برای بارداری
 2.  دوره شیردهی
 3.  استفاده از داروهای هورمونی
 4.  مصرف داروهای خاص
 5.  دارای سوختگی و تیرگی پوست براثر استفاده از لیزر موهای زائد
 6.  استفاده از روش هورمون درمانی جهت درمان تیروئید و ناباروری بدن

قیمت لیزر بیکینی چند است؟

به طور کلی نمی توان هزینه مشخصی را برای لیزر بیکینی تعیین نمود چرا که عوامل مختلفی در هزینه لیزر بیکینی موثر هستند که از بین آن ها می توان به مواردی مانند نوع کلینیک، پزشک موردنظر، تعداد جلسات، نوع پوست، نوع دستگاه ها و… اشاره نمود. تمامی این موارد باعث تغییر هزینه لیزر خواهند شد. بی شک هر چه شما برای گرفتن نتیجه دلخواه به تعداد جلسات بیشتری نیاز داشته باشید قیمت لیزر بیکینی نیز برای شما بیشتر خواهد بود. شما می توانید برای تعیین هزینه لیزر موهای زائد، از پزشک در جلسه مشاوره این موضوع را بپرسید. با توجه به نوع پوست شما پزشک قیمت لیزر بیکینی را عنوان خواهد نمود.

اما این نکته را باید یادآور شویم که قیمت لیزر بیکینی در یک مرکز معتبر معمولاً بسیار مناسب خواهد بود و در دراز مدت حتی از سایر روش های حذف موهای زائد برای شما بسیار مقرون به صرفه تر می شود.

تعداد جلسات لازم برای لیزر بیکینی چقدر است؟

در کل برای هر فرد و هر ناحیه ای از بدن باید 6 تا 8 جلسه به فاصله چند هفته از هم طی شود. معمولاً فرد بعد از گذشت 8 جلسه به خوبی مشاهده خواهد کرد که بیشتر از 80 درصد موهای زائد بدن او از بین رفته اند و پس از آن هر 3 ماه، 6 ماه یا نهایت سالی یک بار بسته به نظر پزشک باید لیزر موهای زائد بیکینی تمدید شود. به طور کلی برای هر فرد، تعداد جلسات موردنیاز برای لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی، متفاوت است. چرا که عوامل مختلفی مانند رنگ پوست، رنگ مو و نیز ضخامت آن در این زمینه دخیل هستند.

معمولاً از همان جلسه اول به بعد موهای این ناحیه بسیار نازک تر خواهند شد و با طی کردن کامل جلسات، فولیکول های مو نیز به طور کامل از بین می روند.

تفاوت لیزر موهای زائد بیکینی و برزیلی در چیست؟

لیزر بیکینی و لیزر برزیلی در واقع دو روش متفاوت و البته مرتبط با بانوان هستند. برای بررسی تفاوت لیزر موهای زائد بیکینی و برزیلی اول بهتر است به تعریف هر یک از آن ها بپردازیم. بیکینی، ناحیه اطراف اندام تناسلی است و سه سانت بیرون از ناحیه تناسلی به عنوان خط بیکینی یا همان خط مایو محاسبه می شود. معمولاً در این روش در صورت تمایل فرد، موهای ناحیه شرمگاهی و لب های بیرون بدن لیزر می شوند و این امر کاملاً اختیاری است.

اما در لیزر برزیلی تمامی نواحی ناحیه تناسلی لیزر خواهد شد. در این روش خط باسن، لبه های بیرونی، لبه های داخلی، ناحیه شرمگاهی و… تحت درمان قرار خواهند گرفت و نیاز است که فرد برای استفاده صحیح از دستگاه لیزر، کاملاً برهنه باشد.

انتخاب روش مناسب در انجام لیزر موهای زائد این ناحیه از بدن همه چیز به انتخاب فرد و شرایط جسمی او برمی گردد.

