انتخاب برگه

بهترین دستگاه لیزر برای پوست های تیره و سبزه

یکی از بهترین روشها برای از بین بردن موهای زائد، استفاده از لیزر موهای زائد است. در لیزر درمانی، اشعه های قدرتمند لیزر به پوست تابیده می شوند. انرژی موجود در این لیزرها توسط رنگدانه های پوست جذب شده و همین موضوع باعث سوزانده شدن تارهای مو می شود. از آنجایی که اشعه های لیزر به پوست تابیده می شود و توسط فولیکولهای مو جذب می شود، برای هر مدل و رنگ پوست، باید دستگاه لیزر مناسب را انتخاب کرد.

احتمالا شما هم شنیده اید که دستگاه لیزر مناسب برای پوستهای روشن، با دستگاه لیزر پوستهای تیره باید تفاوت داشته باشد؛ زیرا هر رنگ و تیپ پوستی، به نوع خاصی از اشعه های لیزر واکنش نشان می دهد و این موضوع در انتخاب درست دستگاه لیزر اهمیت زیادی دارد. انتخاب نادرست دستگاه لیزر باعث آسیب به بافت پوست، از بین نرفتن فولیکولهای مو، سوختگی پوست و مشکلات دیگر می شود. در این نوشته می خواهید درباره بهترین دستگاه لیزر برای پوستهای سبزه و تیره با شما صحبت کنیم و از شما دعوت می کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

بهترین و موثرترین لیزر برای پوست های تیره و سبزه

بهترین دستگاه لیزر برای پوست های گندمی

همانطور که در جریان هستید، اقلیم ایران اقلیمی گرم و خشک است؛ به همین دلیل مدل و تایپ پوست بیشتر ایرانی ها، سبزه و تیره است. پوستهای سبزه به مدل خاصی از دستگاه لیزر با طول موج مشخصی نیاز دارند. دستگاه های لیزر اروپایی، روی پوست مردم اروپا بهتر جواب می دهد که پوستهای روشن و سفیدی دارند؛ اما در ایران باید بهترین دستگاه لیزر برای پوستهای گندمی را استفاده کرد؛ زیرا بیشتر افراد پوست گندمی دارند. منظور از پوست گندمی، پوستی است که نه سفید است و نه تیره. بهترین دستگاه لیزر برای پوستهای گندمی، لیزر الکساندرایت است که با کمک آن می توان بهترین نتیجه را مشاهده کرد.

لیزر دایود هم برای پوستهای گندمی موثر است؛ اما لیزر الکساندرایت تاثیر بهتری روی این مدل پوستها می گذارد. برای پوستهای سبزه و تیره باید به دنبال دستگاه دیگری باشیم تا بتوانیم بهترین نتیجه را مشاهده کنیم.

بهترین دستگاه لیزر الکساندرایت برای پوست های تیره

بهترین دستگاه لیزر برای پوست های سبزه و تیره

در پوست های سبزه و تیره، هیچ تناژی از رنگهای روشن مشاهده نمی شود و به همین خاطر است که نمی توان از دستگاه لیزر مناسب برای پوستهای روشن روی این پوستها استفاده کرد؛ زیرا باعث سوختگی پوست مراجعه کننده می شود!

بهترین دستگاه لیزر برای پوستهای سبزه و تیره، دستگاه الکساندرایت است که برای پوستهای تیره با موهای ضخیم و سیاه عالی جواب می دهد. لیزر الکساندرایت موتوس ای ایکس (motus ax) و لیزر الکساندرایت موتوس ای وای (motus ay) دو نوع جدید از لیزر الکساندرایت هستند که برای پوستهای سبزه به کار می روند و بیشترین تاثیر در لیزر موهای زائد پوستهای تیره را دارد.

کدام مدل لیزر الکساندرایت برای لیزر پوستهای سبزه بهتر است؟

از بین این دو مدل دستگاه لیزر هم دستگاه لیزر الکساندرایت هر دو دستگاه تاثیر یکسانی دارد.فقط در دستگاه موتوس AYاز دو طول موج برای لیزر موهای زائد استفاده می شود. طول موج ان دیاگ و طول موج الکس از جمله طول موجهای به کار رفته در دستگاه لیزر الکساندرایت ayاست. لیزر الکس کاملا جذب فولیکولهای مو می شود و آنها را می سوزاند. لیزر ان دیاگ هم باعث جوانسازی پوست می شود. در نتیجه بعد از لیزر با دستگاه لیزر الکساندرایت هم موهای بدن شما از بین می روند و هم پوست شما صاف و لطیف می ماند.

