انتخاب برگه

اگر قصد انجام لیزر موهای زائد را دارید، اما در خصوص میزان درد و عوارض این روش از بین بردن موهای زائد نگران هستید، در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

اگر تجربه لیزر موهای زائد را نداشته باشید، احتمالاً فکر کردن و انجام آن برای بار اول، تا حد زیادی نگران کننده باشد. روش های مختلفی برای کاهش درد لیزر مو زائد وجود دارد که یکی از ساده ترین آنها، استفاده از کرم های بی حس کننده موضعی است. اما پیشنهاد ما به شما، مراجعه به مراکززیبایی است که از بهترین و به روزترین تجهیزات پزشکی استفاده می کنند.

در کلینیک رویای آبی، از بهترین دستگاه لیزر موهای زائد، به اسم دستگاه موتوس ساخت شرکت دکا ایتالیا استفاده می شود. بر اساس بررسی های انجام شده، طراحی و طول موج های این دستگاه به گونه ای انجام شده است که بدون نیاز به استفاده از ژل و کرم بی حس کننده، هیچ درد و سوختگی برای فرد، به همراه نداشته باشد.

با این حال، در ادامه به مهم ترین سؤالات شما، از جمله آیا لیزر موهای زائد درد دارد؟ چگونه می توان عوارض و درد لیزر موهای زائد را کاهش داد؟ و … پاسخ خواهیم داد.

آیا لیزر موهای زائد درد دارد؟

پاسخ به این سؤال، به عوامل مختلفی از جمله نوع دستگاه، رنگ پوست، ناحیه مدنظر، کرکی بودن یا نبودن مو، رنگ مو، ضخامت مو و … بستگی دارد. به طور کلی، این روش از بین بردن موهای زائد، در مقابل روش هایی دیگری مانند اپیلاسیون، درد بسیار کمتری دارد. با توجه به اینکه میزان حساسیت افراد نسبت به درد بسیار متفاوت است، نمیتوان از تجربه دیگران در خصوص این روش استفاده کرد.

ولی مهم ترین دلیل برای میزان درد لیزر را میتوان برند دستگاه برشمرد.

از آنجایی که کمبود خواب و کم آبی پوست می تواند میزان حساسیت به درد را افزایش دهد، سعی کنید قبل از جلسه لیزر موهای زائد، پوست خود را هیدراته کنید و شب خوب بخوابید. اگر با رعایت این موارد، همچنان هم در حین انجام لیزر موهای زائد، احساس دردناکی را تجربه می کنید، می توانید از کرم و ژل های بی حسی موضعی استفاده کنید.

در حالی که کرم های بی حس کننده (بی حس کننده) می توانند به حداقل رساندن درد کمک کنند، سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) به عنوان یک منبع قابل اعتماد، توصیه می کند فقط در صورت لزوم و در کمترین دوز ممکن از آنها استفاده کنید.

تنها لیزر بدون درد دنیا

تنها لیزر بدون درد دنیا:

لیزر موتوس ای ایکس Motus AX جدیدترین لیزر موجود در بازار می باشد که ساخت شرکت دکا لیزر ایتالیا است. این دستگاه با سیستم خنک کنندگی قوی و تکنولوژی MOVEO تجربه لیزری بدون درد را برای مراجعین فراهم میکند. این لیزر تنها لیزر موجود در دنیا می باشد که نیاز به ژل بی حسی ندارد و به لیزر سرد معروف است. برخی از ویژگی های این دستگاه را میتوان موارد زیر نام برد:

 • جدیدترین تکنولوژی لیزر الکساندرایت
 • مناسب برای تمام تایپ‌های پوستی
 • دارای بزرگترین اسپات سایز بر روی الکساندرایت و سرعت بالاتر
 • کاملا ایمن،بدون ایجاد سوختگی و سوزش
 • مناسب حتی برای موهای نازک،کرکی و روشن
 • دارای کولینگ تماسی بدون نیاز به دستگاه کولینگ مجزا
 • مجهز به تکنولوژی MOVEO
 • بدون نیاز به ژل
 • دارای تاییدیه FDA

لیزر مو کدام نواحی درد زیادی دارد؟

همان طور که گفته شد، ناحیه تحت درمان با لیزر، در میزان دردی که تجربه می کنید، تأثیرگذار است. به طور کلی، هرچه که پوست یک ناحیه نازک تر باشد، چون حساسیت بیشتری دارد؛ درد لیزر مو زائدش هم بیشتر خواهد بود.

پاها، شکم و گونه ها از جمله نواحی هستند که لیزر موی زائد آنها، درد زیادی به همراه ندارد. با این حال لیزر برخی از قسمت های پا، مانند ساق پا یا قسمت داخلی ران، درد بیشتری دارد. در مقابل لیزر نواحی مانند پشت لب، کمر، زیر بغل و خط بیکینی، با درد زیادی همراه است. با این حال، به دلیل اثربخشی بسیار زیاد لیزر برای این نواحی، تحمل مقدار کمی درد در مقابل روش هایی مانند اپیلاسیون، ارزشش را دارد.

بعد از لیزر مو چه احساسی خواهید داشت؟

در حین انجام لیزر موهای زائد، فولیکول موها از طریق امواج لیزر گرم می شود. این گرما، به فولیکول ها آسیب زده و مانع از رشد آنها می شود. به دلیل گرمایی که از امواج لیزر ساطع می شود، این احتمال وجود دارد که پوست شما تا حدی شبیه به آفتاب سوختگی، قرمز شود. در اکثر این موارد، این عارضه جانبی به خودی خود بعد از 24 ساعت، از بین می رود.

برای کاهش عوارض جانبی لیزر موهای زائد و کسب بهترین نتیجه از جلسات درمانی خود، موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • دوری از نور خورشید (پوست شما بعد از لیزردرمانی به اشعه ماوراء بنفش حساستر است.)
 • اگر به هر دلیلی نمی توانید از اشعه خورشید دور باقی بمانید، حتماً از کرم ضد آفتاب استفاده کنید و منطقه تحت درمان را با لباس خود بپوشانید.
 • برای کاهش موهای زیر پوستی، از لایه بردار استفاده کنید.

نتیجه گیری

درد لیزر مو زائد، نگرانی بسیاری از افراد قبل از شرکت در جلسات درمانی است. نوع دستگاه و ناحیه تحت درمان، از جمله عوامل تأثیرگذار در میزان دردی است که افراد تجربه می کنند. دستگاه لیزر مو زائد موتوس، از بهترین دستگاه های موجود در بازار است که بدون نیاز به ژل یا بی حس کننده، برای از بین بردن موهای مختلف بدن، مورد استفاده قرار میگیرد. به طور کلی، هرچه که پوست ناحیه درمان، ضخیم تر باشد، درد لیزر مو زائد هم کمتر خواهد شد. گرچه استفاده از کرم های بی حس کننده موضعی یکی از روش های کاهش درد لیزر است، اما سازمان غذا و داروی آمریکا استفاده مداوم از آنها را توصیه نمی کند.

متاسفانه امروزه شاهد هستیم مراکز نامعتبری مثل آرایشگاهها و سالن های زیبایی نیز با خرید دستگاههای ارزان قیمت چینی و یا فیک دستگاه اصلی اقدام به لیزر برای زیباجویان عزیز میکنند که ممکن است دچار عوارض جبران ناپذیری مثل بیماری های پوستی و سوختگی شوند. بنابراین برای انتخاب مرکز لیزر خود بسیار دقت بفرمایید که اولا کلینیک پوست معتبری باشد، دوما دستگاه و برند معتبری را داشته باشد.