لیزر بیکینی چه عوارضی دارد؟

لیزر بیکینی یکی از روش های کم عارضه برای حذف موهای زائد این ناحیه از بدن است اما به هر حال نمی توان آن را روشی بدون عارضه دانست. در زمان انجام لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی، احتمال دارد کمی قرمزی و التهاب بر روی این ناحیه از بدن دیده شود اما جای نگرانی نیست چرا که این عوارض لیزر بیکینی موقتی است و بعد از چند دقیقه از بین می روند. البته این عوارض بیشتر برای پوست های حساس اتفاق می افتد و برای سایر پوست ها معمولاً مشکلی ایجاد نمی شود.

همچنین از علائم نادر لیزر بیکینی می توان مواردی چون اسکار پوست بدن، عفونت، تغییر رنگ پوست بدن و… را نام برد که در کمتر فردی دیده می شود.

آیا لیزر بیکینی باعث سرطان می شود؟

یکی از باورهای غلط در رابطه با لیزر بیکینی این است که این روش حذف موهای زائد سبب سرطان می شود و به همین دلیل خیلی از افراد از روی ترس از این بیماری، از انجام لیزر موهای زائد بیکینی خودداری می کنند. اما واقعیت آن است که در لیزر موهای زائد، پرتوهای دستگاه تنها به عمق کمی از پوست نفوذ می کنند و تنها می توانند فولیکول های بدن را هدف قرار دهند.

از طریق سوختن این فولیکول ها، رشد موهای زائد بدن متوقف می شود. به نوعی هنگام قرار گیری دانه های ملانینیموهای بدن، فولیکول های آن ناحیه بر اثر گرما می سوزند و به همین دلیل دیگر مویی در آن ناحیه رشد نمی کند. پرتوهای ناشی از لیزر با اشعه ایکس فرق می کنند، در زمان اشعه ایکس با ورود به درون بدن سبب سوختن DNA های بدن شده و مشکلات زیادی را به بار می آورد.

در لیزر اما تنها فولیکول های مو، مورد هدف قرار گرفته و قدرت پرتو لیزر بسیار کمتر از اشعه ایکس است.

بی خطر بودن پرتوهای لیزر توسط سازمان غذا و دارو آمریکا تایید شده است و در نتیجه می توان مطمئن بود که لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی نمی تواند سبب سرطان شود.

آیا لیزر بیکینی باعث نازایی می شود؟

ترس از نازایی و ایجاد مشکلات هورومونی نیز یکی دیگر از مواردی است که باعث شده خیلی از افراد به طرف لیزر موهای زائد بیکینی نروند. این در حالی است که لیزر تنها به کرکی شدن موها کمک می کند و تا جایی این کرکی شدن موها ادامه پیدا می کند که دیگر موهای زائد بدن دیده نشوند. پرتوهای ناشی از دستگاه لیزر تنها به درون پوست نفوذ می کند و سبب حذف فولیک های مو خواهد شد. اما قدرت این پرتوها به اندازه ای نیست که امکان ورود به بدن و آسیب رساندن به اندام های داخلی را داشته باشند.

در واقع پرتوهای لیزر تنها به عمق یک میلی متری بدن نفوذ می کنند و نمی توانند به بدن ورود پیدا کرده و عملکرد بخش های مختلف بدن از قبیل عملکرد تخمدان، اندام تناسلی و… را تحت تاثیر قرار دهند.

آیا لیزر باعث تغییر رنگ یا ایجاد لک می شود؟

به کمک لیزر بیکینی می توان رنگ پوست این ناحیه از بدن را یک تا دو درجه روشن تر نمود. به نوعی لیزر موهای زائد، همچون یک لایه بردار است و به کاهش تیرگی های پوست کمک می کند. اما علت ایجاد لکه های پوستی در برخی از افراد بعد از لیزر، به دلیل مراجعه به کلینیک های غیرحرفه ای است. قطعاً عدم مراجعه به یک کلینیک معتبر و انجام لیزر توسط پزشکی کاربلد، سبب سوختگی و تغییر رنگ پوست ناحیه بیکینی خواهد شد. در صورت بروز این مشکل نیاز به استفاده از داروها و پمادهای ضدسوختگی است.

