انتخاب برگه

آیا تزریق بوتاکس درد دارد؟

تزریق بوتاکس، یکی از روش های جوانسازی و در برخی موارد کاهش درد است. اما نگرانی اصلی بسیاری از افراد، در خصوص دردی است که در حین انجام این کار زیبایی باید متحمل شوند! اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که از سوزن های بوتاکس می ترسید و در خصوص میزان درد تزریق بوتاکس نگران هستید؛ در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

آیا تزریق بوتاکس درد داره

بوتاکس چگونه انجام می شود؟

در تزریق بوتاکس، ماده ای به خصوص وارد عضلات در محل مورد نظر می شود و عصب های موجود در آن ناحیه را برای مدتی از کار می اندازد. با انجام این کار، عضله تا حدی منقبض می شود و در نتیجه پوست ظاهری صاف و هموارتر به خود می گیرد.

یکی از مهمترین مزایای تزریق بوتاکس برای افزایش حجم این است که ماده تزریق شد به نواحی کنار راه پیدا نمی کند؛ مشکلی که گاهاً افراد در تزریق ژل با آن رو به رو می شوند.

سوزن بوتاکس به چه شکل است؟

سوزن هایی که برای تزریق بوتاکس استفاده می شوند، بسیار نازک و کوچک هستند. به همین دلیل، حتی افرادی که نسبت به درد حساسیت زیادی دارند، احساس درد شدیدی را تجربه نمیکنند.

ممکن است بعد از وارد شدن این سوزنها به ناحیه مورد نظر، کمی برجستگی در ناحیه ایجاد شود. اما جای نگرانی نیست زیرا مواد تزریق شده به سرعت زیر پوست پخش می شوند.

تزریق بوتاکس چه حسی دارد؟

بر اساس تجربه بسیاری از افراد، درد ناشی از تزریق بوتاکس بسیار ناچیز است و در برخی مواقع ممکن است به هیچ عنوان حس نشود. به طور کلی، ممکن است که هنگام تزریق، کمی سوزش در محل تزریق تجربه کنید. این سوزش به خودی خود از بین می رود، اما میتوانید از کرم های موضعی یا کیسه یخ، برای از بین بردن این احساس سوزش هم استفاده کنید.

نکته ای که باید به خاطر داشته باشید این است که برای مشاهده نتایج تزریق بوتاکس، باید صبور باشید. به طور معمول، بوتاکس بین چند روز تا چند هفته، بر اعصاب ناحیه مورد نظر تأثیر می گذارد. پس اگر بعد از رفتن به خانه، تغییر ظاهری نداشتید، ناامید نشوید.

  • اگر پوست حساسی دارید، ممکن است که محل تزریق، کمی قرمز شود. اما جای نگرانی نیست چون این عارضه هم به خودی خود برطرف میشود.
  • محل تزریق و ژنتیک افراد، از جمله عوامل تأثیرگذار در میزان دردی است که هنگام انجام این کار زیبایی، تجربه میکنید.
  • به طور کلی، تزریق بوتاکس در اطراف ناحیه چشم و زیر بغل به دلیل نازک بودن پوست، درد بیشتری دارد.
  • تزریق بوتاکس به ناحیه پیشانی به دلیل ضخیم بودن پوست این ناحیه، با درد کمتری همراه است.

بعد از تزریق بوتاکس چه حسی داریم؟

بعد از تزریق، هیچ دردی وجود ندارد. البته در صورتی که از کرم های بی حس کننده استفاده کرده باشید، ممکن است بعد از از بین رفتن تأثیر آن، کمی احساس ناراحتی در محل تزریق تجربه کنید.

عوارض تزریق بوتاکس تقلبی

عوارض تزریق بوتاکس چیست؟

تزریق بوتاکس هم مشابه با بسیاری از عمل های زیبایی با عوارض خاصی همراه است؛ به خصوص اگر توسط یک متخصص و باتجربه انجام نشود. این روش جوانسازی پوست، به خودی خود عارضه خاصی ندارد و معمولاً در دسته روش های تهاجمی قرار نمیگیرد. اما اگر توسط یک فرد ماهر با مواد درجه یک انجام نشود، قطعاً شما را به دردسر خواهد انداخت. پس قبل از اقدام برای تزریق بوتاکس، در مورد پزشک مد نظر، کیفیت مواد بوتاکس و خدمات کلینیک پوست و زیبایی، به خوبی تحقیق کنید.

نتیجه گیری

میزان دردی که در حین تزریق بوتاکس تجربه میکنید، به ژنتیک، ناحیه مد نظر و مهارت پزشک بستگی دارد. به طور کلی در نواحی که پوست نازک است، این احتمال وجود دارد که درد بیشتری تجربه کنید. علاوه بر این، اگر ژنتیک شما به گونه ای باید که اعصاب حساس به دردی داشته باشید، میتوانید از کرم های موضعی برای بی حسی و کاهش درد استفاده کنید. اما شما میتوانید با انتخاب یک پزشک باتجربه در این زمینه، درد حین تزریق بوتاکس و عوارض بعدی آن را به حداقل برسانید.