مزایای استفاده از لیزر موتوس برای لیزر موهای زائد در افراد با پوست تیره

  • لیزر الکساندرایت  موتوس از دو طول موج قدرتمند و مختلف استفاده می کند و در نتیجه موهای زائد در افراد با پوست تیره را به صورت کامل از بین می برند.
  • این دستگاه برای از بین بردن موهای کرکی، بور، ضخیم و تیره عالی جواب می دهد.
  • لیزر الکساندرایت موتوس برای پوستهای سبزه، تیره و برنزه مناسب ترین گزینه است.
  • لیزر موتوس باعث تحریک کلاژن های پوست شما خواهد شد و در نتیجه به جوانسازی پوست بدن، رفع خشکی و لطافت پوست کمک می کند.
  • لیزر الکساندرایت motus ax فقط در لایه های سطحی و فولیکولهای مو نفوذ می کند و نیازی نیست نگران نفوذ آن به بافتهای بدن باشید.
  • دستگاه لیزر الکساندرایت motus ax به سیستم خنک کننده قوی مجهز است که پوست شما را خنک نگه می دارد و از سوختگی پوست شما جلوگیری می کند.
  • سر دستگاه لیزر موتوس با بدن شما هیچ تماسی برقرار نمی کند و در نتیجه نیازی نیست نگران انتقال بیماریهای پوستی باشید!
  • لیزر موهای زائد با لیزر الکساندرایت موتوس خیلی سریع انجام می شود و فرد هیچگونه دردی را در زمان لیزر حس نمی کند.

به همین دلیل است که لیزر الکساندرایت motus ax از بهترین و مدرن ترین روشهای درمان و لیزر موهای زائد در دنیا است که روی پوستهای تیره و سبزه تاثیر بسیار خوبی دارد.

برای پوست های تیره لیزر دایود بهتر است یا الکساندرایت؟

لیزر الکساندرایت یا لیزر الکس از جمله جدیدترین دستگاه ها برای لیزر موهای زائد است. لیزر دایود هم از روشهای عالی برای از بین بردن موهای زائد بدن محسوب می شود. گاهی اوقات افراد بین این دو دستگاه لیزر می خواهند تصمیم گیری کنند. اگر می خواهید بدانید که برای پوستهای تیره کدام لیزر بهتر جواب می دهد، ادامه این نوشته را مطالعه بفرمایید.

در لیزر دایود، طول موج های لیزرهای منتشر شده از دستگاه، 800 نانومتر است که با این شدت و قدرت به عمق پوست می رسند و فولیکولهای مو را از بین می برند. لیزر دایود برای تیپهای پوستی مختلف انجام می شود و تاثیر قابل توجهی روی کاهش ضخامت موهای زائد می گذاردو با لیزر دایود می توان موهای ضخیم بدن زنان و مردان را از بین برد؛ بدون اینکه پوست آسیب ببیند و دچار سوختگی شود.

لیزر الکساندرایت یا لیزر اکس، اشعه هایی با طول موج 755 نانومتر را روی بدن می تابانند. طول موج کوتاه تر لیزر به معنای قدرت بیشتر آنها است. از آنجایی که طول موج لیزرهای دستگاه الکساندرایت کوتاه تر است، در از بین بردن موهای زائد بهتر از لیزر دایود عمل می کند.

هم لیزر دایود و هم لیزر الکس برای حذف موهای زائد بدن عالی هستند؛ اما می خواهیم بین این دو دستگاه بهترین گزینه را انتخاب کنیم. اگر بخواهیم این دو دستگاه را با هم مقایسه کنیم، باید بگوییم که بازدهی و تاثیر لیزر الکس از لیزر دایود بیشتر است و با جلسات کمتر، شما به نتیجه ای بهتر خواهید رسید. پس با خیال راحت می توانید لیزر الکس را انجام دهید و تنها با چند جلسه لیزر، شاهد کاهش موهای زائد بدنتان باشید.

