انتخاب برگه

برای پر پشت کردن ابروها، روشهای مختلفی وجود دارد که بسته به شرایط ابرو، میزان ریزش و نازک ابرو، میتوان از یکی از آنها استفاده کرد. پرپشت کردن ابروها در خانه، معمولا به افرادی توصیه میشود که ریزش و نازکی ابروی آنها پیشرفت زیادی نداشته است. اگر شما هم جز این دسته از افراد هستید، برای آشنایی با راههای تقویت و پر پشت کردن ابرو در خانه در ادامه این مطلب همراه ما باشید.
توجه: برای جلوگیری از ایجاد مشکلات احتمالی لطفا به هیچ وجه خودسرانه و بدون مشورت با پزشک کاری نکنید.

راههای تقویت و پرپشت کردن ابرو در خانه

راههای تقویت و پرپشت کردن ابرو در خانه

احتمالا شما هم خاطرتان هست که حدود 10 الی 20 سال گذشته، داشتن ابروهای نازک و کم پشت یکی از ترندهای رایج دنیای مد و فشن بود. اما در حال حاضر به نظر میرسد که این دوران این ترند به پایان رسیده است و به این زودی ها هم دوباره مورد توجه قرار نمیگیرد. اما اگر شما جز آن دسته از فارادی هستید که در سال های گذشته جز علاقه مندان به ابروهای نازک بوده اید و الان به هر دلیلی به ابرویی پرپشت علاقه دارید، حتما به دنبال روش هایی برای پر پشت کردن ابروها در خانه هستید. در ادامه به تعدادی روش های طبیعی و قابل استفاده در خانه برای پر پشت کردن ابروها اشاره خواهیم کرد.

نحوه استفاده از روغن کرچک برای تقویت ابرو

-1روغن کرچک

استفاده از روغن کرچک، یکی از رایجترین روش هایی است که برای پر پشت کردن ابروها در فضای وب به افراد توصیه می شود. روغن کرچک سرشار از اسید ریسینولئیک و ویتامین Eاست که فولیکول های مو را تقویت می کند. به همین دلیل استفاده از روغن کرچک برای تقویت موهای ظریف ابرو و مژه هم توصیه می شود.

نحوه استفاده از روغن کرچک برای تقویت ابرو

چند قطره از روغن را بردارید، آن را در کف دست خود گرم کرده و روی ابروهای خود ماساژ دهید. 30 دقیقه اجازه دهید روی ابروهای شما بماند و سپس آن را با آب گرم شستشو دهید.

نحوه استفاده از روغن نارگیل برای تقویت ابرو

 -2روغن نارگیل

روغن نارگیل یکی از محبوبترین روغنها در هند است که حاوی تمام ریزمغذی های ضروری، ویتامین ها و اسیدهای چرب است که موجب تسریع فرایند رشد فولیکول های مو می شوند.

نحوه استفاده از روغن نارگیل برای تقویت ابرو

چند قطره روغن نارگیل بردارید و به آرامی ابروهای خود را با آن ماساژ دهید. چند دقیقه ماساژ دهید و بگذارید یک شب بماند. صبح، آن را با آب سرد و یک شوینده ملایم بشویید.

نحوه استفاده از روغن درخت چای برای ابرو

 -3روغن درخت چای

روغن درخت چای برای افرادی که به صورت روزانه در محیطهای باز رفت و آمد می کنند، ایده آل است. زیرا روغن درخت چای منافذ پوست را عمیقا تمیز میکند و عملکرد ضدقارچی بسیار خوبی دارد. این روغن شوره ابرو را از بین می برد و همچنین شرایط را برای تنفس و بازیابی رشد مو فولیکول های شما فراهم می کند.

نحوه استفاده از روغن درخت چای برای تقویت ابرو

چند قطره روغن درخت چای را در کف دست خود گرم کنید و برای چند دقیقه روی ابروهای خود ماساژ دهید. بگذارید یک شب بماند و صبح روز بعد آن را بشویید.

نحوه استفاده از روغن اسطوخودوس برای تقویت و پرپشت کردن ابرو

 -4روغن اسطوخودوس

اگر بریدگی یا ابروهای نازکی به دلیل آسیب های سطحی مانند جای زخم یا آسیب ورزشی دارید، خواص آرام بخش روغن اسطوخودوس معجزه می کند. این روغن پوست تحریک شده را تسکین می دهد و گردش خون را تشویق می کند که به نوبه خود رشد مو را افزایش می دهد.

نحوه استفاده از روغن اسطخدوس برای تقویت ابرو

چند قطره روغن اسطوخودوس را به مدت چند دقیقه روی ابروهای خود ماساژ دهید. می توانید صبح روز بعد آن را بشویید.

نحوه استفاده از روغن زیتون برای جلوگیری از ریزش ابرو

 -5روغن زیتون

روغن زیتون یکی از دیگر از درمان های طبیعی برای پر پشت کردن ابرو است که خواص دیگری مانند جلوگیری از پیشرفت علائم پیری، سفید شدن موها و نازک شدن ابروها نیز دارد. روغن زیتون فولیکول های ضعیف مو را با کمک ویتامین Eتقویت می کند.

