انتخاب برگه

درمان ماه گرفتگی با لیزر

تقریبا یک سوم مردم روی قسمت مشخصی از بدن لکه ی ماه گرفتگی دارند. این لکه های ماه گرفتگی از نظر رنگ، شکل، بافت، و اندازه با هم متفاوتند. این لکه ها می توانند صاف، برجسته، مشخص، بزرگ، کوچک، بنفش کم رنگ، سیاه، قرمز، و یا آبی باشند. فرقی نمی کند لکه ی ماه گرفتگی شما چه شکل، رنگ، و یا اندازه ای دارد و در صورتی که در جای مشخصی از بدن باشد ظاهری زشت خواهد داشت. حتی در بعضی موارد، لکه ی ماه گرفتگی بر روی اعتماد به نفس نیز تاثیر منفی خواهد گذاشت. در صورتی که شما فرزندی دارید که ماه گرفتگی دارد، نگران خواهید شد چرا که مسئولیت سلامت فیزیکی و روانی فرزندتان بر عهده ی شماست. ممکن است فرزندتان به خاطر ماه گرفتگی مورد تمسخر قرار بگیرد و یا خودش حس بدی نسبت به آن داشته باشد. زمان آن فرا رسیده که دیگر نگران نباشید چرا که درمان ماه گرفتگی با لیزر فرکسل در دسترس قرار گرفته است. این درمان برای شما و فرزندانتان معجزه می کند.

درمان لکه ماه گرفتگی مادرزادی

لکه ی ماه گرفتگی یا خال مادرزادی چیست؟

لکه ی ماه گرفتگی نوعی لکه بر روی بدن است که در صورتی رخ می دهد که بافت طبیعی بدن در ناحیه ای از پوست نمی تواند تشکیل شود. این لکه ها در زمان تولد بر روی پوست ظاهر می شوند و ممکن است دقیقا بعد از تولد و یا بعد از گذشتن مدت زمانی پس از تولد تشکیل شوند. بعضی از این لکه ها ممکن است با گذر زمان ناپدید و یا کوچک شوند ولی بعضی دیگر باقی می مانند. در صورتی که لکه ی ماه گرفتگی بر روی پوست شما بزرگ بوده و بر روی اعتماد به نفس شما اثر منفی گذاشته باید به دنبال راه حل های درمان آن باشید.

انواع لکه های ماه گرفتگی

لکه های ماه گرفتگی معمولا به دو دسته تقسیم می شوند. لکه های ماه گرفتگی خونی و لکه های ماه گرفتگی پیگمان دار.

از بین بردن ماه گرفتگی روی صورت

بهترین راه های درمان لکه ی ماه گرفتگی

چند راه درمانی برای لکه های ماه گرفتگی وجود دارند و بی خطر تلقی می شوند. با این حال، مردم به جای جراحی، به دنبال درمان با لیزر می باشند. روش درمان با لیزر بدون درد بوده و هیچ خطری ندارد. با این حال، این روش درمانی برای همه ی انواع لکه های ماه گرفتگی نبوده و باید در این موارد با پزشک خود مشورت کنید. برای گرفتن بهترین تصمیم، مشاوره ی اولیه لازم است. در مشاوره ی اولیه، پزشک سوالاتی درباره ی سابقه ی پزشکی کرده و شما را به طور کامل معاینه کرده و لکه ی ماه گرفتگی را بررسی کرده و راه حل های احتمالی را به شما ارائه می دهد.