انتخاب برگه

روش‌های مختلفی برای از بین بردن موهای زائد و رسیدن به بدنی صاف و زیبا وجود دارد. یکی از روش‌های محبوب و پرکاربرد در این زمینه، استفاده از دستگاه‌های لیزر است. در این میان، لیزر دکا یکی از فناوری‌های پیشرفته و نوین است که در سال 2024 با ویژگی‌ها و قابلیت‌های بهبود یافته‌ای معرفی شده است.

دستگاه لیزر الکساندرایت دکا 2024 ساخت کمپانی ایتالیایی به نام دکا (DEKA LASER) است و با تکنولوژی پیشرفته‌ای که در آن بهینه‌سازی‌های جدیدی اعمال شده است، قدرت و کارایی بیشتری را در حذف موهای زائد ارائه می‌دهد. این دستگاه با استفاده از امواج لیزری الکساندرایت، توانایی نفوذ عمقی بیشتری را در پوست دارد و به طور اثربخش موهای زائد را از ریشه‌های خود جدا کرده و از بین می‌برد.

در این مقاله، قصد داریم به بررسی دقیق‌تر و جامع‌تری از دستگاه لیزر الکساندرایت دکا 2024 بپردازیم.

انواع لیزر دکا

معرفی انواع دستگاه لیزر دکا

لیزر دکا یک دستگاه لیزر موهای زائد است که از تکنولوژی الکساندرایت استفاده می‌کند و بهترین دستگاه لیزر موهای زائد شناخته می‌شود. لیزر دکا چند مدل مختلف دارد که می‌توانید بر اساس نیاز و بودجه خود یکی از آنها را انتخاب کنید. مدل‌های معروف لیزر دکا را در ادامه به شما معرفی می‌کنیم.

Syncro Repla:y

این مدل یک دستگاه چهار کاره است که علاوه بر لیزر موهای زائد، می‌تواند برای درمان لک‌های پوستی، رگ‌های قرمز و… پوست نیز استفاده شود، با اینکه این مدل از مدل های قدیمی برند دکا می باشد ولی همچنان کارایی و اثربخشی لازم را دارد.

Again

این مدل جدیدترین و پیشرفته‌ترین دستگاه لیزر دکا است که با استفاده از تکنولوژی Moveo، می‌تواند برای حذف موهای زائد، لیزر بیکینی، لیزر موی سر، لیزر زخم‌های پوستی و لیزر لک‌های پوستی به کار رود. این دستگاه در سال 2022 به عنوان بهترین دستگاه لیزر موهای زائد در کنگره جهانی پوست پاریس انتخاب شد.

موتوس AX

این دستگاه با استفاده از تکنولوژی Moveo به عنوان سردترین لیزر موهای جهان شناخته می شود که علاوه بر پوشش همه تایپ های پوستی برای موهای کرکی و روشن نیز استفاده شود

دستگاه لیزر موتوس AX  بهترین دستگاه لیزر برای پوست های تیره و سبزه می باشد به همین دلیل در میان کشورهای عربی محبوبیت بالایی دارد. اگر پوست روشن یا تیره دارید، این دستگاه برای شما مناسب است و در چند جلسه (معمولا کمتر از ۱۰ جلسه) جواب می‌دهد.

موتوس AY

دستگاه Motus AY هم یکی دیگر از زیرمجموعه های لیزر دکا الکساندرایت است که برای موهای روشن جواب می‌دهد. افرادی که موهای بور دارند و یا به دلیل بیماری زالی موهای بدن و صورت آنها روشن است، خیلی راحت می‌توانند با این دستگاه نسبت به از بین بردن موهای زائد بدن خود اقدام کنند.

جالب است بدانید که نوع AY برای رفع ضایعات عروقی مانند خال، لک، واریس (رگ‌های عروقی برجسته) و موارد این چنینی هم کاربرد دارد.

لیزر دکا نسبت به سایر دستگاه‌های لیزر موهای زائد مانند کندلا، سایناشور و آپوچی، مزایایی بسیاری برای پوست و مو دارد. در ادامه به علت‌هایی که موجب برتری این نوع لیزر شده است می‌پردازیم.

Luxea

دستگاه Luxea این مدل یک دستگاه چند منظوره است که با استفاده از فناوری IPL و لیزر، می‌تواند برای حذف موهای زائد، جوانسازی پوست، درمان آکنه، لیزر موی سر، لیزر بیکینی و لیزر زخم‌های پوستی مورد استفاده قرار گیرد.(لازم به ذکر است که از این دستگاه تا روز نگارش این مطلب یعنی بهمن 1402 هنوز وارد کشور نشده است).

