انتخاب برگه

تزریق ژل لب یک تکنیک زیبایی در پزشکی است که به فرد لب های درشت و پر حجمی می دهد. امروزه یکی از مدل های رایج برای افزایش حجم لب ها استفاده از فیلرهای پوستی است که در برخی موارد به آن ها فیلرهای هیالورونیک اسید گفته می شود. هیالورونیک اسید ماده ای است که به صورت طبیعی در بدن یافت می شود. با افزایش سن میزان این ماده در بدن کاهش پیدا می کند و سبب می شود لب ها کم حجم به نظر برسند. علاوه بر آن تزریق فیلر در زیبایی سازی لبخند فرد نیز تاثیر بسیار مهمی دارد.

انواع مدل تزریق ژل لب

انواع مدل های تزریق ژل لب

امروزه تکنیک های مختلفی برای تزریق ژل لب بین پزشکان حرفه ای رایج است که با توجه به میزان و محل تزریق فیلر نتایج کاملا متفاوتی با یکدیگر دارند. انتخاب بهترین تکنیک با مشورت پزشک و با در نظر گرفتن ویژگی ها، زوایای صورت و علاقمندی مراجعه کننده انجام می شود. تزریق ژل علاوه بر زیبایی لب ها لبخندی جذاب و لب های صاف و نرم نیز به شخص خواهد داد. در ادامه با انواع تکنیک ها بیشتر آشنا می شویم:

تزریق ژل لب به روش طبیعی (کلاسیک):

این روش یک تکنیک مناسب برای ترمیم ایراد های جزئی لب ها است. در این روش افزایش حجم لب بسیار جزئی، نا محسوس و به طور کلی طبیعی است. خانم هایی که با افزایش سن حجم طبیعی لب خود را از دست داده اند و یا افرادی که لب های کاملا هم ترازی (I:I) با یکدیگر دارند بهترین کاندیدا برای تزریق ژل به روش نچرال هستند.

تزریق ژل لب به روش فانتزی

این روش تزریق باعث برجسته شدن لب شده و لب ها را از حالت و فرم طبیعی خود خارج می کند. تکنیک فانتزی مناسب افرادی است که علاقه زیادی به حجم بالا و برجسته سازی لب های خود دارند. ساختار صورت فرد و اندازه فاصله لب تا بینی و همچنین فاصله لب تا چانه فرد اصلی ترین عوامل تعیین کننده کاندیدای مناسب تکنیک فانتزی است.

تزریق ژل لب به روش قلبی

این روش تزریق نتیجه ای جذاب و زیبا داشته و عموما مناسب افرادی است که صورت بیضی شکل دارند. روش قلبی باعث ایجاد فاصله در بین قسمت بالایی دو حاشیه لب شده و ظاهری قلب مانند به آن می دهد. به دلیل تغییر حالت لب ها در صورت نارضایتی فرد خارج سازی فیلر مشکل خواهد بود.

تزریق ژل لب مدل روسی

تزریق ژل لب به روش روسی

این تکنیک تزریق ژل لب به تازگی مورد استقبال زیادی قرار گرفته است .در این روش، پزشک فیلر را از داخل به سمت بیرون و حاشیه لب تزریق می کند که سبب برجسته شدن خطوط و گوشه بالای لب شده و در نهایت لب ها به سمت بالا قرار خواهند گرفت. تکنیک روسی برای افرادی که لب های باریک و کوچکی دارند نتایج بسیار زیبایی به همراه خواهد داشت. تزریق این روش زمان بر است و نیازمند تجربه و مهارت بالای پزشک می باشد.

تزریق ژل لب به روش عروسکی (باربی)

در این تکنیک لب ها به حالت عروسک باربی حجم دهی خواهند شد. در روش عروسکی میزان فیلر تزریق شده در لب پایین بیشتر از لب بالا است و بیشترین حجم را داشته و حاشیه لب پایین مستطیل شکل خواهد شد. همچنین تزریق در  قسمت های کناری لب بالا بیشتر از مرکز آن انجام می شود. لب های عروسکی در بین خانم ها جوان طرفدارانی دارد که باعث زیبایی و جذابیت بیشتر صورت آنها می شود اما لازم است پیش از انتخاب تکنیک عروسکی با پزشک مشورت کنید تا با توجه به سبک چهره شما به درستی راهنمایی شوید.

تزریق ژل در حاشیه ی لب ها:

یکی دیگر از روش هایی که ظاهر طبیعی تری نسبت به روش های فانتزی و عروسکی دارد تزریق فیلر در حاشیه و گوشه های لب است. افرادی که به طور طبیعی لب های زیبا و خوش فرمی دارند تنها با برجسته سازی خطوط اطراف لب هایشان می توانند ظاهری جذاب و زیباتر داشته باشند.

بهترین مدل تزریق ژل لب برای من کدام است؟

تزریق ژل لب یک درمان زیبایی کاملا تخصصی است که لازم است توسط یک متخصص با تجربه انجام شود. انتخاب مناسب ترین روش تزریق ژل به سبب قرار گیری لب در صورت و توجه زیادی را که در مواجه با دیگران به خود جلب می کند بسیار اهمیت دارد. از این رو بهتر است فرد از انتخاب های هیجانی و زودگذر دوری کرده و با توجه به ساختار، سبک و زوایای صورت خود با مشورت پزشک یکی از روش های طبیعی تر مانند تکنیک روسی، کلاسیک و تزریق در حاشیه لب ها را که بدون محدودیت های زمانی همیشه زیبا هستند انتخاب کند.

اثرات تزریق ژل لب برای چه مدتی باقی می ماند؟

میزان ماندگاری ژل های زیبایی در لب به نوع و فرمول ماده تزریق شده بستگی دارد. اما با این حال حداکثر میزان دوام تزریق ژل لب به مدت 6 ماه در می باشد. پس از این مدت لب ها به حالت عادی باز خواهند گشت

آیا تزریق ژل برای همیشه پوست لب ها را کش می دهد؟

در صورتی که فرد تزریق افراطی و بیش از اندازه انجام نداده و تحت نظر پزشک متخصص و با تجربه درمان شود پوست لب پس از گذشت زمان و از بین رفتن اثرات تزریق به حالت اولیه و نرمال خود بازمی گردد.

عوارض جانبی تزریق ژل لب چیست؟

تزریق ژل لب یک تکنیک زیبایی سرپایی است و زمانی که در محل مناسب، توسط پزشک حاذق و با فیلرهای استاندارد انجام شود عارضه نگران کننده و جدی نخواهد داشت. اما ممکن است برخی افراد عوارض سطحی مانند قرمزی، کبودی، خونریزی جزئی و همچنین تورم را تجربه کنند. بهتر است در صورت مواجه با هر گونه عوارض دیگر با پزشک خود مشورت کنید.