چنانچه مرکز معتبری را برای انجام لیزر بیکینی انتخاب کنید جای هیچ نگرانی در مورد افزایش لکه های تیره رنگ روی بدن و تغییر رنگ پوست بیکینی وجود نخواهد داشت و بالعکس پوست شما روشن تر نیز می شود.

آیا لیزر باعث زگیل تناسلی می شود؟

برخی از افراد بر این باورند که استفاده از لیزر بیکینی، سبب زگیل تناسلی می شود. اما امکان انتقال بیماری های عفونی، زگیل تناسلی، بیماری های مقاربتی و… در مراکزی که نسبت به رعایت بهداشت توجه بسیاری نشان می دهند وجود ندارد. در واقع لیزر به تنهایی سبب انتقال عفونت و بیماری های مختلف نخواهد شد و این اتفاق بسیار نادر است. زگیل تناسلی یک نوع بیماری مقاربتی است که امکان انتقال آن از طریق رابطه دهانی و تماس با پوست وجود خواهد داشت.

جلوگیری از این بیمار ی ها از طریق لیزر بسیار ساده است. کافی است به یک مرکز معتبر و حرفه ای مراجعه کنید تا از سری لیزر جداگانه برای شما در نظر گرفته شود یا از دستگاه های پیشرفته ای برای لیزر استفاده شود که با پوست تماس مستقیم نخواهند داشت. در این حالت هیچ نوع مشکل پوستی و عفونی شما را تهدید نخواهد کرد. در خیلی از مراکز غیرحرفه ای برای کاهش هزینه ها برای افراد از سر لیزر مشترک استفاده می شود.

آیا آقایان می توانند لیزر بیکینی انجام دهند؟

استفاده از دستگاه لیزر محدود به جنسیت خاصی نیست و آقایان نیز می توانند مانند خانم ها برای از بین بردن موهای زائد خود از لیزر بیکینی کمک بگیرند. اتفاقاً ضخامت و رنگ مشکی موهای زائد در آقایان باعث می شود که از این روش زودتر نتیجه بگیرند. به طور کلی لیزر بیکینی برای افرادی که دارای پوست روشن و موهای تیره رنگ هستند زودتر اثربخش است.

آقایان همچنین در کنار لیزر ناحیه تناسلی مردان می توانند برای از بین بردن موهای بخش های مختلف بدن مانند قفسه سینه، دست، پا و… نیز از لیزر استفاده کنند.

روش های از بین بردن موهای واژن

اپیلاسیون بیکینی بهتر است یا لیزر بیکینی؟

هر یک از این دو روش مزایا و معایب خاص خود را دارند. اما به طور کلی ماندگاری روش اپیلاسیون در مقایسه با لیزر بسیار پایین تر است و تنها دو هفته بدن بدون موی زائد باقی خواهد ماند و این روش بیشتر سرعت رشد موهای بدن را کم می کند و قدرت حذف فولیکول های مو را نخواهد داشت. این در حالی است که در لیزر تمامی فولیکول های موهای زائد ناحیه تناسلی از بین رفته و سوزانده می شوند.

برای همین می توان گفت لیزر به نسبت اپیلاسیون یک روش ماندگارتر است. اما این را باید یاد آور شد که در روش لیزردرمانی در صورت مراجعه به یک اپراتور نابلد ممکن است پوست دچار سوختگی و تیرگی شود. از طرفی اپیلاسیون به راحتی بیماری های مقاربتی را انتقال می دهد و به همین دلیل احتمال عفونت در ناحیه تناسلی را بسیار افزایش خواهد داد.

در کل بهترین حالت این است که از روش اپیلاسیون حدالامکان برای ناحیه تناسلی استفاده نشود. اپیلاسیون همچنین به نسبت لیزر درد بسیار بیشتری به همراه خواهد داشت.

بهترین سن برای شروع لیزر بیکینی چه زمانی است؟

با رسیدن به سن بلوغ، رشد موهای زائد نیز آغاز می شود و یکی از اولین بخش هایی که دچار موهای زائد می شود ناحیه شرمگاهی است. طبق نظر متخصصین بهترین سن برای لیزر بدن بعد از دوران بلوغ است چرا که در این زمان تمامی هورمون های بدن به حالت تراز خواهند رسید.