مزایای دستگاه لیزر دکا

مزایای دستگاه لیزر موهای زائد دکا

جدیترین دستگاه دکا الکس یعنی 2 دستگاه AGAIN و موتوس مزایای زیادی نبست به مدل‌های قبلی خود دارد. در ادامه به تعدادی از این مزایا اشاره می‌کنیم:

 • لیزر با این دستگاه نسبت به مدل‌های قبلی هیچ دردی ندارد. فقط در پوست کمی احساس سوزن سوزن شدن خواهید داشت
 • این مدل برای تمام تایپ‌های پوستی جواب می‌دهد
 • برای از بین بردن تمام انواع مو مانند موهای روشن و کرکی هم می‌توانید از آن استفاده کنید
 • این نوع دستگاه تقلبی ندارد، زیرا تمام لامپ‌ها و تجهیزات آن از ایتالیا وارد شده و به موقع سرویس و نگهداری می‌شود.
 • مشکلات دستگاه‌های آمریکایی مانند تحریم و نبود قطعات در دکا وجود ندارد و مانند دستگاه‌های چینی هم نیست که اثربخشی نداشته باشد.
 • صدای دستگاه لیزر موهای زائد دکا بسیار کمتر از انواع دیگر است و اذیتتان نمی‌کند
 • جایزه بهترین دستگاه لیزر از کنگره پوست پاریس را دارد.
 • تعداد جلسات کمتر و اثربخشی بیشتر نسبت به سایر لیزرها
 • تنها دستگاه بدون درد و سوختگی در دنیا
 • تنها دستگاه بدون نیاز به ژل در دنیا
 • دقت بالا
 • سرعت 2 برابر بالاتر از بهترین لیزرهای موجود در بازار
 • دارای سری اختصاصی که احتمال انتقال بیماری رو به صفر میرساند

مقایسه لیزر دکا با انواع دستگاه‌های لیزر موهای زائد

لیزر دکا الکساندرایت با مدل‌های قبلی و دستگاه‌های ساخت کمپانی‌های دیگر تفاوت‌های مشخصی دارد. در جدول زیر به مقایسه این دستگاه با سایر دستگاه‌های مشهور می‌پردازیم:

نام دستگاه نوع پوست نوع مو میزان درد هزینه مراقبت‌های بعد از لیزر زمان انجام لیزر
دکا تمام تایپ های پوستی روشن و تیره ندارد متوسط رو به بالا دارد کوتاه
کندلا پوست های روشن تیره و ضخیم کمی درد همراه با سوزش متوسط رو به بالا دارد کمی طولانی
سایناشور پوست های روشن تیره و ضخیم درد زیاد متوسط رو به بالا دارد طولانی
آپوچی پوست های روشن انواع مو با توجه به انواع مختلف درد زیاد متوسط رو به بالا دارد طولانی

 

لیزر دکا بهتر است یا لیزر کندلا؟

یکی از مهم‌ترین مزایای لیزر دکا نسبت به لیزر Candela، عدم درد و سوزش در طول و بعد از درمان است. لیزر دکا با استفاده از تکنولوژی مووئو، می‌تواند گرما را به صورت یکنواخت و ملایم به ریشه مو انتقال دهد و از تجمع گرما در بافت پوست جلوگیری کند. این باعث می‌شود که بیماران دردی حس نکنند و فقط کمی  احساس سوزن سوزن داشته باشند؛ بنابراین قبل از لیزر نیازی به استفاده از کرم بی‌حسی یا سرمایش پوست وجود ندارد. لیزر کندلا به دلیل تولید پالس‌های قوی و کوتاه، ممکن است درد و سوزش بیشتری را برای بیماران ایجاد کند.

تعداد جلسات درمانی با لیزر دکا کمتر از لیزر کندلا است، زیرا دکا سری بزرگتری دارد و حجم بیشتری از ناحیه را پوشش می‌دهد. این مزیت می‌تواند برای بیمارانی که زمان کمی دارند یا نمی‌خواهند زیاد در کلینیک بمانند بسیار موردتوجه قرار بگیرد.

لیزر دکا با امکان تغییر تنظیمات، تمام تایپ‌های پوستی و مویی را تحت پوشش قرار می‌دهد. لیزر کندلا تنها برای پوست‌های روشن و موهای تیره و ضخیم جواب می‌دهد. با توجه به این مزایا، می‌توان گفت که لیزر دکا یک گزینه بهتر از لیزر کندلا برای حذف موهای زائد بدن است.

مورد دیگه ای که باید به آن اشاره کرد بحث وجود دستگاه فیک کندلا در بازار است که متاسفانه دستگاه با ظاهری شبیه دستگاه اصلی و ساخت چین موجود است.