نحوه استفاده از روغن زیتون برای تقویت ابرو

چند قطره روغن زیتون بریزید و به مدت پنج دقیقه روی ابروهای خود ماساژ دهید. بگذارید یک شب بماند و صبح روز بعد آن را بشویید.

نحوه استفاده از دانه شنبلیله برای تقویت ابرو

 -6دانه شنبلیله

اگرچه ممکن است طعم تلخ شنبلیله را دوست نداشته باشید، اما میتوانید از آن برای پر پشت کردن ابروهای خود استفاده کنید. دانه شنبلیله سرشار از پروتئین و اسید نیکوتین است که رشد مو را تقویت کرده و تارهای مو را ضخیم می کند.

نحوه استفاده از دانه شنبلیله برای تقویت ابرو

یک قاشق چای خوری دانه شنبلیله را بردارید و آن را با چند قطره روغن نارگیل آسیاب کنید تا به شکل خمیر درآید. این مخلوط را روی ابروهای خود بمالید و اجازه دهید که یک شب باقی بماند. صبح آن را بشویید.

نحوه استفاده از برگ کاری برای پرپشت کردن ابرو

 -7برگ کاری

برگ های کاری دارای بتاکاروتن و پروتئین های مورد نیاز برای تقویت سلامت موهای شما هستند. برگ کاری همچنین دارای اسیدهای آمینه و آنتی اکسیدان هایی است که فولیکول های غیرفعال مو را به خصوص در انتهای ابروهای شما تحریک می کنند.

نحوه استفاده از برگ کاری برای تقویت ابرو

چند برگ کاری را خرد کنید و بگذارید چند ساعت در آب خیس بخورد. آب را صاف کرده و به ابروهای خود بمالید. بگذارید یک شب بماند و صبح روز بعد آن را بشویید.

تقویت ابرو با آب پیاز در منزل

 -8آب پیاز

چرا بدترین چیزها خواص جادویی دارند؟ پیاز تند در حالی که ممکن است چشمان شما را بسوزاند اما حاوی ترکیبات تقویت کننده فولیکول، گوگرد و سلنیوم به همراه ویتامین ها و مواد معدنی مختلف است که ممکن است موی شما به مرور زمان از دست بدهد. آب پیاز همچنین تولید کلاژن مورد نیاز برای رشد مو را افزایش می دهد.

نحوه استفاده از آب پیاز برای تقویت ابرو

ابتدا یک پیاز را ریز خرد کرده و مخلوط کنید. صاف کرده و تفاله را از آب آن جدا کنید. سپس یک تکه پنبه تمیز را به آب آن آغشته کنید و به آرامی روی ابروهای خود بمالید. مراقب باشید که چکه نکند و چشمتان را نسوزاند. آب پیاز را روی ابروهای خود به مدت یک ساعت نگه دارید و سپس آن را بشویید.

جلوگیری از ریزش ابرو با زرده تخم مرغ در خانه

 -9زرده تخم مرغ

از زرده تخم مرغ برای بهبود ظاهر چهره و البته تقویت و پر پشت کردن ابروهای خود در خانه استفاده کنید. زرده تخم مرغ حاوی بیوتین است، همان ماده ای که بدن شما برای رشد مو به آن نیاز دارد. استفاده از زرده تخم مرغ از نازک شدن ابروها جلوگیری می کند و نتایج قابل مشاهده ای را به همراه دارد.

نحوه استفاده از زرده تخم مرغ برای تقویت ابرو

یک تخم مرغ را بشکنید و زرده را از سفیده جدا کنید. زرده تخم مرغ را بزنید تا گلوله نشود. یک تکه پنبه را به زرده تخم مرغ آغشته کنید و آن را به ابروهای خود بمالید. بعد از 20 دقیقه آن را بشویید. می توانید این درمان خانگی را دو بار در هفته تکرار کنید.

نحوه استفاده ژل آلوئه ورا برای ابرو

-10آلوئه ورا

ژل تسکین دهنده آلوئه ورا سرشار از آلوئنین است که به رشد مو کمک می کند و در عین حال فولیکول های ضعیف را نیز التیام می بخشد.

نحوه استفاده از آلوئه ورا برای تقویت ابرو

یک برگ آلوئه را باز کنید و ژل آن را بردارید. مقداری از ژل را بردارید و روی ابروهای خود ماساژ دهید. چند دقیقه صبر کنید و بعد از خشک شدن ژل روی ابروها، آن را به آرامی شستشو دهید.

نحوه استفاده از لیمو برای تقویت ابرو

 -11لیمو

اسید سیتریک موجود در لیمو چربی های اضافی را از بین می برد و به فولیکول های مو اجازه تنفس می دهد و رشد مو را تشویق می کند. همچنین فولیکول های ضعیف مو را تقویت می کنند و در وهله اول نازک شدن ابروها را کاهش می دهند.