در واقع می توان معمولاً از سن 14 سالگی لیزر موهای زائد بدن از جمله لیزر بیکینی را انجام داد. اما با توجه به عدم ثبات و تعادل سطح هورمون های بدن احتمال برگشت موهای زائد بسیار زیاد است و به همین دلیل طبق توصیه پزشکان می توان از سن 18 سالگی اقدام به انجام لیزر بیکینی نمود. چرا که در این سن ماندگاری اثر لیزر موهای زائد واژن بیشتر است. معمولاً با وجود عدم عوارض خاصی از طریق لیزر برای نوجوانان، در کلینیک های معتبر برای پذیرش نوجوانان زیر 18 سال، رضایت والدین شرط است.

آیا نتیجه لیزر بیکینی دائمی است؟

در صورتی که در روش لیزر بیکینی، از دستگاه مناسبی برای حذف فولیکول های مو استفاده شود می توان از این روش انتظار نتیجه دائمی را داشت. البته باید این را در نظر داشت که گاهی ممکن است برخی از موهای موجود در این ناحیه از بدن، دوباره رشد کنند. اما با گذشت زمان و رشد مجدد موها امکان درمان وجود دارد و می توان با طی کردن منظم جلسات شارژ لیزر، به کاهش موهایی که دوباره رشد می کنند کمک نمود.

بهترین کلینیک برای انجام لیزر بیکینی

چندین بار در بخش های بالا به اهمیت انتخاب یک کلینیک معتبر و کاربلد برای گرفتن نتیجه بهتر از روش لیزر درمانی، اشاره شد. در واقع لازمه موثر بودن لیزر موهای زائد بدن انتخاب یک کلینیک خوب و حرفه ای است و از این طریق می توان اثرات لیزر را ماندگارتر نمود. در انتخاب یک کلینیک معتبر باید از برخورداری این کلینیک از کلیه مجوزهای لازم، بروزترین دستگاه ها و نیز رعایت بهداشت توسط این مرکز اطمینان پیدا کرد.

کلینیک رویای آبی یکی از بهترین کلینیک هایی است که شما می توانید برای انجام لیزر بیکینی انتخاب کنید. این کلینیک تمامی فاکتورهای یک مرکز معتبر و حرفه ای در زمینه انجام لیزر موهای زائد بدن داراست. در این مرکز از بهترین دستگاه ها برای لیزر بخش های مختلف بدن از جمله لیزر بیکینی استفاده می شود و به همین دلیل شما می توانید بهترین نتیجه را در این مرکز از روش لیزر درمانی بگیرید.

یکی دیگر از ویژگی های بسیار مهم مرکز رویای آبی برخورداری از اپراتوری کاربلد و باتجربه است. این موضوع در انجام هر چه بهتر و سریع تر جلسات لیزر کمک زیادی می کند و همچنین مانع از آسیب دیدگی پوست شما بر اثر لیزر خواهد شد.

رعایت بهداشت و تمیزی یکی از خط قرمزهای این مرکز است و از این رو به هیچ عنوان احتمال انتقال بیماری های مختلف به دلیل عدم رعایت بهداشت شما را تهدید نخواهد کرد. در این مرکز همچنین شما بهترین خدمات را با مناسب ترین قیمت دریافت خواهید نمود و پرسنلی بسیار خوش اخلاق نیز از دیگر ویژگی هایی هستند که باعث شده این مرکز به یک انتخاب عالی برای انجام لیزر موهای زائد بیکینی تبدیل شود.

بهترین و جدیدترین لیزر بیکینی(واژن)

بهترین دستگاه لیزر موهای بیکینی کدام است؟

نوع دستگاه لیزر به رنگ پوست ناحیه بیکینی و ضخامت موهای فرد وابسته است. اما برای دوری از عوارض ناشی از دستگاه های بی کیفیت نیاز است که به یک مرکز مطمئن و معتبر مراجعه کنید که از بهترین و به روزترین دستگاه ها برای لیزر موهای زائد واژن استفاده می کند. این را در نظر داشته باشید که انتخاب بهترین دستگاه لیزر موهای زائد ارتباط مستقیمی با سلامت جسمی شما خواهد داشت و برای حفظ سلامت و زیبایی خود باید آگاهانه انتخاب کنید. خیلی از مراکز برای کاهش هزینه ها، از دستگاه های لیزر بی کیفیتی استفاده می کنند که می توانند آسیب زیادی به بدن شما وارد کنند لذا توصیه می شود به هیچ عنوان هر مرکزی را بدون شناخت برای انجام لیزر بیکینی انتخاب نکنید.

