انتخاب برگه

بعد از مشاهده ی علائم افزایش سن همانند چین و چروک ها، اغلب به دنبال درمان خواهید گشت. گزینه های زیادی برای درمان وجود دارند و انتخاب از بین آن ها دشوار است. قطعا بعد از بررسی موشکافانه ی رفع چین و چروک صورت، در نهایت به بوتاکس و لیزر فرکسل خواهید رسید. این دو گزینه ی درمانی نتایج شگفت انگیزی به همراه دارند و هر دو مدت زمان کمی برای استراحت نیاز دارند.

بهترین درمان برای چین و چروک- بوتاکس یا لیزر

درمان چین و چروک با بوتاکس

بوتاکس روش درمانی زیبایی می باشد که برای چندین دهه در دسترس است. دلیل این که بوتاکس گزینه ی درمانی مناسبی است این است که بعد از تزریق، سیگنال های عصبی خاصی را که منجر به انقباض عضلانی می شود بلوکه می کند. عضلات شل شده و منجر به کاهش چین و چروک می شود.
درمان تنها چند دقیقه طول می کشد، بدین معنی که بلافاصله بعد از درمان می توانید به کارهای روزمره ی خود بپردازید. ولی اثرات آن تنها 3 الی 6 ماه پایدار می ماند و در نتیجه لازم است درمان را حداقل دو یا سه بار در سال تکرار کنید. چرا که بعد از 3 الی 6 ماه چین و چروک ها بر می گردند و عضلات دوباره شروع به حرکت کردن می کنند.

درمان چین و چروک با لیزر

درمان با لیزر از محبوبیت بالایی برخوردار است چرا که برای انواع مشکلات پوستی همانند منافذ باز پوست، لکه های قهوه ای، ترمیم آسیب آفتاب، و چین و چروک ها به کار می رود. لیزر اثر خود را با تحریک پوست برای تولید کلاژن جدید و تجدید سلول ها بر جای می گذارد.
بیماران بلافاصله بعد از درمان می توانند به کارهای روزمره ی خود بپردازند. دستورالعمل هایی برای بعد از درمان ارائه می شوند. یکی از این دستورالعمل ها محافظت پوست در برابر آفتاب با استفاده از کرم ضد آفتاب می باشد. این درمان نیاز به استراحت ندارد و یا مدت زمان کمی برای استراحت نیاز دار-د.

کدام درمان برای شما مناسب است؟

بوتاکس و بازسازی پوست با لیزر دو درمان متفاوت می باشند. دانستن این که کدام درمان برای شما مناسب است بستگی به هدف شما دارد. در صورتی که به دنبال درمانی هستید که به سرعت چین و چروک ها را از بین ببرد، بوتاکس مناسب ترین روش است.
در صورتی که می خواهید پوست شاداب تری داشته باشید، بهترین گزینه ی درمانی برای شما درمان با لیزر است.
هر بیمار با بیمار دیگر متفاوت است و روشی که برای شما نتیجه ی خوبی در بر داشته ممکن است برای فردی دیگر نتیجه ای در بر نداشته باشد. به همین دلیل مهم است با پزشک خود مشورت کنید و بهترین برنامه ی درمانی مناسب برای شرایط خود را انتخاب کنید.

آیا می توان از هر دو روش استفاده کرد؟

اگر می خواهید پوست در حال افزایش سن و چین و چروک های خود را به صورت دینامیک و پویا درمان کنید قطعا می توانید از هر دو روش درمانی استفاده کنید.
خبر خوب این است که درمان های لیزر و بوتاکس مکمل هم هستند و قطعا نتایج خوبی را خواهید دید. می توانید با پزشک خود مشورت کنید و ببینید که آیا می توان هر دو روش را با هم بصورت ترکیبی انجام دهید یا خیر.