برای پوست های تیره لیزر اندیاگ بهتر است یا الکس؟

لیزر اندیاگ، از جدیدترین دستگاه های لیزر در دنیا است که با انتشار اشعه های لیزر با طول موج 1064 نانومتری، به عمق پوست فرد نفوذ می کند و فولیکولهای مو را بدون آسیب رساندن به اپیدرم پوست از بین می برند. قدرت لیزر اندیاگ باعث می شود که بدون تاثیر گذاشتن روی رنگدانه های تیره پوست، موهای زائد را از بین ببرد و به صورت کاملا ایمن موهای تیره و ضخیم را محو کند. لیزر اندیاگ برای انواع تیپهای پوستی می تواند استفاده شود و تاثیر بسیار خوبی هم دارد؛ اما شاید شما بخواهید بدانید که برای پوستهای تیره بهتر است از لیزر اندیاگ استفاده شود یا لیزر الکساندرایت؟

از آنجایی که در دستگاه لیزر الکساندرایت موتوس ayهم از طول موج اندیاگ و هم از طول موج الکس استفاده می شود، می توان گفت که تاثیر لیزر الکساندرایت از لیزر اندیاگ بیشتر است؛ زیرا هم موهای زائد را از بین می برد و هم پوست شما را شاداب و لطیف نگه می دارد. همچنین بعضی از مراجعه کنندگان در طی جلسه لیزر با دستگاه لیزر ان دیاگ کمی درد و سوزش را حس کردند؛ اما در طول جلسه لیزر الکساندرایت، درد و ناراحتی خاصی را تجربه نکردند. هر دو لیزر یعنی لیزر اندیاگ و لیزر الکس برای پوستهای تیره موثر هستند و تاثیر مثبت آنها روی درمان موهای زائد اثبات شده است. اما ما می خواهیم بهترین دستگاه لیزر را برای از بین بردن موهای زائد بدن خود انتخاب کنیم. به همین دلیل باید به موارد مهم بیشتری توجه داشته باشیم.

پس از انجام لیزر اندیاگ بعضی افراد از التهاب پوستی شکایت کردند؛ اما عوارض جانبی پس از لیزر الکساندرایت موقتی و بی خطر گزارش شد. به همین خاطر اگر دوست ندارید شاهد درد و التهاب پوستی پس از لیزر باشید، لیزر الکساندرایت را برای از بین بردن موهای زائد انجام دهید.

هزینه لیزر برای پوست های تیره و سبزه

در این نوشته با انواع روشهای برای لیزر موهای زائد در پوستهای سبزه و تیره آشنا شدید و گفتیم که لیزرهای دایود، اندیاگ، الکساندرایت و… برای درمان موهای زائد در پوستهای تیره و سبزه کاربرد دارند؛ اما از بین تمام این دستگاه ها، لیزر الکساندرایت از نوع موتوس ax قدرت بیشتری داشته و تاثیر بهتری در حذف موهای زائد در مدت زمان کوتاه دارد. اگر شما هم پوست سبزه ای دارید، می توانید لیزر موهای زائد با دستگاه الکساندرایت را امتحان کنید و پس از گذشت جلسات ابتدایی، شاهد نازک شدن و حذف موهای زائد خود باشید.
هزینه این لیزر برای پوست های سبزه و تیره در حال حاضر(مهر 1402) چیزی در حدود دو میلیون تومان برای کل بدن برای هر جلسه می باشد، البته کلینیک رویای آبی پکیج های اقتصادی برای کل بدن و نواحی خاص مثل بیکینی، دست، صورت، ساعد، ساق پا، دست کامل، پا کامل، زیر بغل، خط شکم، خط ناف، خط باسن، کمر و … در نظر گرفته است که شما می توانید با تماس با کلینیک از تخفیف ها و قیمت ها به صورت کامل آگاه شوید.

برای پوست های تیره و سبزه چند جلسه لیزر نیاز هست؟

معمولا با دستگاه موتوس ای ایکس برای گرفتن بهترین جواب و بیشترین تاثیر حدود 6 تا 8 جلسه نیاز هست.