این روزها دستگاه های لیزر متنوعی مانند السکاندرایت، دیود، دکا، موتوس، کندلا، سایناشور، سوپرانیوم، تیتانیوم، الیت پلاس و… وجود دارند اما در این بین دستگاه لیزر موتوس شرکت دکا لیزر یکی از بهترین دستگاه هایی است که برای حذف موهای زائد به کار برده می شود. این دستگاه به خوبی از طریق پرتوهای خود، به توقف رشد موهای زائد و حذف آن ها کمک می کند.

اقدامات قبل از لیزر بیکینی چیست؟

در صورتی که قصد انجام لیزر بیکینی دارید نیاز است که پیش از انجام این کار، اقداماتی را انجام داده و نکاتی را در نظر داشته باشید. اما باید قبل از لیزر بیکینی چه کنیم؟ از بین اقدامات قبل از لیزر بیکینی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. 24 تا 48 ساعت پیش از لیزر موهای زائد واژن، با استفاده از ژیلت، ناحیه مورد نظر را با دقت شیو کنید. کوتاه تر بودن اندازه ساقه مو سبب کاهش سوختگی و اثرگذاری لیزر مو می شود. همچنین می توانید به جای استفاده از تیغ و ژیلت، از ماشین اصلاح استفاده کنید.
 2. به توصیه پزشکان، بهترین حالت برای لیزر داشتن موهای ضخیم و مشکی است و اصلاح با تیغ به این مورد کمک می کند. موهای نازک و کرکی، بعد از لیزر محکم و ضخیم می شوند.
 3. از یک ماه قبل از اولین جلسه لیزر، از روش هایی مانند استفاده از وکس، بند، موچین، اپیلاسیون و… خودداری کنید.
 4.  یک ماه قبل از اولین جلسه لیزر بیکینی، از سولاریوم و حمام آفتاب خودداری نمایید چرا که سبب سوختگی شدید پوست می شود. برای افراد دارای پوست برنزه باید از لیزر ND-YAG استفاده شود.
 5. قطع مصرف لایه بردارهای بدن از یک ماه پیش از لیزر، کمک می کند تا این روش برای شما تاثیر بیشتری داشته باشد.
 6. حتماً در صورت مصرف داروهایی چون راکوتان، ماینوکسیدیل، کورتون، سیکلوسپورین و فنیتویین، این مورد را با اپراتور در میان بگذارید.
 7. در صورت ابتلا به بیماری های خاص، نازایی، اختلالات پوستی، اختلالات روحی و روانی، مشکلات تیروئید، اختلالات هورمونی و… به اپراتور این موضوع را اطلاع دهید.
 8. اگر در ناحیه تناسلی خود دارای بیماری های پوستی فعالی مثل تبخال، اگزما، جوش، زگیل، کهیر و… هستید باید لیزر موهای زائد بیکینی را به بعد از طی کردن دوره نقاهت موکول کنید.
 9. پیش از مراجعه به مرکز لیزر، از مصرف هر نوع لوسیون پوستی و مام در ناحیه موردنظر خودداری کنید چرا که در برخی افراد حساسیت پوستی ایجاد می کند. همچنین بهتر است از تمیزکننده های بدون عطر استفاده نمایید.
 10.  حتماً یک لباس نرم و آزاد به تن کنید چرا که لباس های تنگ با پوست بدن اصطحکاک بیشتری خواهند داشت.
 11. از دو هفته پیش از آغاز درمان، موهای این ناحیه را بی رنگ نکنید و استفاده از کر های موبر را نیز قطع نمایید.
 12. پیش از مراجعه به مرکز لیزر، ناحیه موردنظر را با ژل شستشو بشویید.
 13. دو هفته پیش از لیزر مصرف داروهایی چون ایبوپروفن، ناپروکسن، رتین، آکوتان یا ایزوترتینوئین، هیدروکلروتیازید، تتراساسکلین و داروهای خوراکی ضدبارداری را قطع نمایید چرا که حساسیت این داروها به نور ممکن است عوارض بدی را به وجود آورد.
 14. پیش از مراجعه به مرکز لیزر، از مصرف نوشیدنی های کافئین دار خودداری کنید.
 15. برای اثرگذاری هر چه بیشتر لیزر، از دو هفته قبل از لیزر، از استعمال دخانیات دوری نمایید.