لیزر دکا بهتر است یا سایناشور؟

لیزر دکا از تکنولوژی مووئو استفاده می‌کند که گرمای ملایم‌تری دارد. به همین دلیل هم شما هیچ دردی را در طول لیزر نواحی مختلف احساس نمی‌کنید، اما در مورد لیزر سایناشور باید بگوییم که به دلیل تولید پالس‌های قوی و کوتاه، ممکن است درد و سوزش بیشتری را برای بیماران ایجاد کند.

همچنین لیزر دکا سری بزرگتری نسبت به سایناشور دارد و زمان درمان با آن کوتاه‌تر است. در دستگاه دکا می‌توان تنظیمات را نسبت به تایپ پوست و نوع مو تغییر داد، اما در سایناشور این امکان وجود ندارد و فقط برای موهای ضخیم و پوست‌های روشن جواب می‌دهد. تمام این تفاوت‌ها نشانگر برتری دستگاه دکا نسبت به سایناشور هستند.

لیزر آپوچی یا لیزر دکا؟ کدام یک بهتر است؟

لیزر آپوچی از سه فناوری دایود، الکس و ان دی- یاگ استفاده می‌کند که برای پوست‌ها و موهای مختلف مناسب است. البته این دستگاه نیاز به تنظیمات دقیق و حساسی دارد که باید توسط پزشک متخصص انجام شود. استفاده از لیزر دکا برای اپراتور بسیار آسان‌تر است، زیرا به‌صورت خودکار با نوع پوست و مو تنظیم می‌شود و در زمان صرفه‌جویی می‌کند.

در مورد میزان درد هم که لیزر آپوچی درد زیادی دارد، زیرا انرژی بیشتری تولید می‌کند و سروصدای آن هم زیاد است، در صورتی که دستگاه دکا صدای خیلی کمی دارد و اصلا برای زیباجویان آزاردهنده نیست.

آمادگی قبل از لیزر الکساندرایت دکا

قبل از انجام لیزر باید یک سری موارد را رعایت کنید تا تاثیر آن بیشتر شود. در ادامه به این موارد اشاره می‌کنیم:

 • یک ماه قبل از انجام لیزر اپلاسیون نکنید
 • ناحیه موردنظر را روز قبل از لیزر شیو کنید
 • از کرم و لوازم آرایشی، لوسیون، مام، ضد عرق و… در ناحیه موردنظر برای لیزر استفاده نکنید
 • یک ماه قبل از لیزر آفتاب نگیرید و سولاریوم نروید

مراقبت‌های بعد از لیزر با دستگاه الکساندرایت دکا

بد از انجام لیزر دکا پزشک و یا اپوراتور دستورهای لازم را به شما گوشزد می‌کند، اما در ادامه نکاتی که باید بعد از لیزر دکا رعایت کنید را برای شما آورده‌ایم:

 • استفاده از کرم و لوسیون‌های تجویزی پزشک
 • نرفتن زیر نور آفتاب و استفاده از کرم ضد آفتاب در صورت ضرورت به قرار گرفتن زیر آفتاب
 • انجام ندادن حرکات ورزشی سنگین تا ۴۸ ساعت بعد از انجام لیزر
 • حمام نکردن تا ۲۴ ساعت بعد از انجام لیزر
 • جلوگیری از آلوده شدن ناحیه لیزر شده
 • نخاراندن و دستکاری نکردن ناحیه

سوالات در مورد لیزر دکا

آیا پس از انجام لیزر دکا، نیازی به استراحت  هست؟

اگر با دستگاه دکا موتوس AY برای رفع ضایعات عروقی اقدام کرده باشید، به دلیل التهاب مختصر ممکن است نیاز باشد تا بین ۲ الی ۵ روز به پوست ناحیه استراحت بدهید. البته این موضوع را پزشک معالج شما مشخص می‌کند، زیرا پوست افراد باهم متفاوت هستند.

در مورد لیزر موهای زائد که مراقبت خاصی نیاز نیست، فقط باید از کرم‌های ترمیم‌کننده و التیام‌بخش با تجویز اپراتور استفاده کنید و تا ۲۴ ساعت هم به ناحیه لیزر شده آب نزنید.

آیا از لیزر الکساندرایت دکا برای روشن سازی هم استفاده می شود؟

لیزر الکساندرایت دکا با از بین بردن موهای زائد کمی پوست را روشن‌تر می‌کند، زیرا ریشه‌های مو تقریبا یکی دو درجه پوست را تیره می‌کنند و با از بین رفتن آنها پوست هم روشن می‌شود. ولی برای بحث روشن سازی شرکت دکا یک لیزر دیگه دارد به نام لیزر مونالیزاتاچ که برای روشن سازی زیربغل و سایر نواحی بدن کاربرد دارد.