نحوه استفاده از لیمو برای تقویت ابرو

چند قطره آب لیمو را بچکانید و روی ابروهای خود بمالید. بگذارید دو تا سه دقیقه بماند و سپس آن را با یک پاک کننده ملایم بشویید. می توانید این روتین را دو بار در هفته تکرار کنید.

شیر ماده غذایی برای تقویت ابرو

 -12شیر

اگر ابروهای شما با وجود تمام داروهای خانگی و ویتامین های موجود در رژیم غذایی شما رشد خوبی ندارند، احتمالا استفاده از پروتئین های طبیعی به رشد و پر پشت کردن ابروهای شما کمک کند. در چنین شرایطی استفاده از شیر میتواند فولیکول های مو و در نتیجه رشد ابروها را تقویت کند.

نحوه استفاده از شیر برای تقویت ابرو

یک تکه پنبه را به شیر آغشته کنید و آن را روی ابروهای خود بمالید. یک یا دو دقیقه آن را ماساژ دهید و سپس بشویید. می توانید این روتین را روزانه تکرار کنید.

نحوه استفاده از روغن جوجابا برای تقویت ابرو

 -13روغن جوجابا

روغن جوجوبا فولیکول های مو را تغذیه می کند و به باز کردن منافذ آنها کمک می کند تا موهای شما سریعتر رشد کنند. روغن جوجابا مرطوب کننده است و این رطوبت به سالم نگهداشتن موها کمک زیادی می کند.

نحوه استفاده از روغن جوجابا برای تقویت ابرو

چند قطره روغن جوجوبا را روی ابروهای خود بمالید و بگذارید یک شب بماند. صبح صورت خود را بشویید.

نحوه استفاده از روغن بادام برای تقویت ابرو

 -14روغن بادام

روغن بادام یک داروی عالی برای رشد مو است. روغن بادام سرشار از آنتی اکسیدان ها، ویتامین Eو سایر مواد مغذی است که به تغذیه مو و پوست شما کمک می کند.

نحوه استفاده از روغن بادام برای تقویت ابرو

4 قطره روغن بادام را بریزید و به مدت 10 دقیقه روی ابروهای خود ماساژ دهید. سپس آن را با آب بشویید.

نکاتی که برای داشتن ابروهای پرپشت باید در نظر داشته باشید

برای داشتن ابروهای پرپشت به صورت طبیعی، نکات زیر را به خاطر داشته باشید:

  • ابروهای خود را به طور مرتب ماساژ دهید تا جریان خون به فولیکول های مو افزایش یابد و رشد ابروها تقویت شود.
  • ابروهای خود را مرتب شانه بزنید زیرا این کار باعث تحریک رشد مو نیز می شود.
  • هر روز به مقدار کافی آب بنوشید. آب به بهبود گردش خون، حذف سموم از بدن و افزایش مصرف مواد مغذی فولیکول های مو کمک می کند. مقدار توصیه شده آب برای نوشیدن 8 لیوان در روز است.
  • میزان تراکم ابروهای خود را به صورت روزانه و مداوم بررسی کنید تا در صورت ریزش ابروها به موقع متوجه شده و اقدام کنید.
  • برای تمیز کردن سطح پوست و افزایش رشد مو، به طور مرتب لایه برداری کنید.

نکاتی برای جلوگیری از ریزش موی ابرو

اگر می خواهید سلامت و ظاهر ابروهای خود را بهبود بخشید از انجام کارهای زیر خودداری کنید:

  • به طور منظم آرایش نکنید و در صورت استفاده از آرایش، حتما قبل از خواب تمام آرایش خود را کاملا پاک کنید.
  • از استفاده از محصولات مراقبت از پوست حاوی مواد شیمیایی خشن خودداری کنید.
  • زیاد ابروهای خود را برندارید. در واقع، کوتاه نکردن ابروها به مدت 5 تا 6 ماه می تواند رشد مو را تا حد زیادی افزایش دهد.

خلاصه مطلب

در این مطلب به راههای تقویت و پر پشت کردن ابرو در خانه اشاره کردیم. استفاده از انواع روغنها مانند روغن نارگیل، زیتون، بادام، درخت چای و … موجب تقویت و تحریک فولیکول های مو شده و در نهایت پرپشت شدن ابروها را به همراه خواهد داشت. هریک از روشهای معرفی شده در این مقاله را میتوانید به صورت روتین یا ترکیبی استفاده کنید. البته به خاطر داشته باشید که این روشها در صورتی که ریزش ابرو پیشرفت زیادی داشته باشید چندان کمک کننده نخواهند بود. در شرایط بحرانی، کاشت ابرو به عنوان روشی که نتیجه دائمی به همراه دارد، انتخاب بهتری خواهد بود.

شما هم اگر مایل به مشاوره با متخصصین پوست کلینیک رویای آبی برای جلوگیری از ریزش ابرو هستید یا اگر میخواهید هزینه کاشت ابرو را بدانید با شماره های موجود در پایین صفحه تماس بگیرید.