نکات مراقبتی بعد از لیزر بیکینی

معمولاً بعد از اتمام جلسه لیزر، نکاتی توسط اپراتور به شما گوشزد خواهد شد که رعایت آن ها کمک می کند تا بدون هیچ مشکلی دوره نقاهت بعد از لیزر را طی کنید. البته این دوره نقاهت چندان خاص و پیچیده نیست و بیشتر جهت افزایش مدت زمان ماندگاری اثرات لیزر بر روی پوست باید نکاتی را رعایت نمود. در ادامه با این نکات آشنا خواهیم شد:

 1. تا زمان اتمام دوره جلسات لیزر، از حمام آفتاب و سولاریوم دوری کنید.
 2. در صورت التهاب و سوختگی بعد از لیزر، حتما از داروهای موضعی و ترمیم کننده مانند آلفا، برناگل، میموزا سی گل، دیلن، سیکالفیت آون استفاده نمایید.
 3. بعد از لیزر بیکینی تا 24 ساعت از رفتن به استخر، سونا، گرفتن دوش آب و… خودداری کنید.
 4. پس از جلسه لیزر موهای زائد واژن به هیچ عنوان مصرف داروهایی چون آسپرین و دیگر داروهای رقیق کننده خون توصیه نمی شود.
 5. از درمان های زیبایی پوست 7 روز قبل از لیزر و 14 روز بعد از درمان دوری نمایید.
 6. استفاده از مواد شوینده در ناحیه لیزر، پیشنهاد نمی شود.
 7. در طی جلسات لیزر، از اصلاح موهای زائد با روش هایی مانند بند، موچین و اپیلاسیون خودداری کنید.
 8. ممکن است بعد از لیزر دانه های سیاه رنگ مو را روی پوست خود ببینید. این مورد کاملاً طبیعی است و جای نگرانی نخواهد بود چرا که این دانه ها در واقع ریشه های موهای سوخته شده است و خود به خود به مرور زمان ریزش می کنند.
 9. حتما نسبت به حضور به موقع در مرکز لیزر برای جلسه بعدی تلاش خود را به کار بگیرید چرا که طی کردن منظم جلسات به اثربخشی این روش برای حذف موهای زائد واژن کمک زیادی می کند.

پرسش های رایج در مورد لیزر بیکینی

در بخش های بالا در رابطه با لیزر بیکینی و تمامی جوانب آن به بررسی پرداختیم. اما در این رابطه برخی از پرسش های پرتکرار نیز وجود خواهند داشت که در ادامه به آن ها پاسخ خواهیم داد:

آیا با وجود کیست می توان لیزر بیکینی انجام داد؟

بله لیزر بیکینی برای کیست خطری نخواهد داشت و تاثیر لیزر بر کیست تخمدان صفر درست است. بنابراین شما می توانید با روش لیزردرمانی و نیز رعایت رژیم غذایی سالم موهای زائد ناشی از سندروم پلی کیستیک را از بین ببرید.

ژیلت بهتر است یا لیزر بیکینی

قطعاً لیزر بیکینی به روش هایی مانند استفاده از ژیلت و تیغ برتری دارد. همچنین استفاده از ژیلت ضمن آن که سبب تیرگی این ناحیه از بدن شده و از طرفی موهای اصلاح شده با این روش به سرعت رشد خواهند کرد ممکن است به دلیل دشواری اصلاح این بخش، تمیزی دلخواه شما را به همراه نداشته باشد.