آیا بلافاصله بعد از لیزر روشن سازی می‌توان لیزر دکا انجام داد؟

اگر از لیزرهای روشن کننده برای از بین بردن لکه‌های تیره در نواحی مختلف بدن مثل روشن سازی واژن استفاده کرده‌اید، باید لیزر موهای زائد دکا را به حداقل دو ماه بعد موکول کنید؛ در غیر این صورت تاثیر هر دو روش زیبایی کاهش پیدا می‌کند و حتی ممکن است باعث آسیب به پوست شود.

آیا لیزر دکا برای بیکینی هم جواب می‌دهد؟

لیزر با دستگاه دکا برای تمام قسمت‌های بدن مناسب است. از آنجایی که این دستگاه با تمام انواع پوست و مو سازگاری دارد، می‌تواند موهای زائد ناحیه بیکینی را هم به‌راحتی و طی چند جلسه از بین ببرد. البته قبل از انجام لیزر بهتر است با پزشک متخصص مرکز مشاوره داشته باشید تا بهترین روش لیزر را برای شما مشخص کند.

در کلینیک رویای آبی می‌توانید با بهترین متخصصان پوست حاضر در مجموعه مشاوره داشته باشید و با خیالی آسوده بهترین دستگاه را برای از بین بردن موهای زائد نواحی مختلف بدن انتخاب کنید.

آیا لیزر دکا برای روشن شدن ناحیه بیکینی موثر است؟

بعد از اینکه طی چند جلسه لیزردکا موهای زائد ناحیه بیکینی از بین بروند، این ناحیه کمی روشن‌تر می‌شود، اما اگر به طور تخصصی بخواهید بر روی روشن سازی این ناحیه تمرکز کنید باید بگوییم که دستگاه دکا مونالیزاتاچ بهترین گزینه است و می‌تواند تا حدود 70 درصد بیکینی را روشن کند.

بازهم می‌گوییم که روش 100 درصدی برای روشن سازی بیکنی وجود ندارد و استفاده از لباس زیر نخی و در سایز درست (تنگ نباشد) می‌تواند در رفع تیرگی‌ها به شما کمک کند.

لیزر دکا در چند جلسه موهای زائد را از بین می‌برد؟

تعداد جلسات درمانی برای رفع موهای زائد با دستگاه دکا به عوامل مختلفی مانند نوع پوست، جنس مو، حجم مو، ناحیه و… بستگی دارد.

برای اینکه بهترین تاثیر ار از این دستگاه بگیرید بهتر است طبق توصیه پزشک و حداقل بین ۸ الی ۱۰ جلسه لیزر را پیگیری کنید؛ به این ترتیب از شر موهای زائد در نواحی مختلف بدن خلاص خواهید شد.

هزینه لیزر دکا چگونه است؟

نکته قابل توجه برای بسیاری از زیباحویان هزینه لیزر است. باید بگوییم که هزینه لیزر موهای زائد با دستگاه دکا به دلیل تکنولوژی جدید، تاثیر بسیار بالا و کاربری آسان کمی بالاتر از انواع قبلی و سایر دستگاه‌های لیزر است. البته این هزینه در کلینیک‌های مختلف هم متفاوت است. شما می‌توانید از تجربه لیزر دکا با بهترین قیمت در کلینیک رویای آبی لذت ببرید.

همچنین اگر تعداد جلسات بیشتری را برای انجام لیزر رزرو کنید، می‌توانید از تخفیفات مجموعه بهره‌مند شوید. ولی در حال حاضر یعنی سال 1402 قیمت فول بادی لیزر دکا برای خانم ها 1,350,000 تومان و لیزر فول بادی آقایان 1,800,000 تومان می باشد.

سخن پایانی

اگر می‌خواهید بیشتر در مورد لیزر دکا بدانید یا نیاز به مشاوره دارید، می‌توانید با بهترین مرکز لیزر تهران؛ یعنی کلینیک رویای آبی تماس بگیرید. این کلینیک دارای پزشکان مجرب و دستگاه‌های مدرن لیزر دکا است و می‌تواند به شما خدماتی با کیفیت و با قیمت مناسب ارائه دهد. اگر شما نیز دارای تجربیاتی در خصوص استفاده از این نوع دستگاه‌های لیزر هستید و یا نیاز به کسب اطلاعات بیشتری در این خصوص دارید، می‌توانید آن را از بخش کامنت‌ها که در انتهای همین صفحه قرار دارد با ما به اشتراک بگذارید.