آیا قبل از لیزر بیکنی باید موهای زائد اصلاح شوند؟

بله نیاز است که 24 ساعت قبل از جلسه لیزر، موهای زائد بیکینی را با ژیلت شیو کنید تا از لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی بهترین نتیجه را بگیرید.

لیزر بیکینی بعد از چند جلسه جواب می دهد؟

این مورد در هر فردی و با هر دستگاهی ممکن است متفاوت باشد. به طور میانگین برای نتیجه گرفتن از روش لیزر بیکینی، باید حداقل 4 جلسه و حداکثر 10 جلسه طی شود.

چه زمانی بعد از لیزر موهای زائد بیکینی می‌توانیم دوش بگیریم؟

توصیه می شود تا 24 ساعت بعد از اتمام جلسه لیزر موهای زائد بیکینی از دوش آب گرم خودداری کنید. در صورت ضرورت استفاده از حمام، بهتر است از آب سرد استفاده کنید. د

آیا بعد از لیزر موهای زائد بیکینی میتوان رابطه جنسی داشت؟

توصیه می شود برای بهبودی هر چه بهتر و کاهش خطر تحریک یا عفونت حداقل 24 تا 48 ساعت بعد از جلسه لیزر از برقراری رابطه جنسی خودداری کنید. همچنین تا یک هفته بعد از درمان نیز هر نوع فعالیت جنسی خشن یا تهاجمی از سوی متخصصین منع می شود.

لیزر ژنیتال چیست؟

لیزر ژنیتال در واقع یکی از خدمات زیبایی و روشن سازی و جوانسازی واژن است. معمولاً این روش یکی روش پرطرفدارترین برای از بین بردن تیرگی رنگ واژن به شمار می آید. این نوع لیزر در صورت انجام توسط یک تکنسین خبره، بدون درد، ایمن و البته موثر است.

مدت زمان لیزر بیکینی چقدر است؟ هر جلسه لیزر چقدر طول می کشد؟

درمان این ناحیه، زمان بسیار کمی را به نسبت دیگر بخش های بدن طلب می کند. در کل بسته به مهارت اپراتور، لیزر موهای زائد بیکینی تقریباً بین 5 تا 15 دقیقه طول می کشد.

دلیل قرمزی بعد از لیزر چیست؟

قرمزی بعد از لیزر یکی از شایع ترین عوارض این روش درمانی است و بسته به نوع لیزر و نیز عمق نفوذ میزان قرمزی متفاوت خواهد بود. البته معمولاً بعد از دقایقی این قرمزی رفع خواهد شد.

آیا لیزر ناحیه تناسلی برای آقایان خطرناک است؟

در صورت انتخاب صحیح نوع لیزر و محیط درمانی، این روش ایمن ترین روش برای حذف موهای زائد است. این را باید در نظر داشت که تیرگی ناحیه تناسلی به دیگر نواحی بدن موجب افزایش احتمال سوختگی ناشی از لیزر خواهد شد و باید این کار با دقت و مهارت زیادی انجام شود.

لیزر بیکینی از نظر شرعی چه حکمی دارد؟

خیلی از افراد ممکن است با عباراتی چون حکم شرعی لیزر بیکینی نی نی سایت، به دنبال بررسی حکم این عمل باشند. این کار از نظر شرعی تنها در صورتی بلامانع است که توسط خود فرد یا همسر او انجام شود.

آیا لیزر بیکینی باعث تیره شدن پوست می شود؟

خیر طبق نظر متخصصین، در حالت عادی این عمل پوست را تیره نمی کند.

آیا لیزر بیکینی باعث روشن شدن پوست می شود؟

در صورت استفاده از دستگاه مناسب و نیز انتخاب مرکزی معتبر این روش می تواند کمی پوست را روشن تر کند. اما بهترین لیزر برای روشن سازی واژن لیزر مونالیزاتاچ است.

آیا لیزر بیکینی درد دارد؟

این روش با سوزش کمی همراه است که به کمک بی حسی موضعی می توان آن را کنترل نمود.